Мелірування на темне волосся: плюси та мінуси фарбування
Розповідає експерт
Мелірування на темному волоссі – які існують переваги та недоліки такої техніки? І наскільки це хороша ідея – виконувати класичне мелірування на дуже темному волоссі? Розбираємось.
Тетяна Соломонова , колорист, технолог ТМ BES, чемпіон України (2016, 2019)
Мелірування на темне волосся – досить спірна та складна технічна процедура. Чи потрібна вона чи ні, вирішувати виключно клієнту та майстру. Однак давайте розберемося в плюсах та мінусах цього виду фарбування.
Які переваги фарбування для клієнтів?
- Якщо у клієнта/клієнтки волосся тонке та рідке, то мелірування надасть волоссю візуального об'єму.
- При великій кількості сивого волосся дана техніка допоможе приховати (розбавити) сивину, а при відростанні непігментоване волосся не виділятиметься із загальної маси і привертатиме увагу.
- Найбільш виграшне мелірування виглядає на волоссі однієї довжини.
- У фарбуванні можна досягти максимально світлого результату, але при цьому залишити більшу частину натурального волосся.
Які недоліки цієї техніки?
- При дуже дрібному меліруванні може скластися враження, що волосся сиве.
- Класичний поділ дає ефект «кавуна».
- Якщо вихідний колір волосся дуже темний, а меліроване волосся біле, то результат може виглядати дисонансно за рахунок великого розмаїття темного та світлого волосся.
- Пошкодження структури волосся – це, мабуть, класичний мінус.
- Фон освітлення може бути недостатнім при дуже темному волоссі.
- Повторне мелірування потрібно буде робити частіше, ніж на світлішому волоссі.
Однак якщо правильно вибрати техніку розсвітлення волосся, все буде виглядати гармонійно і при відростанні коренів не буде контрасту. Знову ж таки, меліроване волосся не обов'язково має бути білим: воно може бути в теплих тонах, нейтральних і середніх по глибині тону відтінках. Якщо мелірування поєднати з якоюсь технікою фарбування, то результат буде більш практичним та трендовим.