Коли перманентний макіяж на шкоду: порушення стану шкіри

Як майстру ПМ убезпечити себе та своїх клієнтів

Logo

Фахівець із мікропігментування в жодному разі не може ставити діагноз, але розпізнавати найбільш поширені проблеми зі шкірою просто зобов'язаний!

Фахівець з мікропігментування в жодному разі не може ставити діагноз, давати медичні консультації або застосовувати будь-які засоби для лікування хвороб та порушень у стані шкіри.

Пізнання майстра перманентного макіяжу в цій галузі та його здатність розпізнавати найбільш поширені проблеми зі шкірою є запорукою більшої безпеки як для клієнта, так і для нього самого, а для лікування захворювань він має порекомендувати клієнту звернутися до лікаря-фахівця.

Після того, як з лікарською допомогою проблему вирішено, клієнт зможе знову повернутися до питання про мікропігментування та зробити процедуру.

Існує ряд симптомів, які можуть свідчити про наявність якогось захворювання:

- суб'єктивними симптомами називаються стани, що сприймаються почуттями клієнта, наприклад, запалення;

- об'єктивними симптомами вважаються видимі стани, наприклад, висипання або почервоніння.

До подібних симптомів відносяться алопеція або випадання волосся, едему, еритема, есхімоз, петехія, прурит, пурпура. Рекомендується тримати під рукою спеціалізовану літературу для визначення проблемних станів шкіри.

Порушення у роботі сальних залоз

Порушення в роботі сальних залоз, як правило, не є протипоказанням для проведення процедури перманентного макіяжу, за винятком випадків, коли вони мають інфекційний характер або в призначеній для нанесення перманенту зоні є жировики або фурункули. Рекомендується почекати, поки стан ділянки, що обробляється, нормалізується.

Найчастіше зустрічаються такі проблеми: вугрі, міліум (білі вугрі), акне, себоррея, розацеа, жировики, фурункули та недостатня секреція шкірного сала.

Запальні процеси

На відміну від перерахованих вище проблем, порушення подібного роду впливають на проведення процедури. Незалежно від того, де зосереджено запальний процес, для проведення процедури знадобиться консультація або дозвіл дерматолога.

Найчастіше зустрічаються такі запальні процеси: дерматит, псоріаз, простий герпес, контактний дерматит, екзема чи кропив'янка, гематома.

Гіпо- та гіперпігментація

Аномальна пігментація

При імплантації барвників у зону з аномальною пігментацією також потрібна попередня консультація дерматолога, а іноді необхідна його письмова роздільна здатність. Необхідно пам'ятати, що в деяких випадках рак шкіри може бути схожим на нешкідливу аномальну пігментацію.

Недостатня пігментація шкіри порівняно з навколишніми ділянками називається гіпопігментацією, а надмірна пігментація – гіперпігментацією. Загар значно впливає на мікропігментування, і про це не можна забувати.

Найчастіше аномальна пігментація шкіри зустрічається у вигляді ластовиння, пігментних плям, хлоазм, невусів, вітіліго, альбінізму, кератом або мозолів, родимих плям, бородавок, папілом, пошкоджених капілярів.

Патології

Коли ділянці шкіри, призначеному для микропигментирования, є патологія, процедуру не можна проводити до закінчення патологічного процесу. Необхідно отримати довідку від лікаря про те, що патологічний стан зник або припинився. Прикладами патологій можуть бути гангрена, гематома, імпетиго, пемфігус, склеродермія, короста, злоякісні пухлини, системний вовчак, лишай та екзантема. Серйозною патологією шкіри є рак, і проводити перманентний макіяж порушеної раком ділянки шкіри в жодному разі не можна. Після проходження курсу лікування та зникнення симптомів захворювання для проведення процедури ПМ обов'язково потрібно надати медичну довідку.