Переможниця чемпіонату світу ОМС Hairworld 2020 з боді-арту Ірина Бесєдіна про шлях до «золота»

Інтерв'ю з майстром

Logo

Ми поговорили з переможницею чемпіонату світу ОМС Hairworld від команди ABC з боді-арту Іриною Бесєдіною про натхнення, підготовку до beauty-змагання, особисті секрети успіху та поради, які будуть корисні новачкам у сфері боді-арту.

Ірина Бесєдіна , майстер боді-арту з досвідом понад сім років, викладач понад три роки, переможець та призер численних чемпіонатів та конкурсів

Що підштовхнуло вас взяти участь у чемпіонаті світу ОМС Hairworld від збірної команди ABC ?

До OMC я тренувала свою чудову колегу та хорошу подругу Олю Писаренко перед чемпіонатом України з боді-арту, і вона посіла там перше місце! Це було одне з моїх перших таких серйозних наставництв, і моя учениця забрала золото - це гордість, звичайно! Вона розумничка!

І після цього Олі запропонували взяти участь у чемпіонаті світу ЗМС. Вона запитала, що я думаю з цього приводу. Але оскільки я не була сильно обізнана саме про цей чемпіонат, ми звернулися до Наталі Найде . Замість того, щоб зв'язати лише Олю з Таїсією Григорівною та збірною команди України ABC, вона сказала, що з нею буде ще одна дівчинка (тобто я). І так все закрутилось! Ми подали свої резюме до команди, нас прийняли – і ми принесли Україні «золото» та «срібло» у боді-арті! Моя Олечка взяла друге місце, тож для мене це подвійна гордість!

Що надихнуло вас на створення боді-арту для чемпіонату світу?

Якщо коротко, то це сни та улюблені книги, фільми! У тому числі «Аватар», «Гаррі Поттер», «Океан» тощо.

Мені завжди сняться кольорові сни і часто щось незвичайне. І оскільки тема була відсутня, а мені дуже хотілося показати більше фарб, я вирішила, що це ідеальна можливість втілити деякі ідеї, які так і не виходили з голови, саме для OMC Hairworld!

Далі я накидала основний концепт, потім ескіз і погнала все це втілювати в реальність. За підсумком у мене вийшла свого роду Володарка снів!

Робота-переможець у номінації "Боді-арт" чемпіонату світу ЗМС Hairworld 2020

Поділіться особистими секретами та лайфхаками, які допомагають зробити роботу якісно та красиво.

Найголовніше – практика, розрахунок часу та думати ширше!

У боді-арті немає секретів, як і в будь-якій іншій сфері чи справі. Чим більше ти над ним працюєш, тим краще у тебе все виходитиме, і ти піднімеш свої скіли на новий рівень. Тому практика, практика та ще раз практика!

Але що має сказати: лайфхаків та певних правил у боді-арті, звичайно ж, достатньо. Я б зараз хотіла наголосити на поетапності у створенні образу з боді-артом як для такого світового конкурсу.

  1. Ідея.
  2. Розбір на деталі ідеї та визначення основних елементів у композиції та другорядних.
  3. Чим можна доповнити образ (яку бутафорію чи спецефекти можна додати).
  4. Повне опрацювання ескіз з бутафорією в кольорі на папері.
  5. Відпрацювання на моделі, відточуємо все за кольором та деталями. Щонайменше п'ять тренувань, якщо вам дозволяє час. Якщо ні, малюємо на собі/подругі/чоловіку/сестрі, щоб відпрацювати малюнок.
  6. Паралельно з тренуваннями створюємо бутафорію та всі потрібні аксесуари.

Хто був вашим тренером та як проходив етап підготовки?

Важке питання. Оскільки був карантин, ми з тренерами спілкувалися онлайн. Все відпрацьовувала і готувала здебільшого сама, але за консультацією зверталася до Васильєвої Таїсії Григорівни та Наталі Найде.

Зізнаюся тут, що для мене було важливо максимально самостійно опрацювати образ: хотіла перевірити свої сили. Але оскільки на світову сцену я вийшла вперше, то, звичайно ж, консультувалася з найкращими наставниками, які знають конкурсну кухню та є одними з найкращих у своїй сфері! Основний шлях мене курирувала Таїсія Григорівна. Щира подяка їй, вона мені відповідала на запитання навіть ночами!

Наталя – моя проф-Мама, з якою мене пов'язує дуже багато. Завдяки їй я взяла участь в OMC та отримала безцінні поради!

Які б ви виділили головні табу, чого не слід робити в боді-арті, але цим, можливо, грішать новачки?

Особисто для мене головне табу - це коли майстер вважає (будь він новачок або майстер з 10-річним досвідом), що він "пуп землі, а решта тут ніхто і звуть їх ніяк". Кожен поважаючий себе художник боді-арту (та й просто творча людина) ніколи не зупиниться у розвитку себе і не витрачатиме час на приниження своїх колег.

Новачки часто грішать поганим розподілом часу, не заглиблюються в деталі, де це варто робити, створюють брудне поєднання кольорів, хочуть втілити в одному боді-арті 1001 ідею одночасно. Багато з перерахованого можна уникнути, взявши кілька тренувань чи консультацій. В Україні є дуже багато талановитих майстрів боді-арту, які із задоволенням поділяться потрібними лайфхаками, аби новачок менше оступався.

Як вибрати модель для конкурсу? Адже в боді-арті це дуже важливо.

О так! Модель, особливо для конкурсу та, зокрема, для чемпіонату світу, має бути частиною вас! Так Так! Ви маєте бути як дві половинки і дихати ідеєю в унісон – це перше.

Друге і важливе - це витривалість і невелика купа. Дівчатка, які хочуть стати моделями для боді-арту, повинні бути мегавитривалими, тому що їм доводиться стояти статично більшу частину часу на рівних ногах від 5-6 годин і більше. Це складно, але після втілення малюнка у життя модель перевтілюється та отримує неймовірний заряд від образу!

І не лише модель. Усі, хто перебуває у вашій команді для створення та втілення в життя задумки, – це пазлики, без яких ви не зберете всю картину. Це команда і необхідно, щоб для всіх це було важливим!


Що б ви порадили майстрам, які тільки-но починають освоювати мистецтво боді-арту?

Не боятися та мати щире бажання до такого виду мистецтва. Повірте, навчитись працювати з таким полотном, як тіло моделі, справжній кайф. Це окремий вид мистецтва, від якого ви отримаєте справжнє задоволення і за допомогою якого зможете заробляти добрі гроші, коли навчитеся мислити за рамками. І якщо є можливість, для розуміння, чи це вам потрібно, сходіть на МК або візьміть урок. Тоді ви зрозумієте, чи це ваше.

Читайте також