Складнощі та ризики: видаляємо перманентний макіяж правильно
На замітку майстрам перманентного макіяжу
Майстри перманентного макіяжу продовжують робити помилки, незважаючи на кількість шкіл та студій та навчальних роликів на просторах інтернету. Тому тема виправлення неякісного татуажу є дуже актуальною і сьогодні.
Ольга Мордасова , майстер міжнародного класу, тренер та офіційний дистриб'ютор компанії LaBina
Погоджуючись на процедуру видалення перманентного макіяжу, виконаного іншим майстром, ми завжди ризикуємо. А якщо кінцевий результат виявиться недосконалим? Якщо не вдасться виправити? Розгляньмо основні моменти, на які варто звернути увагу в цьому випадку
Тема виправлення неякісного татуажу сьогодні дуже актуальна, адже, незважаючи на кількість шкіл та студій перманентного макіяжу та навчальних роликів на просторах інтернету, майстри продовжують робити помилки, що тягне за собою велику кількість невдалих робіт.
Одна з причин відмови фахівців від виправлення невдалих робіт інших майстрів у тому, що клієнт все одно може залишитися незадоволеним і вся вина лягає на майстра, який виконував процедуру останнім. І якщо ви відчуваєте, що вам не вдасться виправити цю роботу, краще за неї не братися.
Реально оцінюйте свої сили
Виправлення чужого татуажу потребує великого досвіду та навичок. І найчастіше очікування з боку клієнтів завищені. Щоб уникнути виникнення негативних реакцій, вам слід сказати, що в результаті вийде і за скільки сеансів вдасться виконати ту чи іншу процедуру.
Кожен майстер повинен адекватно оцінити свої сили та можливості перед тим як приступати до виправлення татуажу. Шкіра – це найширший і найскладніший орган людини, який має різноманітну будову та функції, нервові закінчення, капіляри та інші елементи. Шкіра постійно оновлюється, дихає, відповідає за терморегуляцію, а також захищає організм від будь-якого проникнення із зовнішнього середовища.
І оскільки основна робота майстра полягає в тому, щоб впровадити в шкіру щось стороннє, порушуючи її цілісний покрив, шкіра намагатиметься виштовхнути пігмент під час процедури і після неї, що дуже ускладнює нашу роботу.
Не описуватиму всі складні процеси взаємодії шкіри клієнта з цією процедурою, а хочу лише сказати, що, не розуміючи механізмів роботи в шкірі, неможливо ввести пігмент на достатню глибину в обмежений час. Майстерність приходить не одразу. А доки майстер не відчує необхідну глибину для введення пігменту, продовжуватиме робити «татуювання на обличчі» навіть при використанні перманентних фарб.
На даний момент татуаж далеко зробив крок від того татуажу, який ми спостерігали двадцять років тому, але навіть зараз, на жаль, є чимало робіт, які потребують виправлення. Не хочеться повторювати великі істини, але ще раз повторимо, в чому ж різниця між перманентним татуажем і татуруванням.
Брови «на десять років», які так полюбилися деяким клієнтам, – це та ж татуювання, яку неможливо технічно перекрити перманентним макіяжем. Якщо татуаж неможливо відкоригувати за одну-дві процедури через невдалу форму та/або кольори, то це можна вважати татуюванням. Тоді попередньо слід застосувати лазер або ремувер, щоб видалити повністю або висвітлити пігмент.
Ремувер чи лазер ?
В арсеналі досвідченого фахівця є різні засоби видалення татуажу.
Лазер . За допомогою лазера можна видалити та відкоригувати лише деякі кольори, а саме червоний, сірий та чорний. Якщо до нас приходить клієнт з червоними бровами, у цьому випадку краще використовувати лазер як корекцію кольору (лінза з довжиною хвилі 532 нм). Як правило, почервоніння з брів вдається забрати за одну процедуру. Якщо брови самі по собі мають гарну форму, то лазер легко справляється з червонуватим відтінком, на бровах залишається сірувато-коричневий колір (фото 1-2).
