Перманентний макіяж губ від художника та майстра ПМ Алли Ромазанової
Гарний клієнт - найкраща реклама роботи майстра ПМ
Для справжнього майстра обличчя кожного клієнта ⎼ полотно, на якому фахівець, як і художник, може виявити своє творче бачення краси
Алла Ромазанова , засновник Асоціації професіоналів ПМ у Білорусі, сертифікований тренер, майстер ПМ (стаж у перманентному макіяжі понад 16 років), представник компанії NPM У Білорусі, художник, засновник студії перманентного макіяжу та жіночого татуювання Alla Romazanova`studio, суддя міжнародних чемпіонатів, доповідь член Асоціації допомоги жінкам після онкології Belief
Для справжнього майстра обличчя кожного клієнта – полотно, на якому фахівець, як і художник, може проявити своє творче бачення краси. Головне ⎼ гостро відчувати ту грань, за яку не слід виходити, виконуючи побажання клієнтки
Перманентний макіяж губ робиться з різними цілями. Це може бути заміна декоративної косметики або виправлення дефектів, у тому числі асиметрії та шрамів. До кожного із цих запитів клієнта потрібен особливий підхід. Навіть у такій, начебто, простій роботі, як колір і форма губ, є чимало секретів. І, звичайно ж, особливі підходи будуть потрібні при роботі з дефектами. До речі, перманентний макіяж у Європі губ історично розпочався саме з маскування дефектів. Для заміни декоративної косметики він почав використовуватись згодом, і зараз ця послуга користується великою популярністю на пострадянському просторі.
Декоративний макіяж: вибір кольору та фактури
Одне з найважливіших рішень у декоративному перманентному макіяжі – вибір кольору губ. Правила тут диктує, звичайно, клієнт, але для того, щоб він зрештою залишився задоволений, потрібно враховувати певні нюанси і робити так, щоб колір губ гармонійно вписувався в зовнішність.
При виборі кольору завжди є спокуса зорієнтуватися на колір волосся. Але це річ непостійна: сьогодні дівчина блондинка, завтра брюнетка. Тому потрібно дивитись на те, що не зміниться, а саме на слизову оболонку губ. Це натуральний колір, і, якщо вибрати контрастний колір для макіяжу, перехід буде дуже помітний, мало того, яскрава помада на тлі світлої слизової оболонки дасть ефект «з'їденої» косметики. Потрібно не тільки враховувати це у виборі кольору пігменту, але й робити плавний перехід між слизовою оболонкою і основним кольором.
Важливий чинник, що впливає вибір кольору, ⎼ це вік жінки. Багато клієнток середнього віку просять зробити їм яскраві губи. Вони бачать себе із червоними, бордовими, коричневими губами. Але насправді чим старша жінка, тим світліший і ніжніший колір їй потрібен. Кольори молодості - це кольори, які бувають на обличчі дитини, і саме на них потрібно орієнтуватися людині, яка хоче виглядати молодшою. Потрібно уникати будь-яких синюваних відтінків: у дитини не буває синіх губ, якщо вона здорова. А будь-які відтінки коричневого приховують сексуальність, візуально роблять жінку старшою. Вищий пілотаж - коли збоку здається, що клієнт має власний гарний колір губ.
Губи, близькі до свого натурального кольору, зараз називають нюдовими. Їх вибираються ніжно-рожеві, персикові відтінки. Багато хто вважає, що нюдові губи повинні бути світлішими за природний колір губ. Це помилка: робити перманент світлішим за натуральний колір не можна. Справа в тому, що у світлих тонах багато білого пігменту, діоксиду титану, який є стабільнішим, ніж кольоровий пігмент. Тому з часом такий колір починає виглядати білі, як замазка.
Дуже важливо враховувати особливості кольору шкіри. Наприклад, якщо обличчя перенасичене червоним – скажімо, судини розташовані близько до поверхні шкіри, щоки яскраво-рожевого кольору – то яскраво-червоний перманент губ може надати обличчю ефекту хворобливості. А якщо губи хоч трохи схильні до синяви, потрібно уникати холодних квітів: вони посилюють синюшність, що дає той же ефект.
Досить небезпечно для майстрів, які звикли до слов'янського кольоротипу, працювати з людьми інших рас – наприклад, із жовтою чи чорною шкірою. Там потрібно використати іншу гаму. Наприклад, рожевий пігмент на чорній шкірі може посиніти. Темношкірі жінки часто хочуть освітлювати губи, але ефект виходить брудний через наявність у світлих тонах білого пігменту. Краще працювати з клієнтами, про яких знаєш все, і діяти вкрай обережно під час роботи з незнайомим кольором та фактурою.
Вибір макіяжу залежно від соціальної ролі клієнта
Років п'ять тому всі прагнули яскраво окреслювати контур губ, а іноді навіть робити контур окремо від фарбування. Зараз у моді розтушовка, акварельні губи – вони можуть бути і прозорими, як блиск для губ, і щільними та пастозними, як помада.
Як художник, я можу сказати, що хороші і чіткі контури, і розтушовування. Вибір потрібно робити в залежності від тієї соціальної ролі, яку хоче грати клієнт, від тих завдань, які жінка ставить перед собою. Макіяж повинен відповідати способу життя, адже, крім естетичних, він виконує соціально-ієрархічні функції. За всіх часів татуювання показувало приналежність до клану, місце людини у соціальній ієрархії та її статус. Якщо клієнт зацікавлений переважно у діловому спілкуванні, краще вибирати чіткіші, контурно окреслені, суворі форми. Якщо важливо показати ніжність, чуттєвість та романтичність, робимо плавні лінії.
