Виправлення перманентного макіяжу: складно, але можливо

Неякісний перманентний макіяж – не вирок

Logo

За статистикою, 70% процедур перманентного макіяжу – це виправлення вже зробленого. Причин цього багато. Але, на жаль, більша частина процедур виправлення ПМ продиктована зовсім не безневинними мотивами.

Ганна Заболотна , керівник міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (2 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

Тема виправлення перманентного макіяжу дуже важлива та затребувана. Перманентний макіяж не вічний – і навіть найякісніша робота зрештою вимагатиме оновлення. Крім того, перманентний макіяж, як і все, що відноситься до бьюті-індустрії, схильний до впливу моди. Те, що було актуально минулого сезону, може втратити свою привабливість ще до того, як нанесений малюнок зникне природним чином. Є й інші абсолютно невинні причини, через які клієнт звертається до майстра ПМ за виправленням тієї чи іншої роботи. Але, на жаль, більша частина процедур з виправлення ПМ продиктована набагато менш природними та невинними мотивами. Основна проблема, з якою клієнтки приходять на виправлення – неякісний ПМ. Я вже неодноразово порушувала тему низької кваліфікації майстрів. Безвідповідальні спеціалісти, які в кращому разі отримали базові знання і не мають жодного досвіду, пропонують свої послуги, купуючи клієнтів низькою ціною. І тут – воістину! – скупий платить двічі, а іноді й тричі: до мене неодноразово зверталися люди, які, отримавши неякісну послугу, не зробили належних висновків і звернулися за виправленням до таких самих некваліфікованих, зате дешевих спеціалістів. З власного досвіду знаю, що виправляти неякісне виправлення – найскладніше.

«Пігментні» несподіванки

До проблеми низької кваліфікації спеціалістів ПМ останнім часом додалася ще одна – неякісні пігменти. Намагаючись заощадити на пігментах та міксах невідомих виробників, а нерідко зроблених кустарним чином, клієнти отримують на виході цілий спектр несподіванок, яких згодом стає дедалі більше. Але найгірше те, що кустарні пігменти можуть вести себе непередбачуваним чином саме під час виправлення. При спробі зафарбувати або видалити нанесений ПМ за допомогою лазерної корекції такі пігменти часто не тільки нікуди не подіються, але, навпаки, стають яскравішими і набувають чи не кислотних кольорів. Нескладний розрахунок показує, що вартість якісної процедури ПМ у кваліфікованого майстра можна порівняти з кількістю грошей, які клієнтка може витратити на відповідні косметичні процедури протягом року. Тобто за той же період, на який ПМ гарантовано позбавляє необхідності в цих процедурах Виправляти завжди складніше, ніж створювати. Якщо у другому випадку можливості фахівця не обмежені нічим, крім його фантазії та майстерності, то у разі, коли йдеться про виправлення, він змушений рухатися у вузькому фарватері, прокладеному до нього, причому прокладеному неякісно.

Завдання виправлення ПМ часто ускладнюється, коли шкіра у цьому місці посічена чи носить інші сліди травматичного впливу. Наприклад, внаслідок багаторазових виправлень чи після неякісної процедури мікроблейдингу. Втім, треба сказати, що зовсім катастрофічні наслідки в результаті процедури мікроблейдингу зустрічаються все рідше. У списку складних для виправлення випадків я виділила б ситуацію, коли пігмент неможливо зафарбувати, тому що він розташований занадто глибоко. Це відбувається з різних причин і необов'язково внаслідок неякісного введення, хоча таке теж буває. Але найчастіше такий «непереборний» ПМ виникає через багаторазове та багаторічне повторення однієї й тієї ж процедури, особливо на віковій шкірі. Виправити такий ПМ можна лише створивши новий на основі існуючого. А для цього необхідно використовувати не тільки все багатство палітри, що є у нас, а й уяву художника.

Хороший пігмент має такі обов'язкові властивості:

  1. Не містить токсичних та канцерогенних компонентів
  2. Має нормальний pH (відповідно до фізіологічних норм)
  3. Не розчиняється у воді та компонентах основи барвника
  4. Має однаковий та досить дрібний розмір мікрочастинок. При висиханні утворює однорідну, рівну поверхню, без грудочок
  5. Має стійкість до впливу УФ-променів
  6. Виводиться зі шкіри рівномірно

Звісно, в повному обсязі перелічені властивості пігменту можна перевірити без спеціального устаткування. Тому найпростіший спосіб не помилитися – використовувати пігменти відомого виробника, які добре зарекомендували себе серед майстрів та клієнтів.

