Корекція періорбітальної зони за допомогою ПМ: поради експерта
Порядок навколо очей
У цій статті ми торкнемося актуальної для майстрів ПМ теми ⎼ корекції гіперпігментації періорбітальної зони. Працювати тут потрібно з особливою обережністю та, звичайно ж, зі знанням низки нюансів.
Анна Заболотна, керівник Міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (200 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)
У цій статті ми торкнемося актуальної для майстрів ПМ теми ⎼ корекції гіперпігментації періорбітальної зони. Оскільки шкіра області навколо очей дуже делікатна, працювати тут потрібно з особливою обережністю та, звичайно, зі знанням низки нюансів. Про них і поговоримо
Ми вже давно звикли до того, що естетична дермопігментація (ЕДП) творить чудеса не тільки у сфері декоративного макіяжу, допомагаючи відкоригувати форму та колір губ, брів, повік та інших, не менш важливих частин обличчя, але в прямому сенсі позбавляє нас від комплексів. приховуючи такі дефекти, як вітіліго, рубці і навіть алопецію, ефективно працюючи там, де не справляються інші методи. Але виявляється, це ще не все. За допомогою ЕДП можна суттєво покращити проблему кіл під очима, яка завдає так багато клопоту як жінкам, так і чоловікам.
Відразу зауважу, що проблема ця не така проста, як здається. Незважаючи на свою поширеність - а починаючи з 30 років потемніння шкіри навколо очей, або, кажучи науковою мовою, гіперпігментація периорбітальної області, турбує чи не всіх представників європеоїдної раси. Проблема ще недостатньо добре вивчена, можливо, тому, незважаючи на гостру актуальність, перманентний макіяж тільки зараз починає підбиратися до її вирішення.
Спочатку поговоримо про причини виникнення проблеми. Їх маса, і ось лише деякі з них:
- вікові зміни шкіри;
- недосипання та перевтома;
- захворювання нирок;
- захворювання печінки;
- алергія;
- робота за комп'ютером;
- гіперпігментація періорбітальної області;
- цукровий діабет;
- надмірне вживання алкоголю;
- нераціональне харчування;
- анемія, або недокрів'я (група клініко-гематологічних синдромів, загальним для яких є зниження концентрації гемоглобіну в крові, частіше за одночасного зменшення числа або загального обсягу еритроцитів);
- хронічний стрес та депресія;
- використання косметичних засобів;
- захворювання очей;
- порушення кровообігу;
- травми і т.д.
Медичне рішення темних кіл
Існує безліч методів медичного впливу на вирішення проблеми гіперпігментації, але їхня ефективність, а також взагалі можливість застосування залежать від причини, що викликала проблему, і завжди пов'язані з певним ризиком. Що ж до ЕДП, то при правильному використанні ми можемо допомогти клієнту практично в будь-яких випадках, окрім, звичайно, найзапущеніших.
Найчастіше клієнти з проблемою гіперпігментації користуються консилерами різних виробників. Але яким би якісним не був той чи інший консилер, він має лише тимчасовий ефект, вимагає регулярного нанесення на проблемну шкіру. А якщо врахувати, що багато засобів містять шкідливі речовини, наприклад, ртуть, регулярне їх використання небажане. Крім того, через особливу чутливість періорбітальної зони консилери можуть викликати алергічну реакцію, що відбувається досить часто.
Існують і інші, серйозніші способи усунення потемніння шкіри навколо очей.
Фототерапія – дія на пігментні ділянки за допомогою імпульсів інфрачервоного випромінювання високої частоти, що призводить до знищення меланіну – пігментної речовини, надлишок якої викликає потемніння шкіри навколо очей. Однак цей метод при всій його ефективності може призвести до опіків і серйозніших наслідків, викликавши небажані процеси всередині шкіри.
Лазерна дія , в результаті якого пігментні області пошарово усуваються лазером, не підійде для занадто чутливої шкіри, при захворюваннях очей і вікових змін.
Мезотерапія – введення мікродоз препаратів під очі, в середній шкірний шар, що має сприяти поліпшенню струму крові та посиленню регенеративних процесів, зазвичай підходить, коли причини дефекту – вікові, але протипоказана у разі, коли гіперпігментація викликана важкими захворюваннями, такими як хвороби нирок та печінки або при цукровому діабеті.
Нарешті, існує блефаропластика , але вона ефективна у боротьбі проти мішків під очима і не дає жодної гарантії усунення гіперпігментації.
Про рішення, які може запропонувати майстер ПМ, читайте у статті.
Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №4(9)\2017