Віковий клієнт: особливості роботи майстра перманентного макіяжу

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Пропонуємо обговорити делікатне питання – особливості роботи майстра ПМ із віковими клієнтками. Вірніше, розглянути факти, які варто враховувати в роботі, та запропонувати рішення у низці складних ситуацій

Світлана Качалова, засновник та керівник навчального центру «Ідеальний контур» (ексклюзивний дистриб'ютор компанії Nouveau Contour (Нідерланди) в Україні), міжнародний сертифікований тренер Nouveau Contour, учасник міжнародних конференцій та виставок, дипломований спеціаліст у сфері маркетингу та економіки управління бізнес-процесом

Сьогодні ми хочемо обговорити дуже делікатне питання – особливості роботи майстра перманентного макіяжу з віковими клієнтками, вірніше, розглянути реальні факти, які варто враховувати у роботі, та запропонувати рішення у низці складних ситуацій

Жінки прагнуть добре виглядати завжди, проте з настанням елегантного віку підтримувати бажану красу стає набагато складніше.

Досвідчені майстри підтвердять, що створити грамотний макіяж на віковій особі дуже складно. Потрібно дотримуватися суворих правил і законів та уникати будь-яких експериментів із кольором та формою. Головне – щоб у результаті обличчя клієнтки виглядало значно молодшим. Те саме стосується і перманентного макіяжу.

Психологічний аспект

Представники сфери beauty-індустрії загалом і майстри перманентного макіяжу зокрема, як правило, молодші за жінок елегантного віку, які приходять на процедуру. Відповідно, ви зможете досягти успіху в роботі з даним типом клієнки лише при поважному до неї відношенні, яке дами зчитують миттєво - по повороту голови, по вібраціям в голосі і т. д. Не варто давати привід клієнту залишитися у вас на додаткову годину. за його висловлювання на вашу адресу або боязні його втратити.

Як би багато професіоналів із приватного бізнесу та господині салонів не прагнули досягти ідеального виконання посадових інструкцій по роботі з клієнтами для мінімізації неприємних ситуацій, пов'язаних з конфліктами та нерозумінням (іноді навіть хамством), його дуже складно досягти, якщо не розуміти філософії клієнта. Вікова клієнтка – це як мама чи ВІП-клієнт. Так, вона припускає єдиний можливий формат спілкування з нею – поважне ставлення, з бажанням та вашою можливістю вислухати та почути її. Часом на неї піде трохи більше часу, оскільки молодший клієнт динамічний і завжди поспішає. Вікові клієнти чітко розподіляють свій час, тому кожен похід до майстра – це подія, яку хочеться варто насолодитися. Також не варто списувати з рахунків бажання поговорити: нестача спілкування та можливість впливати на прийняття рішення у похилому віці – дуже актуальне питання, яке закривається часом за рахунок майстра.

Я не випадково виділила цей аспект і поставила першим, оскільки робота з іншим поколінням потребує більш обережного та делікатного поводження.

Вікові зміни шкіри

Кожна жінка хотіла б повелівати часом і зупинити наслідки старіння, але це вдається далеко не всім і вимагає величезних зусиль. Один із переломних моментів – це гормональні зміни в період менопаузи, які впливають на стан шкіри та на загальний стан жінки. Швидкість вікових змін залежить від генетичних особливостей організму, впливу довкілля та способу життя. Низька концентрація естрогену призводить до витончення епідермісу, він втрачає еластичність та пружність, що призводить до появи нових зморшок.

Колагену стає менше, зниження його рівня разом із тонкою та сухою шкірою веде за собою провисання шкіри, опадання форм, жировий прошарок під шкірою витончується – і гравітація перемагає у цій битві за молодість.

Мімічні м'язи змінюють характер своєї роботи з часом і гормональними змінами і часто видають вік жінки саме своїм активним проявом. Посмішка, ненароком піднята брова і будь-яка емоція відтепер більш видимі.

М'язи обличчя - це два види: депресори, що відповідають за опускання шкіри (м'язи губ, міжбрівна область), і леватори, піднімають шкіру (емоція, що піднімає здивовану брову, нижню частину лобового м'яза, куточки рота). Активна робота депресорів зазвичай з віком очевидніша, тому іноді вічно втомлений, незадоволений вираз обличчя може бути наслідком зайвої роботи мімічних м'язів.

З'являється пігментація на руках, обличчі та грудях. Причиною також є гормональні порушення в період менопаузи. Жінки повинні використовувати спеціальні креми із сонцезахисними фільтрами. Зупинити дані процеси також допоможуть процедури, що відлущують, спрямовані на роботу з верхнім шаром шкіри.

Насамперед усі біологічні зміни в організмі відбиваються на зонах брів та губ. Найчастіше до майстрів перманентного макіяжу звертаються клієнтки елегантного віку саме з такими проблемами, як зникнення контуру губ, зміна форми брів та опущення верхньої повіки. На щастя, все це можна нівелювати за допомогою корекції перманентним макіяжем.

