Омолодження шкіри: косметологія для майстрів перманентного макіяжу

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Стан шкіри може дати багато інформації про вік та здоров'я людей. Тьмяність, прищі, пігментні плями, зморшки та інші прояви можуть бути такими ж інформативними, як і медичні записи

PRO.BHUB.Permanent – онлайн-майданчик для всіх, хто бажає отримувати лише свіжу та актуальну інформацію у сфері мікропігментації. Наслідуючи цю аксіому, редакція прагне бути тим джерелом, в якому майстри ПМ зможуть знайти для себе спеціалізовану професійну інформацію. Ми не лише безпосередньо співпрацюємо експертами України та світу, а й намагаємося знайти корисну інформацію на інших ресурсах, щоб вам, шановні читачі, було простіше познайомитися з нею.

Представлена стаття – ексклюзивний переклад матеріалу, опублікованого на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup. Оригінал статті за посиланням

У чому головний секрет краси? Жінки намагалися знайти відповідь на це питання протягом багатьох століть, проте вона дуже проста: гарна шкіра !

Стан шкіри може дати багато інформації про вік та здоров'я людей: певні її стани, такі як тьмяність, прищі, пігментні плями, зморшки та інші можуть бути такими ж інформативними, як і медичні записи.

На щастя, епідерміс здатний швидко відновлюватися і змінюватися на краще. Ця здатність є основним принципом найпопулярнішої косметичної процедури – пілінгів.

Пілінг можна назвати універсальним засобом від недосконалостей шкіри. Слово пілінг походить від англійського peel і означає чистити, очищення. У косметології часто використовується слово відлущування. Пілінг може включати використання різних засобів і інгредієнтів, але основна мета будь-якої процедури пілінгу - стимулювати відновлення шкіри і відновити молодий вигляд.

Типи пілінгу шкіри

Пілінги різняться залежно від глибини, і навіть від техніки, що використовується процедури. Всі типи відлущування шкіри більшою чи меншою мірою впливають на роговий шар епідермісу та стимулюють процес вироблення нових клітин, часто пілінги є підготовчою стадією перед наступними процедурами.

Поверхневі , або легкі, пілінги є м'якими, впливають тільки на роговий шар епідермісу.

Пілінги середньої глибини проникають глибше у шкіру.

Глибокі пілінги є найбільш травмуючими процедурами, які викликають сильні опіки, частково чи повністю ушкоджуючи базальну мембрану.

Процедури пілінгу також поділяються на декілька груп залежно від техніки, що використовується. Найбільш популярними є механічні (з використанням абразивних частинок), хімічні (у тому числі активують мікроциркуляцію, викликану хімічною стимуляцією) та ензимні, або ферментні пілінги (засновані на використанні ферментів рослинного або тваринного походження).

Більшість видів пілінгу рекомендується в період найменшої сонячної активності (для жителів Європи це період із жовтня до березня). Причина в тому, що нові шари шкіри дуже чутливі, а ультрафіолетове випромінювання може спричинити появу пігментних плям. З цієї ж причини під час та через деякий час після курсу пілінгу рекомендується використовувати косметичні засоби з SPF, уникати засмаги та поїздок на море.

Механічні пілінги

Процедури механічного пілінгу проводяться з використанням абразивів, це можна зробити вручну або за допомогою спеціальних машин. Правило «що природніше, тим краще» не може бути застосоване в цій ситуації, оскільки найкращі абразиви насправді синтетичні: вони мають ідеально круглу форму, яка допомагає очищати шкіру, при цьому не дряпаючи її (тобто не ушкоджуючи).

Основні протипоказання для механічних пілінгів такі самі, як і інших видів пілінгу: запалення шкіри, відкриті рани, опіки, дерматоз тощо.

Скраби – це м'які засоби для поверхневого пілінгу, зазвичай це гель або кремоподібна речовина з абразивними частинками. Скраби не тільки оновлюють шкіру, але і можуть надавати заспокійливу, зволожуючу та поживну дію. Скраби як косметичні засоби призначені для регулярного використання і часто включаються до процедур домашнього догляду. Рекомендується використовувати скраби один раз кожні два тижні для сухої та чутливої шкіри та один раз на тиждень у разі нормальної або жирної шкіри.

Gommage – косметичний продукт, який використовується для видалення мертвих клітин шкіри. Це м'якша форма відлущування, яка поєднує в собі хімічне відлущування за рахунок використання ензимів з механічним відлущуванням за рахунок тертя. Назва gommage походить від французького слова, яке означає "стерти". Насамперед крем або паста з рослинними ензимами наноситься на шкіру, а ензими пом'якшують верхній шар епідермісу. Через кілька хвилин, коли гоммаж висихає, його стирають зі шкіри, при цьому видаляються мертві клітини шкіри, а також шматочки бруду. Gommage не рекомендується для тонкої, чутливої та зрілої шкіри, проте у разі сухої, жирної та нормальної його можна використовувати регулярно один раз на тиждень.

Мікродермабразія – це тип відлущування шкіри, який включає використання дрібних кристалів (наприклад, алмазу, алюмінію, солі) за допомогою спеціального обладнання. Регулюючи тиск можна проводити поверхневі, середні або глибокі процедури пілінгу. Необхідно пройти курс процедур, які можна проводити лише в салонах краси, а не вдома. Мікродермабразія рекомендується для людей з тьмяною або блідою шкірою, м'якими прищами, пігментними плямами, зморшками та дуже поверхневими шрамами від прищів. Залежно від серйозності проблеми може знадобитися від 5 до 10 процедур.