Зри в корінь

Перш ніж розпочинати процедуру виправлення ПМ, необхідно провести серйозну підготовчу роботу, а саме встановити причину виникнення проблеми. Що це? Низька кваліфікація майстра, неякісний пігмент, особливості шкіри клієнта? Чим повніше зібраний матеріал, тим очевидніший напрямок, у якому слід рухатися. Крім відомостей про проблему, необхідно вивчити властивості шкіри клієнта, її вік, товщину, фототип. Не можна забувати і про особливості, пов'язані із зоною, яка потребує втручання. Те, що допустимо для зони брів, не годиться на повік. І те, що доречно для губ, не завжди можна застосовувати на щоках. Це стосується не тільки вибору пігменту, що, зрозуміло, очевидно, оскільки йдеться про зони різного кольору, а й вибору техніки, основних рухів, їх інтенсивності тощо. Не останню роль у виборі методу виправлення відіграють побажання клієнта. Особливо якщо ваша кваліфікація дозволяє їх реалізувати, незважаючи на складність вихідних умов.

Процедура виправлення завжди відбувається багато етапів і займає тривалий час. Чим складніше завдання з виправлення, тим більше часу на неї йде і тим більша кількість етапів вона включає. Кожен наступний етап коригує роботу, виконану в попередньому, особливо якщо обраний метод не приніс бажаного результату, а це теж відбувається, і на наступному етапі доводиться буквально винаходити новий метод, нову техніку. Крім того, при виправленні ми використовуємо сильно розведений пігмент та накладаємо його шарами, що, звичайно, збільшує тривалість процедури та збільшує кількість етапів. Взагалі будь-яке виправлення – робота дуже тонка та творча. Провести якісну процедуру може тільки досвідчений спеціаліст, який використовує високоякісні пігменти та обладнання. До речі, щодо спеціальних коригувальних пігментів, то кольори, необхідні для виправлення, виробляють лише кілька великих компаній, адже тілесні відтінки не користуються популярністю і практично не використовуються для класичного ПМ, тому дрібним компаніям просто невигідно їх виробляти. Але мало просто мати необхідні кольори на палітрі – майстер повинен вміти ними користуватися.

Тут дуже важливо не лише розбиратися в особливостях шкірного покриву та правильно визначити його фототип, але насамперед мати чітке уявлення про те, що є колір шкіри. Адже, як ми знаємо, тілесний колір складається з безлічі різних відтінків, часом навіть несподіваних, таких як синій або оливковий, переважання яких якраз і визначає фототип шкіри. Навіть у представників європейської раси колір обличчя та тіла варіюється від жовтих до червоних та синіх відтінків. Відтінки обличчя та тіла залежать від інтенсивності освітлення, етнічної приналежності людини та інших факторів. Для того щоб працювати з усім різноманіттям відтінків людської шкіри, доведеться вдатися до багатої палітри пігментів.

Важливу роль зоровому сприйнятті грає температура кольору. Теплі кольори повинні здаватися холоднішими на затемнених ділянках, і навпаки. Завдання майстра – навчитися бачити. Розглядаючи обличчя людини, можна побачити несподівані зелені і фіолетові тони в тіньових областях

У випадку, коли ПМ, що виправляється, неможливо зафарбувати, його відтіняють іншими кольорами, у поєднанні з якими той пігмент, який потрібно усунути, втрачає свою яскравість. Наприклад, яскраво-синій колір можна приглушити блідо-блакитним. Або, навпаки, темнішим відтінком синього. Головне тут – уникати використання кольорів, які перебувають у контрастно-додаткових парах із вихідним. Наприклад, синьому протипоказаний жовтий або пурпуровий. Крім кольорів та відтінків, майстер повинен розуміти принцип оптичного руху кольору залежно від тону пігменту. Холодні тони візуально видаляють, зменшують об'єкт – можна використовувати цю закономірність, щоб зменшити якусь деталь малюнка. Того ж ефекту можна досягти, використовуючи теплі тони для збільшення збільшення деталей, розташованих по сусідству. Знання подібних закономірностей дозволить майстру вибрати оптимальні засоби для виконання свого завдання.

Втім, будь-яке складне завдання, включаючи виправлення ПМ, неможливо вирішити за допомогою одного технічного прийому - чи то правильний підбір фарб, вибір форми малювання, що маскує, або використання якої-небудь однієї техніки нанесення пігменту. Комплексна задача вимагає комплексного рішення за рахунок поєднання всіх засобів і знань майстра та здійснюваного на їх основі безперервного творчого експерименту.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1(13)/2019

Читайте також