Особливості подіумного макіяжу в чемпіонатному русі та помилки, яких варто уникати

Інтерв'ю з призерами

Logo

Ми поговорили з призерами чемпіонату світу ОМС Hairworld від команди ABC у номінації «Подіумний макіяж» та тренером дівчат Наталією Хадєєвою про важливі особливості подіумного макіяжу, помилки, яких варто уникати, і, звичайно ж, про натхнення.

Українські майстри команди ABC вкотре довели, що гідні перемоги, здобувши призові місця на чемпіонаті світу ОМС Hairworld 2020 у номінації «Подіумний макіяж». Світлана Пукальська взяла срібло завдяки своїй креативній роботі, а Ліна Савчук посіла п'яте місце.

Ми вирішили поспілкуватися з дівчатами та дізнатися, які секрети їм допомогли досягти успіху, які деталі подіумного макіяжу зараз актуальні та як правильно готуватись до такого заходу. Також ми звернулися за коментарями до тренера Наталі Хадєєвої, яка готувала майстрів до участі у чемпіонаті, щоб розібратися, як досягти перемоги та яких помилок важливо уникати.

Світлана Пукальська , візажист, бровіст, переможець та призер чемпіонатів та конкурсів

Що надихнуло вас на створення роботи для чемпіонату світу ЗМС? Звідки черпали натхнення?

Чемпіонат світу для мене був мрією! І ось моя мрія стала натхненням та стимулом для участі та створення образу. Мої тренери Наташа Хадєєва та Таїсія Васильєва є для мене величезним прикладом та підтримкою – саме вони допомагали у створенні роботи.

Поділіться особистими секретами та лайфхаками, які допомагають виконати роботу якісно та відповідно до номінації.

Секрет у тому, що потрібно тренуватися, багато малювати, відточувати свої навички та знання після кожного тренування. Я взагалі не вміла малювати навіть на папері, і підготовка до чемпіонату дала мені можливість побачити себе художником. Під час підготовки малювала навіть на ногах.

Скільки часу ви пішли на підготовку даного образу?

Підготовка та створення образу зайняли півтора місяці.

Чи є кардинальні відмінності подіумного макіяжу в житті та в чемпіонаті?

Звісно, у чемпіонаті подіумний макіяж має певні правила, від яких ти відштовхуєшся при створенні образу. Усе має гармонійно виглядати, тобто. зачіска, прикраса та сукня повинні не перекрикувати макіяж, а стати доповненням всього образу загалом.

Я вважаю, що подіумний макіяж може бути природним чи яскравим, ніжним чи фатальним, стриманим чи яскравим – все залежить від ідеї колекції та від бачення стиліста чи дизайнера.

Які особливості подіумного макіяжу зараз актуальні, а які, можливо, відійшли у минуле?

Різноманітні кольорові малюнки на обличчі, великі блискітки та розмашисті смоки зараз дуже актуальні для подіумного макіяжу.

Як зробити якісне фото своєї роботи, щоб підкреслити її переваги?

Щоб фото вийшло якісне та справді передало всі деталі та красу макіяжу, ми працювали в команді з фотографом та моделлю. Тільки в командній роботі та з правильно підібраним освітленням виходять дійсно якісні фото.

Ліна Савчук , сертифікований візажист, переможець та призер чемпіонатів та конкурсів, суддя чемпіонату Beauty Congress 2020, викладач у школі макіяжу EgoStyle Beauty School з досвідом роботи з зірками та моделями на Ukrainian Fashion Week, Lviv Fashion Week, International Beauty

Що надихнуло вас на створення роботи для чемпіонату світу ЗМС? Звідки черпали натхнення?

Насправді, натхнення приходити в процесі. І образ складається пазл за пазлом, поетапно у процесі підготовки та тренувань. Усією командою.

Поділіться особистими секретами та лайфхаками, які допомагають виконати роботу якісно та відповідно до номінації.

Схема не малюється, образ не створюється одним рухом руки. Це все робота. Монотонна, рутинна щоденна праця та тренування. Лінії, спочатку різкі та асиметричні, після енного відпрацювання стають плавними, тоненькими, красивими. Те саме із симетрією. З усім!

Нема чарівної пігулки, але є команда! Є підтримка близьких та партнерів. Як на мене це – найголовніше!

Дякую Таїсії Васильєвій за чудову схему, в яку я закохалася з першого погляду і жодного разу не пошкодувала. Вона була моя моя.

Дякую моєму тренеру Наташі Хадєєвій за терпіння, за особистий досвід, за підтримку, а іноді й критику чи різкий тон. Ви тонко відчуваєте, що і коли ефективне і дієве. Ще з чемпіонату України ви завжди поруч. Підказуєте, допомагаєте, навчаєте та радієте успіхам.

Дякую школі макіяжу EgoStyle і, безпосередньо, Оксані Чабан. За віру та довіру. Саме звідси все почалося.