Хімічний пілінг

Хімічний пілінг проводиться із застосуванням різних кислот. Необхідний ефект дають ексфоліанти – речовини, що видаляють відмерлі клітини з поверхні шкіри. Проведення цієї процедури має суворо контролюватись через небезпеку хімічного опіку шкіри обличчя.

Існують показання для кожного типу хімічних пілінгів. Що стосується протипоказань, то хімічний пілінг не рекомендується у таких випадках: періоди вагітності та годування груддю, наявність запалень та відкритих ран на шкірі, застудні та інфекційні захворювання, а також підвищена чутливість до хімічних речовин та ліків.

Хімічний пілінг із фруктовими кислотами

Поверхневі та серединні хімічні пілінги з використанням фруктових кислот (кислот AHA) вважаються одними з найбезпечніших, але найефективніших методів лікування. Ці процедури переважно рекомендуються жінкам певного віку (20–35 років) зі шкірними проблемами, такими як прищі чи перші ознаки старіння.

На додаток до основної мети пілінгу (тобто очищення шкіри та стимулювання процесу виробництва нових клітин) кислоти допомагають вирішити інші проблеми. Наприклад, мигдальна кислота має протизапальну, бактеріостатичну, антиоксидантну та відбілюючу дію. Молочна кислота має сильну зволожуючу та освітлюючу дію; це допомагає омолодити шкіру та стимулює синтез колагену. Гліколева кислота має омолоджуючу та зміцнюючу дію, також вона усуває темні плями.

Курс з кількох процедур зазвичай рекомендується для досягнення хороших результатів, такі процедури можуть бути підготовчим етапом перед іншими процедурами.

Саліцилові пілінги та пілінги з ТСА

Саліцилова та трихлороцтова кислоти часто використовуються для пілінгів середньої глибини. Ця процедура не може використовуватися як домашній догляд, оскільки вважається, що вона швидше медична, ніж естетична. Показаннями до цих типів пілінгу є прищі, постакне, дрібні зморшки, ластовиння та пігментні плями, а також тьмяний колір обличчя. Рекомендується розпочати підготовку шкіри та організму в цілому приблизно за місяць до курсу процедур:

- припинити використання скрабів та щітки для особи;

- включити денний крем із SPF 50 у процедури домашнього догляду;

- за два тижні до першої процедури почати використовувати косметичні засоби із фруктовими кислотами або провести курс процедур поверхневого пілінгу (якщо це рекомендовано косметологом);

- за кілька днів до першої процедури почати приймати противірусні препарати , припинити засмагати (у тому числі солярій), ходити в сауну, приймати гарячі ванни та вищипувати брови.

Відразу після процедури пілінгу середньої глибини можуть виникнути почервоніння та набряки, але ці симптоми зазвичай зникають протягом кількох днів. Період відновлення становить близько одного місяця, за цей час шкіра відлущується та активно оновлюється. За місяць остаточний результат помітний. За необхідності процедуру можна повторити задля досягнення найкращих результатів.

Фенольний хімічний пілінг

Глибокий пілінг, заснований на використанні фенольної кислоти, є найсильнішим типом пілінгів і рекомендується для шкіри, що старіє. Процедура допомагає позбутися виражених зморшок, а також шрамів. Цей тип пілінгу вважається дуже агресивним і може проводитися тільки в клініці, як правило, під загальним наркозом. Період відновлення зазвичай займає близько шести місяців, але ефект омолодження триває десять років і більше.

Процедуру глибокого хімічного пілінгу можна пройти лише один раз у житті. Важливо знати, що фенольний пілінг повністю руйнує клітини, що виробляють меланін. Таке лікування не рекомендується жінкам із темною шкірою, тому що в результаті шкіра обличчя може виглядати набагато світлішою, ніж шкіра на шиї.

Також важливо пам'ятати, що після процедури глибокого пілінгу шкіра залишиться дуже чутливою і на все життя необхідно буде захищати її від впливу прямих сонячних променів, використовуючи косметичні засоби з високим SPF кожен день.

Ферментні пілінги

Ферментні пілінги є безпечнішими для всіх типів шкіри, оскільки вони не ушкоджують шкіру і не є такими різкими, як хімічні пілінги, але в той же час вони дуже ефективні. Активними елементами є ферменти – органічні речовини тваринного чи рослинного походження, що діють як каталізатори (прискорювачі) хімічних реакцій у організмі.

Ферментні пілінги можна застосовувати для всіх типів шкіри, включаючи чутливу та шкіру з розацеа. В результаті курсу покращується тургор тканин, зникають дрібні зморшки, звужуються пори, зникають постакне та пігментні плями, знижується активність сальних залоз. Ще однією перевагою ензимних пілінгів є те, що вони можуть проводитися у будь-яку пору року і не заборонені під час вагітності та годування груддю.

Курс ензимних пілінгів проводиться з наступною частотою процедур: 1-2 рази на тиждень - для нормальної або жирної шкіри, 1 раз кожні 7-10 днів - для чутливої або сухої шкіри. Лікування не вимагає відновлювального періоду, оскільки пілінг не викликає гіперемії або лущення шкіри.

Як і будь-яка косметична процедура, ферментні пілінг мають протипоказання. Це шкірні захворювання в період загострення, запалення шкіри, відкриті рани, герпес, діабет, застуда та інфекції.

Ми класифікували найпопулярніші методи відновлення шкіри, які використовуються в даний час. Знаючи мету та характеристики кожного з них, легко передбачити результат та досягти бажаного ефекту. Важливо пам'ятати, що недоліки шкіри не більше ніж завдання, яке можна вирішити. Залишається лише вибрати оптимальну стратегію досягнення мети.

Читайте також