Освоюючи міні-тату: алергічна реакція на тату-фарбу

На замітку майстру перманентного макіяжу

Logo

Попит на міні-тату зростає і ризики алергії також. Ця стаття допоможе майстрам перманентного макіяжу бути готовими до таких несподіваних та небезпечних реакцій.

Аліна Александрова, сертифікований майстер-експерт національного рівня Brow Artist, художник-візажист (стаж ⎼ більше 10 років), лінержист, технолог-методист навчального центру SHleyf, викладач авторського курсу ручних технік татуажу fast and easy, point tip, «Корекція брів робота над помилками», суддя 3-го та 5-го відкритого міжнародного конкурсу Luxury Lashes & brows (2015⎼2016), суддя Першого відкритого чемпіонату України Brow Pro (2016), суддя 2-го відкритого міжнародного чемпіонату Beauty WEST (2016), спікер форуму «Брова від а до я» (2016), суддя чемпіонату Brow Expert (2017), суддя міжнародного чемпіонату Microbleding and brow design (Молдова, Кишинів, 2017), доповідач Науково-практичної конференції з перманентного макіяжу (Київ, 2017)

Про моду на міні-тату і про те, що це може стати свіжим «ковтком» та новим рівнем творчості для майстрів перманентного макіяжу, я вже писала у матеріалі. « Міні-тату: нові горизонти для майстрів перманентного макіяжу ». Продовжуючи тему, хочу обговорити актуальне питання, оскільки попит на тату зростає і ризики алергії також. Впевнена, ця стаття допоможе майстрам бути готовими до таких несподіваних та небезпечних реакцій.

Більшість людей, які мають алергічну реакцію на фарбу для татуювання, мають реакцію переважно на червоні та жовті кольори, але це проявляється лише у 0,5% населення. Втім, кажуть, що справа не в самих кольорових фарбах – проблеми виникають при змішуванні кольорів. Чорнило з великим вмістом металу не може бути придатним для використання на шкірі. У деяких випадках алергія виникає саме з цієї причини.

Деякі фарби для татуювань містять ртуть, але використання цих видів чорнила значно знизилося останніми роками. Елементи, що викликають алергічну реакцію, – нікель, кадмій та хром. Ці речовини іноді містяться у складі металів, з яких виготовлені ювелірні вироби, тому якщо ви коли-небудь мали алергічну реакцію на прикраси, то будьте обережні.

Алергія на татуювання може виникнути не відразу, а на третій процедурі або через рік. Якщо побічна реакція виявиться так пізно, тільки через рік, буде характерна реакція – свербіж шкіри. Також можлива реакція на погодні умови. Якщо ви відчуваєте свербіж на місці татуювання в спеку, то це може бути через алергію на чорнило при їх нагріванні.

Симптоми для звернення до лікаря:

  • поява почервоніння навколо татуювання, свербіж та печіння, що супроводжуються болем;
  • кропив'янка, висипання, бульбашки;
  • підвищення температури;
  • утруднення дихання – набряк горла.

Алергія на пігмент, що включає парафенілендіамін, може проявитися через місяць або рік після процедури. Спровокувати реакцію може спекотна погода, коли барвник під шкірою нагрівається та змінює свою структуру.
Візуально алергію визначають за набряклістю шкіри, яка не спадає в період загоєння, а лише збільшується. Можуть з'явитися пухирі та струпи. Відсутність своєчасного лікування підвищує ризик проникнення інфекції. У важких формах алергія проходить із набряком гортані, ангіоневротичним набряком. Крім локального запалення, може розвинутися сльозогінність, різь в очах, алергічний кашель, нежить.

Причини

Основний провокуючий фактор - барвник, що особливо містить ртуть.
Якщо майстер порушує пропорції компонентів або використовує прострочене чорнило, на фарбу для тату може виникнути алергія. Щоб уникнути цього, слід звертатися до відомих салонів, де кваліфіковані майстри суворо дотримуються технології змішування барвника і техніки нанесення, використовують якісні пігменти.

Склади барвників:

  • жовтий – куркума, сульфід кадмію, оксид хрому;
  • червоний – сульфід ртуті, гідрат заліза;
  • коричневий – охра, оксид заліза;
  • чорний – оксид заліза;
  • синій – алюмінат кобальту;
  • зелений – оксид хрому, хромат свинцю.

Алергія може розвинутись на червоні, жовті та фіолетові барвники, що містять ртуть, хром та кадмій. Токсичні та чорні пігменти з парафенілендіаміном.
Якщо людина схильна до алергічних захворювань (реакція на тварин, пил, пилок, астма) існує ризик розвитку алергії на анестезію, що виконується перед процедурою.
Щоб не спровокувати алергію, слід після нанесення тату виключити перебування на відкритому сонці і купання в солоній воді, поки шкіра гоїться.



Лікування

З появою симптомів зверніться до дерматолога, який зробить шкірні проби та направить на аналізи для визначення алергену, проведе провокаційний тест. Використовуються антигістамінні препарати: тавегіл, цетрин, зодак, ериус, лоратадин – у формі таблеток, крапель, сиропів. Можуть бути призначені внутрішньом'язові ін'єкції. Для усунення локальної симптоматики застосовують креми та мазі гістан, феністил, солкосерил, використовують глюкокортикостероїди преднізолон, елоком, гідрокортизон. Щоб не допустити інфекції, шкіру обробляють протигрибковими та антибактеріальними засобами, такими як левомецитин, оксикорт у формі аерозолю, фуцидин у вигляді крему.


Як заздалегідь перевірити можливість алергії?

Проведіть тест на схильність до алергічної реакції шляхом нанесення на шкіру невеликої кількості пігменту. Спостерігати ділянку шкіри необхідно до 3-4 тижнів.

Вивчіть склад фарби.

Робіть татуювання у професійного майстра, щоб бути впевненим, що фахівець дотримується вимог стерильності та застосовує якісні склади. Тоді ризик алергії буде зведений до мінімуму.

Читайте також