Особливості вікового ПМ:

  • на витонченій з віком шкірі пігмент виглядає яскравішим, і це потрібно враховувати;
  • під час роботи з бровами – не опускати хвостики вниз, оскільки форма обличчя з часом «опускається» через втрату еластичності та тургору;
  • віддавати перевагу плавним переходам та лініям, використовувати максимально натуральні кольори.

Також поцікавтеся, чи дама доглядатиме за своїм «новим» обличчям, тому що звернення до майстра може говорити про те, що вона не хоче використовувати пінцет і декоративну косметику. Якщо існуюча і природна форма брови не збігаються, постарайтеся знайти компроміс при промальовуванні ескізу і переконати клієнтку в правильності вашого бачення: два хвостика не дуже естетична картина. Зайво широкі брови не прикрасять обличчя вікової клієнтки, як вона не зможе з їх допомогою повернути молодість і здаватиметься безглуздою, а не вишуканою.

Сприйняття життя

Очі не тільки дзеркало душі, а й наша можливість оцінити життя таким, яким воно є, і подивитися на нього збоку. Реальність людини може бути спотворена під призмою її сприйняття життя. Ця частина стосується переважно нашої здатності добре бачити і реально сприймати і відчувати життя.

У всіх з віком погіршується зір, і необхідність носити окуляри досить гостра. Тенденція до погіршення зору пов'язана з різким збільшенням зорового навантаження, переважанням штучного освітлення, відсутністю фізичних навантажень та недоліком свіжого повітря. Також відіграють роль та фізіологічні природні зміни:

  • в 45 років з'являється вікова далекозорість, пов'язана з тим, що м'язи, що підтримують кришталик, поступово слабшають. Це не хвороба, а природний процес у організмі. Просто придбайте окуляри для читання;
  • у 50 років 1,5% людей страждають на глаукому. Підвищений внутрішньоочний тиск пошкоджує зоровий нерв, і поле зору поступово звужується. Чинники ризику – проблеми з судинами, шийний остеохондроз, травми ока, короткозорість, спадковість;

ГЛАУКОМА Є ПРОТИПОКАЗАННЯМ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ ПРОЦЕДУРИ ПЕРМАНЕНТНОГО МАКІЯЖУ!

  • у 65 років 15% людей стикаються з віковою макулярною дегенерацією. Макула, центральна частина сітківки, поступово руйнується, і людина втрачає центральний зір. Чинники ризику: проблеми з судинами, куріння, неправильне харчування, часте перебування на сонці без темних окулярів.

Усі жінки з віком починають сприймати себе інакше через те, що гірше бачать. Ось і стрілка на очах вже маленька – потрібна побільше, і колір пігменту має бути трохи неприродним на губах – від темно-малинового до бордо та коричневого. На жаль, ці запити дуже складно задовольнити через ваші етичні норми та фізіологію клієнта.

Перше, безумовно, це ваша робота, і ми все одно коректно відстоюємо свої інтереси, щоби не було соромно за свою роботу. Клієнт може помилятися, але ваше завдання – впоратися з роботою і домогтися пом'якшувального «вироку» за формою та кольором.

Стрілки ми зможемо довести лише до складки заломлення, що нависла на верхньому столітті. Також варто поцікавитися, чи клієнт буде робити блефаропластику найближчим часом. Якщо так, то постараємося почекати з ліфтинговим ефектом від вуалевого напилення тіньової розтушовки верхньої повіки. Причина - наявність косметичного шва при круговій підтяжці після операції на верхньому столітті, що може пошкодити роботу «стрілка з розтушовкою верхньої повіки» і складність корекції в майбутньому.

При проведенні верхньої блефаропластики хірургом виконується висічення надлишкової частини шкіри століття та видалення жирових мішків. Операція закінчується накладенням тонкого косметичного шва, який зазвичай знімається на 5 добу. Лінія розрізу ховається у природній складці шкіри.

Якщо ж клієнт не збирається робити блефаропластику, то «стрілка з розтушовкою верхньої повіки» – досить ефектне рішення для вікових жінок, які бажають залишатися яскравими та чарівними.

Також варто приділити особливу увагу анестезії. Нещодавно був випадок, що транслювався в мас-медіа, пов'язаний зі спаленою рогівкою після застосування аплікаційної первинної анестезії на кремовій основі, коли майстер відпустив клієнтку додому, не готовий до подібної реакції організму. Проблема полягала в тому, що кремова основа потрапила в око і клієнтові була потрібна термінова медична допомога, але вона не була надана. Клієнтка частково втратила зір, оскільки звернулася до медичного закладу пізно. За миттєвої медичної допомоги та правильно призначеного лікування все було б добре і не вплинуло б на зір клієнта, і, безумовно, репутацію майстра теж було б врятовано. Причини подібного недбалого ставлення до роботи – страх і незнання алгоритму дій у подібній ситуації. Майстер повинен бути готовий до подібної реакції або використовувати іншу первинну анестезію на гелевій основі, щоб уникнути подібних неприємних випадків у своїй практиці.

