Контурна пластика губ і татуаж: правильно поєднуємо
Рекомендації професіоналів для майстрів перманентного макіяжу
Іноді у роботі над періоральною областю не можна обмежитися вибором лише одного методу косметології для того, щоб вирішити проблему легкої асиметрії, нестачі об'єму або кольору. У статті обговоримо, як правильно поєднувати перманентний макіяж та корекцію губ філерами
Щоб зробити губи максимально виразними, часто рекомендують поєднувати дві процедури: корекцію губ філерами та перманентний макіяж. Виникає питання: в якому порядку проводити ці процедури?
До поєднання косметологічних процедур найчастіше вдаються клієнтки, яким або хочеться збільшити дуже тонкі губи, або позбутися сильної асиметрії . Експерти сходяться на думці, що процедури поєднувати можна, тільки робити це потрібно грамотно та у певній послідовності.
Поєднуємо правильно
Більшість майстрів ПМ рекомендують першою процедурою проводити татуаж, а після повного відновлення шкіри робити збільшення губ. Цьому є цілком логічне пояснення.
Враховуючи, що гіалуронова кислота, що входить до складу філерів, може перешкодити пігменту рівномірно розподілитися в шкірі, та й приживається пігмент на опуклих ділянках гірше, стає ясно, що спочатку краще зробити процедуру ПМ, а потім - корекцію філлером. Саме в такому порядку фахівці рекомендують працювати з областю губ. Крім того, регенерація шкірного покриву після перманентного макіяжу відбувається швидше на природних тканинах.
Контурну корекцію препаратами на основі ГК краще проводити тоді, коли вже є оновлений перманентним макіяж контур губ.
Татуаж до збільшення губ практично виключає появу асиметрії. Процедури, проведені у зворотному порядку, можуть призвести до такого небажаного явища, як асиметрія, яка буде тим більш вираженою, чим більший обсяг філерів косметолог увів у губи. Цей негативний ефект може посилитися через 5-6 місяців, коли гіалуронова кислота у тканинах почне біодеградувати.
Вибравши саме таку послідовність: ПМ – корекція губ філерами, майстри мають пам'ятати кілька важливих моментів.
Майстри ПМ повинні враховувати, що пігмент стане трохи світлішим, коли згодом філер розтягне шкіру губ. Тому проводячи ПМ губ клієнткам, які планують надалі процедуру корекції філерами, краще вибрати колір пігменту трохи більш насиченим.
Працюючи в техніці «акварель» після збільшення губ, цілком імовірно, контури губ зміняться, і буде потрібно корекція ПМ.
Що стосується ботулінотерапією у сфері губ діє той самий алгоритм – спочатку ПМ, потім уколи БТА.
Коли достатньо татуажу
Але перманентний макіяж може бути і самодостатньою процедурою, яка не потребує додаткової «допомоги» та косметологічного втручання в періоральну зону . У яких випадках можна уникнути уколів краси та досягти бажаного результату лише перманентним макіяжем?
Наведемо кілька прикладів:
- наявний обсяг губ повністю влаштовує або хочеться надати губам зовсім небагато пухлості;
- у пропорціях губ є незначна нерівність, але її можна візуально приховати за допомогою ПМ;
- необхідно освіжити природний колір губ або надати губ певного відтінку.