Французьке мелірування: про які нюанси важливо пам'ятати майстру?
Для світловолосих клієнтів
До техніки фарбування «мелірування» майстри ставляться по-різному: хтось вважає цей вид фарбування неактуальним і старомодним, віддаючи перевагу йому, наприклад, аіртачу, а деякі майстри переконані, що мелірування – це класика.
Незважаючи на те, що до цієї техніки фарбування по-різному ставляться перукарі, запити клієнтів іноді схиляються до мелірування, що й породжує попит. В одному з наших попередніх матеріалів ми розповідали про техніку мелірування загалом, а також про різновиди цього виду фарбування, серед яких і було французьке мелірування або як його ще називають - фарбування мажимеш.
Французьке мелірування давно вважають "щадною" альтернативою іншим видам мелірування з двох причин: у барвниках, які використовують для цієї процедури не міститься аміак, тобто волосся знебарвлюється не повністю - всього на 40%, а також ця техніка виконується відкритим способом (забарвлені пасма не завертають у фольгу).
Таке мелірування виконується щадним освітлюючим складом на основі воску, яке має кремоподібну текстуру і дозволяє відносно дбайливо знебарвити волосся. У процесі такого фарбування волосся освітлює в середньому на 2-4 тони.
У французького мелірування існує два «підвиди», які відрізняються зональністю фарбування. Класичний варіант французького мелірування передбачає фарбування всієї довжини волосся в хаотичному або шаховому порядку.
При частковому фарбуванні необхідно фарбувати волосся зонально, наприклад: тільки верхній шар волосся, тільки пасма в обличчя або чубчик. Завдяки своїм «технічним» особливостям та ряду переваг, французька техніка мелірування є основою для інших видів мелірування.
Наскільки зараз актуальним є такий вид фарбування?
Наталі Сільченко , технолог TM BES ITALY, у минулому викладач школи перукарського мистецтва Arsen Dekusar, яка проходила фундаментальний курс колористики від арт-директора BES ITALY Saverio Palma (Мілан, Італія) вважає, що зараз про техніку мажимеш (французьке мелірування) мало хто знає і використовує.
«Така техніка полягає у створенні максимально природних відблисків, ефекту пасмів, що «вигоріли» на сонці. Мажимеш допомагає максимально зберегти якість волосся клієнта, адже процедура виконується за допомогою барвника або спеціального крему, що освітлює. Непопулярність цього фарбування, як на мене, викликана низкою факторів, серед яких:
- вузька спрямованість: підходить тільки світлим і натуральним волоссям клієнта;
- мінімальний контраст та максимальна природність;
- підходить в більшості лише для теплих та нейтральних відтінків;
- процедура займає стільки часу, як і звичайна складна техніка фарбування.
До плюсів, звичайно, варто віднести хорошу якість волосся у фіналі та максимально плавне відростання коренів.
Непопулярність такої техніки цілком виправдана, тому що, як би сумно це не звучало, але існують універсальніші варіанти фарбування, які дозволяють комбінувати кілька технік і отримати більш чисте тло освітлення, більш рельєфний і читальний малюнок. І це буде фарбування, яке можна застосовувати на будь-якій базі, а не тільки світлої або натуральної.
Саме тому я вважаю, що це фарбування вже втратило свою актуальність і мало хто знає про його існування як майстри, так і клієнти. Але мода та тренди циклічні, і, хто знає, можливо через рік чи два це фарбування стане знову дуже популярним і знову затребуваним.
Які відтінки обирають для французького мелірування?
Важливою відмінною характеристикою французького мелірування є те, що в фарбуванні необхідно використовувати природні відтінки, саме завдяки цьому волосся клієнта отримає здоровий вигляд і блиск.
3D-ефект створюється за рахунок поєднання кількох близьких відтінків, які в хаотичному міксі буквально переливаються.
Найчастіше для французького мелірування вибирають варіації горіхово-медового, молочного, перлинного, золотистого або карамельного відтінків.
Чи існують обмеження до виконання французького мелірування майстром?
Насамперед, важливо пам'ятати, що французьке мелірування призначене для світлого русявого волосся.
Якщо волосся клієнта попередньо недавно було пофарбоване хною, басмою або іншими барвниками рослинного походження, то не рекомендуємо братися за виконання мелірування, оскільки в результаті ви отримаєте не той колір і рельєф, яких ви хотіли досягти в процесі роботи.
Нещодавно виконана хімічна завивка волосся.
Катастрофічно пошкоджене волосся, яке не витримує тест-пасмо.