Для видалення інтенсивності кольору чорних брів ми використовуємо лінзу з довжиною хвилі 1064 нм. У такому разі нам знадобиться більша кількість процедур. Це індивідуально і залежить від шкіри клієнта, глибини та кількості пігменту, введеного в шкіру. Тобто за наявності чорного та червоного кольору на бровах ми застосовуємо лазер. У деяких випадках можна чергувати лазер з ремувером, так як лазер може впоратися тільки з поверхневим шаром пігменту, а ремувер здатний підняти пігмент із більшої глибини та будь-якого відтінку.
Ремувер . Що стосується виправлення татуажу губ, я рекомендую використовувати ремувер, так як дуже часто через те, що пігменти містять у собі важкі метали, при роботі з лазером пігмент спочатку набуває сірого відтінку, як продемонстровано на фото 3. Такий колір з часом сходить, але це може тривати кілька місяців. Не кожен клієнт погодиться стільки часу ходити із сірими губами, тому в такій зоні, як губи, краще використовувати ремувер.
Кількість процедур під час роботи з ремувером теж індивідуально, як і за використанні лазера. Це зазвичай від трьох до п'яти сеансів (максимум вісім).
Фото, наведені як приклад, ілюструють результат після трьох процедур ремуверу. Як бачимо, татуаж, який був зроблений вище за контур губ, практично зник (фото 4–5).
З цими процедурами слід бути дуже обережними і мати досвід, а також достатньо знань про те, як користуватися лазером і ремувером. Реабілітаційний період має становити щонайменше півтора місяці між кожною з цих процедур. При неправильно виконаній роботі можна не тільки не виправити існуючу проблему, але ще більше нашкодити шкірі клієнта. Ймовірно утворення рубців, які, як мінімум, завадять надалі пігменту правильно розташуватися в шкірі за наступної процедури, а як максимум – зіпсують зовнішній вигляд вашого клієнта.
Альтернатива: коректор
Найчастіше багато хто може відмовлятися від видалення старого татуажу лазером/ремувером з будь-яких причин, або ви самі не бачите в цьому необхідності. У такому разі пропоную працювати з коректорами системи кольорового кола Іттена.
Наприклад, якщо до вас приходить клієнт із чорними, сірими та сіро-блакитними бровами, то, використовуючи колірне коло Іттена, перекриття робиться помаранчевим кольором (Orange або Papaya), комплементарним синьому відтінку.
Часто вдається перекрити такі відтінки за одну процедуру. У наведеному на фото прикладі показані брови клієнта, який вирішив не змінювати форму і не видаляти лазером занадто темний колір, а просто поміняти відтінок на тепліший. Поруч продемонстровано результат після однієї процедури (фото 6-7).
Перший прохід був виконаний помаранчевим коректором у чистому вигляді, а далі було нанесено коричневий пігмент. Якби колір брів був не настільки темним, як в даному випадку, а світлішим, то в помаранчевий коректор можна було б додати краплю розріджувача Thinner (діурент) або краплю кольорового коректора додати в бажаний колір (фото 8).
Якщо брови мають сірий колір, але з ліловим відтінком, тобто ближче до фіолетового або червоного, раджу використовувати жовтий коректор (Оchre або Оlive).
Залежно від інтенсивності пігменту, що перекривається, ви можете застосовувати коректори в чистому або в розведеному вигляді. Зазвичай у своїй роботі я все це роблю за одну процедуру, покриваючи татуаж коректором і одразу використовуючи бажаний колір, не розбиваючи роботу на дві процедури. І, звісно, буде потрібна корекція.
Я вважаю, слід приділяти достатньо часу саморозвитку та підвищенню своєї кваліфікації. Продовжуйте навчатися, всіляко збільшуйте свій рівень знань та навичок, ділитесь досвідом та будьте відкритими новому! Це моя особиста формула успіху.
Бажаю вам удачі в роботі та задоволених клієнтів!
Читайте також
- Видалення перманентного макіяжу без небажаних наслідків
- Видалення ремувером: як майстру перманентного макіяжу уникнути помилок
- Корекція мікроблейдингу: як виправити татуаж брів
- Видалення перманентного макіяжу: як провести процедуру ефективно
- Не з «чистого листа»: виправлення татуажу брів
- Поширені помилки у перманентному макіяжі та способи їх виправлення
- Видалення перманентного макіяжу: проблеми та можливості
- Ремувер