Пігменти для ПМ: секрети якості від Юлії Дмитрієвої

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Ще десять років тому існував чіткий поділ пігментів для перманентного макіяжу та татуювання. Зараз настав час, коли багато майстрів цікавляться складами пігментів, а не тільки результатом, отриманим після процедури. У результаті, багато думок та суперечок щодо застосування різних пігментів

Юлія Дмитрієва , майстер-стиліст вищої категорії, засновник школи-студії перманентного макіяжу PMLife, призер двох всеукраїнських чемпіонатів (2014), член журі всеукраїнського чемпіонату з ПМ (2015), учасник всесвітнього чемпіонату IBF (Київ, 2017), автор та виробник перманентного макіяжу PMlife (Україна)

Що насамперед відрізняє пігменти для ПМ від тату-пігментів? Пігменти для перманентного макіяжу – густі, на гліцериновій основі, у своєму складі містять оксиди заліза. Вони світлостійкі, великодисперсні, досить важко вносяться в шкіру, слабопігментовані, не яскраві, при загоєнні мають слабкий залишок, часто, через час, у шкірі набувають червоного кольору. Пігменти для татуювання рідкі, водно-спиртові, здебільшого містять синтетичну органіку, мають яскраву палітру кольорів. Вони дрібнодисперсні, теплі тони, здебільшого, не світлостійкі. Тату-пігменти легко вносяться в шкіру, дають великий залишок при загоєнні, при вигорянні досить часто набувають холодних відтінків.

Фото надані автором. Роботи виконані пігментами PMlife

Досвідчені майстри (відповідно, сміливіші) застосовували у своїй роботі тату-пігменти, отримуючи яскраві та насичені результати, які досить довго носилися. На жаль, через низьку світлостійкість теплих тонів на палітрі тату-пігментів брови досить часто йшли в холодні відтінки. Щільність укладання теж, звичайно, мала значення: чим щільніше укладали пігмент (а приживаність, нагадаю, дуже хороша) – тим більша концентрація після вигоряння теплого відтінку чорного.

Фото надані автором. Роботи виконані пігментами PMlife

Я, як і багато майстрів, починала працювати пігментами для перманентного макіяжу. Загоєні результати моїх процедур були м'якими і повітряними, не багато клієнтів розуміли такий результат. І в перманентному макіяжі губ хотілося досягти легкого укладання пігменту та насичених квітів. Базові знання колористики в мене були, а з пігментологією довелося повозитись. На це пішло кілька років спроб і помилок, співпраці з хімічною лабораторією для вивчення властивостей та особливостей деяких відомих торгових марок пігментів, а також тестування та спостереження за поведінкою різних пігментів у шкірі.

Зараз настав час, коли багато майстрів цікавляться складами пігментів, а не тільки результатом, отриманим після процедури. У результаті, багато думок та суперечок щодо застосування різних пігментів.

У 2019 році, спираючись на всю зібрану інформацію та отримані знання, я випустила лінійку пігментів PMlife для губ, брів та повік на основі синтетичної органіки. Пігменти легко вносяться до шкіри, добре приживаються. Але знаючи мінуси застосування синтетичних органічних пігментів (такі, як низька світлостійкість теплих кольорів у пігментах для брів), мене не залишала думка про їхнє вдосконалення.

Все геніальне й рішення, як виявилося, лежало лежить на поверхні. Чим менше компонентів (квітів) - тим прогнозованіший результат. У стійкі до вигоряння синтетичні органічні чорний і жовтий пігменти додали червоний оксид заліза, т.к. він також характеризується стійкістю до вигоряння. Але при цьому ми зіткнулися з різницею дисперсності цих пігментів. Чорний carbon black – дуже дрібний та покриваний пігмент, жовтий – теж дрібний, а червоний оксид заліза – великий та досить важкий, при змішуванні він швидко розшаровується та випадає в осад. Знаючи, що хімічні гемогенізатори та загусники могли утруднити введення в шкіру пігменту і бути не дуже корисними для ранової поверхні, був застосований метод диспергації (подрібнення) червоного оксиду заліза та механічної гемогенізації всіх компонентів. В результаті ми отримали стабільні до вигоряння комбіновані пігменти, покриваючі, із залишком кольору після загоєння в середньому 80%.

Фото надані автором. Роботи виконані пігментами PMlife

Лінійка комбінованих пігментів PMlife для брів складається із п'яти відтінків. Пігменти для губ залишилися органічними, палітра поки що складається з восьми кольорів і розширюватиметься. Для повік використовується чорний пігмент carbon black, що легко вноситься в шкіру і добре приживається інтенсивним чорним кольором.

Читайте також