Дякую собі за те, що наважилася.

Дякую батькам за підтримку. Люблю вас дуже!

Дякую моїй найтерпеливішій моделі Христині. Дуже важливо, щоб робота з моделлю була комфортною, щоб ви були на одній хвилі.

Дякую фотографу Мирославі Сідлецькій.

Дякую партерам – парикмахеру Лілі і майстру прикрас Ірині Кіяк! І ще багато-багато дякую всім причетним.

Отримане місце – наш спільний результат!

Скільки часу ви пішли на підготовку даного образу?

Це понад місяць майже щоденної роботи. Відмальовування схеми і на папері, і на моделі, і взагалі на всіх, хто під руку попався. Підбір та пошук аксесуарів, декоративних елементів, зачіски та багатьох маленьких детальок та нюансів, які формуються в процесі. Якщо говорити саме за чемпіонат світу, то я навіть з роботи звільнилася, щоби повноцінно підготуватися. І дуже рада, що все так склалося і я ввійшла до п'ятірки найкращих візажистів світу у своїй номінації.

Чи є кардинальні відмінності подіумного макіяжу в житті та в чемпіонаті?

Так! Чемпіонатні роботи складніші, більш ювелірні, більш технічні. Взагалі, чемпіонат – це якісний квантовий стрибок для майстра у техніці, чистоті роботи, симетрії.

Які особливості подіумного макіяжу зараз актуальні, а які, можливо, відійшли у минуле?

Подіумний макіяж як такий менш актуальний серед клієнтів, адже він передбачає творчість. Якщо говорити про роботу із клієнтами чи моделями на тих самих показах чи зйомках – схеми спрощуються і в технічному плані, і в кольоровому. Використання складних кольорових переходів теж не дуже популярне серед клієнтів, але чудово показує твій рівень майстерності.

Як на мене, саме чемпіонатні роботи дають міцну технічну базу, напрацьовується симетрія, робота з лініями та тушовками. Круто відпрацьовується «постановка руки», але вже не стільки викладачем, як на базовому курсі, а скоріше через самоусвідомлення та розуміння процесів.

Як зробити якісне фото своєї роботи, щоб підкреслити її переваги?

Найти класного фотографа! І чітко поставити завдання. Починаючи від фону, ракурсу і закінчуючи елементами фотошопу чи технічної обробки. Бо на чемпіонаті можна використати до 30% обробки, але краще менше.

Наталія Хадєєва , візажист-стиліст міжнародного класу з 15-річним досвідом роботи, сертифікований суддя України, дипломант чемпіонату Європи, найкращий тренер України 2019 року, переможець та призер численних чемпіонатів та конкурсів, призер Олімпійських ігор з перукарського мистецтва «Невські Береги»

На мою думку, щоб перемогти в будь-якому конкурсі, потрібно викластися на 200%! Тоді у вас з'явиться шанс, що судді помітять і нададуть саме вашу роботу. У всіх дівчаток роботи виконані на найвищому рівні, тому що у збірної України найшикарніший тренер – нереально талановита та творча Васильєва Таїсія Григорівна ! Вона допомагає вибрати форму макіяжу та створити образ, продуманий до найдрібніших подробиць.

Наталя, розкажіть про особливості підготовки до онлайн-чемпіонату.

Головна особливість онлайн-конкурсів у тому, що ваша робота повністю у руках фотографа. Ваша доля залежить від правильно виставленого світла, наскільки розкриються колірні та графічні нюанси роботи, як позує модель та який емоційний стан передає, також важливі ракурси, погляди, повороти голови.

Яких помилок часто припускаються учасники?

Основні помилки у конкурсних роботах допускаються, якщо учасник намагається готуватися самостійно, не враховуючи вимоги та особливості кожної номінації, а вимоги у регіональних та міжнародних конкурсах відрізняються.

У вас може вийти шикарна робота, яка в іншому напрямку точно стала б призовою. Тому звертайтеся з запитаннями до тренерів та суддів, щоб легко орієнтуватися у вибраній темі. Пам'ятайте, що величезне значення має модель і образ, продуманий до деталей.

На що варто звертати увагу?

Скажу пару слів про композицію у макіяжі. У вибраному малюнку повинні бути великі (акцентні), середні та дрібні елементи.

Якщо тільки великі – робота виглядатиме громіздко та грубо. Якщо навпаки – розбитою та перевантаженою. Якщо сумніваєтеся у необхідності будь-якої деталі – прикрийте її. Якщо не стало ні кращим, ні гіршим, значить, вона не потрібна.

Загальна форма макіяжу, аксесуарів, зачіски повинні відповідати один одному та виглядати гармонійно.

Дорогі візажисти, якщо ви хочете зростати, удосконалюватись та розширювати свої можливості, обов'язково беріть участь у конкурсах! Вони переведуть вас на абсолютно новий рівень професіоналізму та майстерності!

Читайте також