Корекція форми
Один із найчастіших і найскладніших у роботі запитів – робота з формою губ. За стандартами краси пропорція губ вважається ідеальною, коли дві п'ятих припадає на верхню губу, і три п'ятих ⎼ на нижню. Проводилися дослідження, які показали, що на чоловіків справляє відразливе враження, коли верхня губа більше ніж нижня.
Якщо особа відповідає ідеальної пропорції, виникає бажання її виправити. Але проблема полягає в тому, що засобами перманентного макіяжу не можна одну губу зменшити, іншу збільшити. Є природна даність. Брови можна зголити та намалювати інші, але з губами так не вийде. Клієнти часто просять розширити губу, набивши малюнок просто на шкірі. Але малювання форми за рахунок шкіри надто небезпечний експеримент: заступ на шкіру видно завжди. Це відбувається через різницю фактур шкіри: на обличчі вона як оксамит, а на губах – як шовк. Світло переломлюється по-різному, до того ж на шкірі обличчя є пори, волоски, що створює інше відчуття кольору. Скільки б ви не пробивали цю зону, різниця буде помітна, ця робота може вимагати нескінченної кількості корекцій і не привести до хорошого результату.
Тому найкраще рішення – надати додатковий обсяг за рахунок градієнтного фарбування. Якщо плоскі губи, можна їх оптично збільшити – створити 3D-ефект, виконавши малюнок трьома відтінками. З погляду техніки малюнку це майже те саме, що малювати сферу – зробити світло, півтінь і тінь, градієнтний перехід від темного до світлого, підкреслити відблиску. Це дасть ефект збільшення губи у межах її форми, без заступу на шкіру. Майстрам, які володіють роботою зі шкірою, навчитися цьому досить легко.
На мій погляд, володіння технікою збільшення обсягу губ буде затребуваним завжди, незалежно від модних тенденцій. Якщо розглядати фотографії за останні сто років, можна переконатися, що мода на губи, на їх об'єм, форму та колір багато разів змінювалася. Але якщо звернути увагу на мальовничі роботи, стає очевидним, що митці завжди прагнуть зобразити губи пухкими та округлими.
Перевага пухким губам віддається століттями, і, як показують дослідження, це невипадково: об'ємні губи свідчать про високу концентрацію естрогенів у жіночому організмі, що говорить про молодість та жіноче здоров'я.
Асиметрія, шрами, дефекти губ
Більш складна робота, яка потребує дуже відповідального підходу, – це маскування дефектів губ. Наприклад, питання з асиметрією губ зазвичай не може бути вирішене лише за рахунок перманентного макіяжу. Для початку потрібно, щоб клієнт сходив перевірити та скоригувати прикус до ортодонту, а після цього зробив підколки у косметолога. Перманентний макіяж у цій ситуації завершальна процедура, оформлення вже зробленої іншими фахівцями роботи. Маскування заячої губи в більшості випадків також можливе лише після того, як пластичні хірурги зробили все, що в їх силах.
Дуже складна і тонка робота маскування рубців: вони більш щільні, мають текстуру, відмінну від шкіри губ. Пігмент у рубцевій тканині приживається інакше, тому доводиться камуфлювати рубець, пробиваючи додатково два або три рази.
Вибір обладнання
Я працюю на устаткуванні ізраїльської фірми NPM Oron60. Воно дає великі з використання різних змін голок. Для перманентного макіяжу губ найчастіше використовую голки 1, 3 rl, 5 rs. Палітру кольору пігментів вибираю від пастельно-рожевих до коралових відтінків, люблю натуральний рожевий як теплий, так і холодний.
Глибина нанесення пігменту приблизно 0,8 мм. Ми працюємо на межі епідермісу та дерми, і якщо ввести пігмент на неправильну глибину, колір може передаватися неадекватно. Виявити науковими методами кордон між дермою та епідермісом неможливо, кожна людина має індивідуальні особливості. Відчуття правильної глибини приходить лише з досвідом роботи. Ти кінчиками пальців відчуваєш вібрацію та опір шкіри. Це не можна прорахувати та автоматично виставити виліт голки, це потрібно відчувати.
Важлива порада
Якщо клієнт приходить до мене із запитами, які будуть на шкоду його зовнішності, я ввічливо пропоную відвідати іншого фахівця. Краще не зробити нічого взагалі, ніж погано. Щасливий, красивий та задоволений клієнт – це найкраща реклама роботи майстра.
Читайте також
- Робота з чоловічим обличчям або Навіщо йому перманентний макіяж?
- Перманентний макіяж губ: ТОП-5 запитів клієнтів
- Пігменти для губ: що вибирають професіонали ПМ?
- Перманентний макіяж та процеси старіння шкіри: особливості вікового татуажу
- «Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю
- Вартість послуги, або Як сформувати ціну перманентного макіяжу
- Контурна пластика губ і татуаж: правильно поєднуємо
- Омбре, техніка татуажу
- Арт-перманентний макіяж
- Перманентний макіяж