У чому відмінності модних видів фарбування: аіртач, мелірування, балаяж

Розбираємось

2020-12-22
Logo

Безліч складних фарбувань чимось схожі між собою. Техніки аіртач, мелірування та балаяж часто плутають, але в цьому матеріалі ми розповімо про те, чим вони відрізняються.

Оксана Вальчевська , колорист-експерт, арт-директор Long&Short beauty salon

Як ви помітили, кілька років тому неймовірну популярність набули складного фарбування волосся. Подіуми, червоні доріжки та вулиці міст наповнилися дівчатами з усіма можливими варіантами фарбування: balayage, shatush, babylight, мелірування, airtouch – від одних назв голова йде кругом.

Як розібратися та розрізнити нескінченну кількість новомодних фарбувань та вибрати те саме? Давайте аналізувати.

Я працюю арт-директором у салоні краси Long&Short beauty salon, який спеціалізується на складних фарбуваннях. І спостерігаю наступну картинку: клієнт, прийшовши до салону краси за складним фарбуванням, майже завжди називає кодове слово «розтяжка». Хоча найчастіше наші справжні бажання не мають до цієї самої «розтяжки» жодного відношення.

Усі ці техніки – часткове фарбування. І 90% фарбувань виконуються барвниками, що знебарвлюють. Але кожна техніка по-своєму унікальна і має якийсь сенс.

Почнемо з техніки airtouch

Аіртач, або «дотик повітря», — сама назва говорить про те, що ця техніка виконується за допомогою фена, за рахунок чого ефект виходить дуже плавним, м'яким, з максимально освітленими кінцями. При правильному та своєчасному тонуванні таке фарбування носитиметься від 4 місяців до року.

Техніка airtouch чудово підходить для того, щоб приховати першу сивину, не забарвлюючи волосся повністю. При корекції через 2-3 місяці освітлюються короткі волоски, що видувалися при першому знебарвленні. Це зберігає якість волосся

Класичне мелірування

Мелірування волосся, англ. highlights, перекладається як «світлі відблиски». То була і завжди буде класика. Найкомерційніше фарбування у світі. Якщо говорити про технічні моменти, то мелірування – це контрастне фарбування окремих пасм.

При правильному виконанні в результаті виходить рівномірне розсвітлення по всій довжині волосся від коріння до кінчиків.

Переваг багато: приховує сивину, дає гарний перелив відтінків, чудово освіжає. Мелірування візуально надає волоссю об'єм і пожвавлює їх колір, що дуже актуально для не дуже густих локонів.

Balayage

У перекладі з французької balayage означає «підмітати». Таку назву техніка отримала завдяки тому, що в процесі фарбування барвник наноситься хаотичними рухами, що «підмітають», ніби малюючи на волоссі. В результаті виходить ефект світлих пасм з м'якими переходами кольору, наче волосся вигоріло на сонці.

Це відкрита техніка, тому відтінки після фарбування будуть у теплих та бежевих напрямках. Але без укладання балаяж «губиться», тому таке фарбування ефектніше виглядає на кучерявому волоссі.

Отже, підіб'ємо підсумки.

Всі техніки по-своєму дуже гарні, кожна має свої поділи, нанесення і кінцевий результат. Але чим вони все-таки відрізняються?

Airtouch: плавний рельєф від коріння та завжди світлі кінці. Закрита техніка.

Мелірування: рельєф від коріння до кінчиків. Закрита техніка.

Balayage: м'яке розсвітлення. Відкрита техніка.

Читайте також