Застосування цистеаміну в сучасних комбінованих протоколах лікування гіперпігментації

Сучасний підхід до лікування PIH і мелазми

Logo

На конгресі «Різдвяний ЛЕВ» 2 грудня в межах сесії «Вплив на обличчя з різних сторін» була представлена доповідь «Застосування цистеаміну в сучасних комбінованих протоколах лікування гіперпігментації. Update 2023» від компанії «СкінОн».

Доповідач – Єгор Колодченко, к. м. н, лікар-дерматовенеролог вищої категорії, косметолог, фахівець з лазерних технологій, президент Асоціації лазерної медицини та косметології,  голова правління ради експертів естетичної медицини України.

В доповіді були розглянуті дисхромії та фактори, що призводять до ГП і мелазми, представлено кейси корекції післязапальної гіперпігментації (РІН) з використанням інноваційних відбілюючих інгредієнтів. Зазначено, що післязапальна гіперпігментація є одним з найбільш часто описаних побічних ефектів лазерного лікування, рівень якої можна суттєво зменшити при призначенні препаратів з цистеаміном за 2-4 тижні до проведення процедури. 

Лікування мелазми – складне завдання, яке в багатьох випадках має недостатні результати і часті рецидиви.

Загальне лікування мелазми в першу чергу має бути спрямовано на первинний фактор, який призвів до розвитку ГП; обовʼязково необхідна консультація гінеколога; діє заборона на використання лікарських препаратів, продуктів харчування, косметичних засобів з фотосенсибілізуючим ефектом, а також засобів, що містять ретиноїди; сонцезахисний крем рекомендовано використовувати протягом усього року. 

Менеджмент пігментованої шкіри передбачає три етапи: 

  • захист; 
  • корекція супутніх станів; 
  • безпечне відбілювання (депігментуюча терапія). 

Комбінація терапії, спрямованої на численні патогенні елементи (фотопошкодження, запалення, аномальна васкуляризація, аномальна пігментація тощо), зазвичай забезпечує найкращі клінічні результати. Наявний терапевтичний арсенал містить різноманітні засоби, що пригнічують біосинтез меланіну і підсилюють оновлення епідермісу, а також хімічні пілінги і лазери, які прискорюють виведення меланіну, не впливаючи на синтез меланіну або перенесення меланосом з меланоцитів у кератиноцити. Проблема застосування депігментуючих агентів полягає або в недостатній їх ефективності, або в надмірній агресії. Саме тому пошук безпечних та ефективних інгредієнтів триває постійно.

Однією з таких речовин є стабілізований цистеамін.

Відео доповіді також можно переглянути на каналі PRO Cosmetology TV. 

 

Читайте також