Дерматологія у перманентному макіяжі: будова шкіри

Як шкіра реагує на перманентний макіяж

Logo

Для майстрів ПМ важливо знати функції та будову шкіри, щоб краще зрозуміти, які реакції викликає в ній імплантація барвників і як різні шари шкіри впливають на остаточний відтінок пігментів.

Для фахівців з мікропігментування важливо добре знати функції та будову шкіри, щоб краще зрозуміти, які реакції викликає в ній імплантація барвників і як різні шари шкіри впливають на остаточний відтінок пігментів.

Пропонуємо серію публікацій на тему «Проблеми шкіри, пов'язані з мікропігментуванням» , щоб допомогти майстрам перманентного макіяжу зрозуміти, як реагує шкіра на мікропігментування і як вона відновлюється після процедури. Для цього ми розглянемо, які особливості ділянок шкіри дозволяють проводити на мікропігментування, які вимагають вживання особливих заходів безпеки, а які є протипоказанням для проведення процедури.

Фахівець з мікропігментування повинен чітко уявляти, в якому стані знаходиться шкіра його клієнта, щоб знати, коли застосування процедури протипоказане і коли потрібно рекомендувати йому звернутися за консультацією до лікаря, розпізнаючи аномалії та патології або ушкодження шкіри та інші порушення стану та хвороби клієнта, які можуть негативно впливати на проведення мікропігментування та позначитися на його результатах.

Будова шкіри

Будова шкіри

Шкіра складається з трьох шарів: епідермісу, дерми та гіподерми. Епідерміс – це зовнішній шар шкіри. Під час проведення процедури микропигментирования задіяний як епідерміс, і дерма, у якій відбувається наступна фіксація пігменту. Ці шари поєднує тонка складна тканина, яка називається базальною мембраною. Під дермою є гіподерма, утворена з жирової тканини. Чіткої межі між цими двома шарами немає.

Епідерміс

Епідерміс – це шар шкіри, через який проникає голка під час процедури для фарбування вибраної зони. Він виконує роль кольорового фільтра, тому що крізь нього просвічує введений у шкіру пігмент після процесу загоєння та відновлення шкіри і протягом усього часу до потьмяніння та повного зникнення барвника.

Епідерміс утворений кількома шарами клітин, а саме, від внутрішнього до зовнішнього: зародковим або базальним шаром, шипуватим, зернистим, блискучим і роговим шаром. Найбільш численні клітини епідермісу – кератиноцити.

Епідерміс перебуває у постійному процесі оновлення. Через мітоз протягом 28-35 днів у зародковому шарі утворюються нові клітини, які переміщаються вгору і займають зовнішні шари. Під час цього переміщення кератиноцити старіють, змінюють форму та виробляють кератин, який є стійким білком фібрилярним. Наприкінці цього процесу, званого кератинізацією, клітини, що знаходяться в роговому шарі епідермісу, вже наповнені кератином, мають плоску форму, сухі та мертві.

У зародковому шарі знаходяться й інші клітини, які називаються меланоцитами, які виробляють пігмент, що забарвлює шкіру. На пігментацію шкіри впливають різні фактори, наприклад, спадковість, сонячна радіація, вік та гормони; так, вона відрізняється у людей різних рас і сильно позначається на відтінку пігменту, який отримується після проведення процедури татуажу.

Шари епідермісу

Дерма та гіподерма

Дермою називають шар шкіри, що знаходиться під епідермісом, саме на рівень, що розділяє їх межі, імплантується пігмент у процесі мікропігментування.

У порівнянні з більш тонким епідермісом дерма є складною мережею, що містить клітинні та безклітинні компоненти. Вона містить кровоносні судини, нерви, коріння волосся та потові залози. Структурно дерма складається з двох підшарів, поверхневої папілярної дерми та глибшої ретикулярної дерми. Судинні петлі папілярної дерми забезпечують епідерміс поживними речовинами та киснем. Колаген – головним чином, виявлений у ретикулярній дермі – є основним структурним білком у дермі, що забезпечує його довговічність. Еластін, ще один важливий структурний білок у дермі, він надає шкірі еластичність. Фібробласти є основними клітинами дерми і відповідають за синтез та деградацію дермальних білків (колаген та еластин). Іншими клітинами, що знаходяться в дермі, є макрофаги та лімфоцити. Ці клітини є частиною імунної системи шкіри.

Дерма

Гіподерма – це найглибший шар шкіри, утворений сполучною та жировою тканиною. Вона є своєрідною «подушкою» , амортизацією та забезпечує рухливість шкіри. В області повік, наприклад, її немає взагалі, тому саме тут першими з'являються зморшки.

Цей шар впливає на проведення та результат процедури мікропігментування та татуювання.

У наступній статті читайте про особливості шкіри у різних зонах мікропігментування.

Читайте також