ЗАБОРОНЕНО ВИКОРИСТАННЯ ПЕРВИННОЇ АНЕСТЕЗІЇ НА КРЕМОВІЙ ОСНОВІ ДЛЯ КЛІЄНТІВ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМИ ОЧ!

Кремова основа дуже підступна. Вона повинна знаходитися на шкірі повік та міжресничному краї і в жодному разі не проникати всередину слизової ока. Клієнт повинен відчувати легке поколювання на шкірі, але не всередині. Якщо вже подібне сталося і ви надміру захопилися і наклали занадто багато крему, тоді необхідно відразу промити око фізрозчином або краплями для очей і переконатися, що все в порядку, немає хімічного опіку. У разі непередбаченої НП слід звернутися до офтальмолога.

Майстри можуть використовувати аплікаційну первинну анестезію на кремовій основі при роботі з віковою клієнткою, якщо у неї немає захворювань очей, але краще все ж таки поберегтися. Багато новачків у професії «втрачають ескіз» через зайву старанність із кремовою основою та повільною роботою, що призводить до його розкидання. Тож багато хто може виграти, якщо змінять методику та характер роботи.

Тріада: губи, колір, форма

У майстрів ПМ є негласне правило при ПМ губ - залишатися в їхньому природному контурі.

Вікова жінка «з'їдає» контур губ і іноді складно визначити чи відзначити його межі. Тканини видозмінюються, і іноді губи перетворюються на дві безформні ниточки, які наголошувати на перманентному макіяжі – злочин. Для вікових жінок допускається вихід межі природних кордонів слизової губ, але, безумовно, все – під відповідальність майстра і обов'язковий огляд контролю.

Також є проблема з рівним контуром через неоднорідну структуру шкіри, зморшок і глибоких «кисет» (зморшки біля губ). Тут важливо все: чіткість промальованого ескізу, коректна фіксація контуру та техніка ваших рухів при закріпленні контуру, тому що будь-яке відхилення голки буде катастрофою, виправити яку буде досить складно.

Варто враховувати ймовірну пігментацію губ, і я не виключаю роботу кількома кольорами для досягнення гарного результату.

Також варто враховувати тонкість епідермального шару та не заглиблюватися.

Колір раджу підбирати свіжий та глибокий. Жінки у віці не любительки модного нюду та легковажного рожевого, їх фаворити – це класичні гарячі ягідні та оксамитові відтінки міксу червоного вина, чайної троянди, темного рожевого, стиглої вишні, бургунді.

Також рекомендую при використанні цих кольорів через їх зайвий холод додавати краплю утеплювача, коректора синього кольору (рудий) – для особистого спокою.

Лайфхакі з особистого досвіду

  1. Регулярний прийом кроворозріджувальних препаратів.

Термін «густа кров» стає актуальним для вікових клієнтів, він знову, безумовно, пов'язаний із горезвісними гормональними змінами в період менопаузи. У всіх людей з віком кров стає густішою, а судини – більш жорсткими та кальцинованими.

Перед процедурою варто поцікавитись у клієнтки її станом здоров'я та дізнатися, чи призначав її лікар розріджувачі крові. У разі позитивної відповіді, попросити не приймати препарати за 24 години до сеансу. Коли клієнт надмірно "кривить" на процедурі, це поганий знак. Потрібно визначити чому.

  1. Естетика процедури

Сприйняття реальності і самої себе у кожного своє, але прошу уважно вислухати клієнтку, її побажання і запропонувати той бажаний компроміс, оскільки довіра між майстром і клієнтом – це сакрально.

Уявіть, що вона довгий час носить, наприклад, волохаті та безформні брови, або, навпаки, брів майже немає, і звикнути до себе нової (навіть у дзеркалі на момент промальовування ескізу) та прийняти – це стрес, до якого не всі готові, а умовляти у своїй правоті часу, як правило, у майстра немає. Є кілька підходів до роботи – навіть не давати можливості затвердити ескіз та братися до роботи після фрази про довіру; зробивши ескіз, відпустити клієнтку додому, щоб вона могла звикнути до нового образу або порадитись з близькими. Я веду дискусії через ніжне ставлення до цієї категорії клієнтів або відпускаю одразу. Як працювати зі своїми клієнтами, вирішувати лише вам.

Майстру складно піти на умови «двох ниточок» у стилі Любові Орлової чи знову наголосити на старому п'ятнадцятирічному татуажі 90-х, як і створити на віковому обличчі широку молодіжну брову.

Майстер повинен пам'ятати про те, що:

  • ми відкриваємо у жінці її нове «я»;
  • даруємо нове життя її обличчю, змінюючи часом до невпізнання;
  • клієнтка має полюбити нову себе;
  • а ви повинні пишатися своїм професіоналізмом, виставляючи «смачні» показові роботи!

Читайте також