Як визначити якість пігментів для перманентного макіяжу

Підходити до процедури перманентного макіяжу потрібно свідомо!

Logo

У нашій країні ринок пігментів для перманентного макіяжу представлений дуже широко. На жаль, деякі пігменти роблять фахівцям неприємні сюрпризи. Як визначити якість пігментів?

У нашій країні ринок пігментів для перманентного макіяжу представлений дуже широко: пігменти для брів, для повік, для губ, пігменти, що камуфлюють, пігменти для ареол. Практично всі провідні світові виробники активно освоюють наш ринок, що швидко зростає, оскільки процедури перманентного макіяжу та художнього татуажу зараз дуже популярні.

Практично щомісяця ми дізнаємося про появу нових виробників, у тому числі й українців. Відсутність нашій країні нормативних державних документів цей тип продукції робить практично неможливим спроби перевірити пігменти якість і безпеку споживача.

На жаль, деякі пігменти роблять фахівцям неприємні сюрпризи: утруднення при нанесенні, нестійкий колір при загоєнні, сильна і непередбачувана зміна кольору після відновлення шкіри, алергічні реакції.

Як визначити якість пігментів? Знання складу пігментів та процесів їх виробництва допоможе майстру зробити правильний вибір та уникнути багатьох проблем. Спробуємо визначити основні моменти у цьому питанні.

За визначенням DCMA, Міжнародної Асоціації виробників пігментів, пігмент – це міцна речовина, кольорова або чорно-біла, органічного чи неорганічного походження. Воно має фізичні характеристики і не розчиняється у середовищах, що його оточують. Пігмент складається з сухого барвника і рідкого середовища (провідника пігменту в шкіру).

Якість та інтенсивність покриття, яке забезпечує пігмент, безпосередньо залежить від якості базового матеріалу – чим чистіший та якісніший сухий пігмент, тим якісніша буде готова фарба.

Які пігменти можна вважати якісними

Пігменти мають бути безпечними. А саме: не містити заборонених речовин (ароматичних амінів, інших канцерогенів та мутагенів, заборонених пігментів), вміст токсичних металів та ПАВ не повинні перевищувати встановлених норм, пігменти мають бути стерильними, пройти доклінічні та клінічні випробування, тести на мутагенність та фотостабільність.

Пігменти повинні бути біологічно сумісні зі шкірою та мати РН, наближений до середовища імплантації.

Дуже важливо, щоб пігменти швидко «входили» у шкіру та давали високий відсоток залишку. Внаслідок цього зменшується час процедури, знижується травматизація, відбувається швидке та якісне загоєння.

Якісні пігменти повинні забезпечувати передбачуваність кольору в роботі і фотостабільність пігментів під час носіння.

Рівномірне вицвітання тауировок без різких змін початкової колірної гами також є основною вимогою якості пігментів.

Передбачуваність результатів лазерного видалення. Паралельно зі створенням та апробацією пігментів потрібно проводити видалення лазером до встановлення пігменту в серійне виробництво.

Вважаємо правильним у школах перманентного макіяжу поєднувати викладання авторських методик із заняттями з колористики, де докладно розглядатимуться діаграма кольорів пігментів різних виробників, способи створення нових поєднань у процесі роботи, поєднання з різними фототипами шкіри та багато іншого.

Параметри безпеки

Оскільки в Україні виробництво пігментів для татуажу тільки починає набирати обертів і раніше такої продукції не вироблялося, в базі нормативних документів немає жодних ГОСТів або регламентів на даний вид продукції.
Сподіваємося, що нормативні документи незабаром будуть розроблені та актуалізовані відповідно до світової практики оцінки безпеки подібної продукції. Зокрема, з головним європейським законом у цій галузі – Резолюцією Res AP (2008)1 «Про вимоги безпеки татуювань та перманентного макіяжу», головною ідеєю якого є забезпечення підвищення рівня захисту споживачів.

У документі є додатки у вигляді таблиць, де перелічені заборонені ароматичні аміни та інші сполуки, а також пігменти з доведеною токсичністю та мутагенною небезпекою для здоров'я людини. Крім того, нормовано допустиму кількість домішок важких металів та поліциклічних ароматичних вуглеводнів, а також запропоновано методики лабораторних випробувань за цими критеріями. Усі вони виконуються методами надефективної газорідинної хроматографії та іншими новітніми чутливими методиками.
Провідна європейська лабораторія, що спеціалізується на оцінці пігментів татуажу - CTL GmbH Chemical-Technological Laboratory Bielefeld Germany . Багато провідних виробників пігментів у роботі з розробки нової лінійки і перед початком серійного виробництва тестують зразки саме в цій лабораторії.
Вся інформація відкрита і знаходиться у загальному доступі, є протоколи випробувань, можна ознайомитися з інформацією про те, які саме речовини проходять дослідження.

Усі пігменти, які борються за право називатися якісними та безпечними, повинні проходити:
- органолептичні випробування (колір та консистенція);
- випробування за фізико-хімічними показниками (це рівень pН та показники безпеки за раніше перерахованими критеріями, відсутність заборонених речовин, норма домішок та ПАУ тощо);
- токсикологічні та клініко-лабораторні випробування;
- Вивчення мікробіологічної стерильності.

З усього вищевикладеного стає зрозуміло, що такий продукт, як пігменти для татуажу та перманентного макіяжу, зокрема, дуже складний і підлягає ретельному дослідженню на відповідність нормам безпеки для здоров'я споживачів. Виробники повинні про це пам'ятати і не лише працювати над створенням високоякісного продукту, а й брати участь у розробці бази нормативно-технічної документації та методів аналізу продукції.

Читайте також