Сучасні пігменти для перманента: гібрид органіки та неорганіки

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Сучасні пігменти для перманентного макіяжу найчастіше є оптимальною сумішшю органіки і неорганіки для поліпшення колористики всієї групи пігментів.

Пігменти-гібриди: теорія

За хімічними формулами пігменти ділять на неорганічні та органічні . Барвники природного походження, такі як умбра, сієна, охра, ультрамарин, стали першою сировиною для створення неорганічних пігментів для перманентного макіяжу. Вони давали хороший ефект, що криє, і трималися досить довгий час, але не мали яскравості, особливо в пігментах для губ.

Застосування органічних компонентів вивело новий рівень пігменти для перманентного макіяжу. Різних виробників представляють свої палітри, повні яскравих, насичених і, найважливіше, довговічних відтінків, що характеризуються швидкою вхідністю, добрим залишком після загоєння. Такі пігменти легко поєднуються між собою, крім того, їх можна використовувати самостійно для створення відмінного результату.

Дослідження показали, що органічні пігменти вицвітають набагато повільніше, ніж неорганічні, та дають акварельний ефект. Основною сировиною для виробництва є стійкі неорганічні пігменти – оксиди заліза, окис хрому і т.д. Для поповнення недоліків у складі неорганічних пігментів були потрібні червоні, жовті та помаранчеві органічні компоненти. "Яскравий" колір пігменту говорить про те, що в його складі більше органіки, а теплі, "земні" кольори більше притаманні неорганічним пігментам. Правильне поєднання органічних і неорганічних пігментів дає прекрасні ефекти, що криють, і дивовижні відтінки кольору.

Можна справедливо стверджувати, що сучасні пігменти є найчастіше науково обґрунтованою сумішшю органіки та неорганіки для покращення колористики усієї групи пігментів. Поєднання речовин у різних пропорціях, підібраних провідними хіміками-технологами на виробництві пігментів, ідеальне, оскільки органічні пігменти дають яскравість та колір, а неорганічні – щільність та стабільність у загоєнні. Вони щільно лягають і мають хорошу здатність, що криє.

Склади пігментів гарантують збереження пігменту на тривалий термін і дають можливість створити яскраву палітру сучасних відтінків.

Пігменти: практика

Відразу зазначимо, що з пігментами-гібридами потрібно працювати дуже уважно. Вони досить інтенсивні та концентровані, і ця якість вигідно відрізняє їх від багатьох інших пігментів для перманентного макіяжу. Відповідно, під час процедури витрата цих пігментів фактично вдвічі менша, ніж у всіх інших. Наприклад, для татуажу брів у волосковій техніці потрібно приблизно 0,2-0,3 мл пігменту, для процедур розтушовування – 0,4-0,5 мл. Для пігментації губ потрібно всього від 0,4 до 0,6 мл, залежно від розмірів поверхні, що наноситься.

Але є й інша сторона: пігменти вимагають, як ми вже сказали вище, певного уважного підходу. І перше, що повинен врахувати майстер – гібридні пігменти мають величезний потенціал збереження кольору. Загоєна робота на 90% співпадатиме з тим обраним кольором, який спочатку був схвалений клієнтом. Втрата кольору незначна і становить 5-10%. Про це потрібно завжди пам'ятати та обов'язково враховувати при виборі інтенсивності тону.

Якщо ви добре відчуваєте шкіру та вмієте працювати легко, такі пігменти можна використовувати у чистому вигляді, і не побоюватися яскравого результату. Якщо ж ви відносите себе до майстрів із «важкою» рукою, вам необхідно розбавляти пігмент або вибирати найменш інтенсивний відтінок. При роботі в техніці розтушовки рекомендується додавати до міксу чистий гліцерин фармацевтичного очищення. Це надасть пігменту в'язкості та м'якості, та сприятиме покращенню його проникнення в шкіру, а також збільшить зручність у роботі. Не треба робити надто багато проходів. Достатньо 2-3 проходи протягом однієї процедури. При цьому пам'ятайте, що результат залежить від кількості проходів, а не від глибини введення пігменту і не від щільності закладання. Для досягнення натурального, прозорого результату вашої процедури пігмент, що наноситься, не повинен виділятися щільним профарбуванням. А коли ставиться за мету отримати саме «помадність» губ або щільну, чітку стрілку, результат процедури має бути схожим на зафарбовану фломастером поверхню. Коли тільки починаєте процедуру, після проведення перших штрихів можна зробити тест, стерти ватною паличкою невелику область і подивитися, наскільки чіткою проявляється лінія. Це стане чудовим орієнтиром для вибору інтенсивності подальшої роботи.

Інформація з перших рук

Найчастіше виробники відразу випускають інформацію з переліком можливих варіантів використання пігментів. Як приклад розглянемо рекомендації щодо використання пігментів SHINE, бровна лінійка.

Блондинки :

  • Латте – у чистому вигляді;
  • Капучіно - у чистому вигляді;
  • Какао + помаранчевий (якщо хочеться результат темніший) або Какао другим проходом для всіх перелічених вище пігментів (легко, для акцентів);
  • Кориця - у чистому вигляді або з додаванням кількох помаранчевих крапель.

Русі :

  • Латте – у чистому вигляді (або перший прохід), другим проходом – Мокко, Кориця, Какао (легко та повітряно);
  • Кориця + оранжевий.

Руді :

  • Латте – у чистому вигляді, або перший прохід;
  • Капучіно - у чистому вигляді або перший прохід;
  • Кориця – другий прохід.

Шатенки :

  • Латте – у чистому вигляді;
  • Какао - у чистому вигляді + помаранчевий (якщо необхідний результат тепліший);
  • Кориця – у чистому вигляді + помаранчевий (якщо необхідний результат тепліший);
  • Капучино – у чистому вигляді або перший прохід, другим проходом – Латте чи Кориця, Мокко;
  • Еспресо – у чистому вигляді (або другий прохід для створення акцентів).

Брюнетки :

  • Еспресо - у чистому вигляді (дозволяє отримати темний, майже чорний колір шляхом пошарового нанесення пігменту);
  • Гіркий шоколад + помаранчевий - тільки клієнтам із нейтральним/теплим підтоном шкіри.
  • Латте - першим проходом або завершальний етап, для глибини кольору та нейтралізації червоного у Гіркому шоколаді та Какао;

Для інших пігментів бровної лінійки помаранчевий додавати обов'язково пару крапель:

  • Мокко + оранжевий;
  • Кориця + оранжевий;
  • Какао + оранжевий.

Читайте також