Вікові губи: особливості перманентного макіяжу

Поради експерта

Logo

У зрілому віці процедура перманентного макіяжу губ допоможе жінці виглядати молодшою та привабливішою. Головне - врахувати всі нюанси при доборі кольору та форми губ

Ганна Заболотна , керівник міжнародної академії ПМ та естетичної дермопігментації «Біотек» (Росія), дипломований художник, майстер-викладач міжнародного класу з перманентного макіяжу, естетичної дермопігментації та трихопігментації, переможець першого конкурсу «Контур століття» (2 у Росії та за кордоном, викладач Міжнародного університету ПМ (Мілан, Італія) (Росія)

Перманентний макіяж губ зазвичай користується попитом. У будь-якому віці жінкам хочеться надати виразності роту. Як то кажуть, губ багато не буває! Але особливо ця процедура стає актуальною у зрілому віці.

На жаль, роки йдуть, і в'янення неминуче. З'являються зморшки, опускаються куточки рота, блідне колір губ, арка Купідона стає менш вираженою, і обличчя набуває стомленого вигляду.

Процес старіння починається приблизно із 40 років. Над верхньою губою з'являються прикрі кисетні зморшки, зменшується об'єм верхньої губи. Губи також візуально сплощуються, втрачають привабливу опуклість.

Але віковий макіяж губ – справа тонка. Щоб правильно підібрати колірну гаму пігменту, форму і техніку виконання татуажу, необхідно розбиратися в процесах, що відбуваються в шкірі. До п'ятдесяти років меланін починає синтезуватися інакше, що тягне за собою зміну кольору. А до 50-60 років заглиблюються та подовжуються зморшки верхньої губи, формуються зморшки нижньої. Забарвлення губ стає нерівномірним, кути рота ще сильніше опускаються і значно сплощується арка Купідона. У результаті губи виглядають тонкими, як ниточки. До того ж шкіра втрачає тонус, набуває сірого відтінку, і губи стають синюватими.

Зрозуміло, з усіма цими бідами можна впоратися. Щоправда, щоб досягти хорошого результату, потрібно врахувати безліч нюансів.

Темний контур додає немолодій особі небажані темні лінії. При цьому сильно підкреслюються вертикальні зморшки та візуально посилюються носогубні. Чіткий контур збирає губи «в купку», тому що форма за правилами візаж ніби обрізається і зменшується. В результаті, не бачачи правдивої правильної форми, багато хто прагне збільшити губи, намалювавши їх більше.

У той же час , маленькі обведені губи можуть створити візуальний ефект збільшених щік.

Найчастіше майстри малюють нижню губу значно більше за верхню, і обличчя стає схожим на мордочку скривдженої мавпочки. Щоб уникнути таких казусів, потрібно стежити, щоб нижня і верхня губа мали однаковий розмір , а нижня виходила з-під верхньої. Слід також пам'ятати, що під нижньою губою завжди є тінь, тому середина губи активно виступає вперед, виходить контрастна межа світла та тіні, яку неможливо якісно зафарбувати.

Над верхньою і під нижньою губами росте пухове волосся, і при збільшенні губи здаються «волохатими».

При виборі пігменту важливо враховувати загальний тон обличчя. Наприклад, помаранчевий колір на ластовитому обличчі може зробити його візуально більш жовтим і яскравіше виділити ластовиння, а на смаглявому обличчі може здаватися коричневим.

Біла смуга , будь вона товстою або тонкою, створює комічний клоунський вигляд. Буває, що клієнт наполягає на промальовуванні такої смужки, начитавшись порад в Інтернеті, а майстер виконує це прохання, не розуміючи, навіщо і як це робити. Як подібну смужку не розтушовувати, вона ніколи не виглядатиме природно, не буде непомітною.

Вірний спосіб відмовити клієнта від подібної витівки - запропонувати йому наносити таким чином макіяж протягом декількох тижнів, щоб він наслухався відгуків знайомих і друзів. А майстрам, що малюють такі смужки, можна порадити включити їх у свій повсякденний макіяж і частіше милуватися на себе в дзеркало.

Існують так звані барбі-губи , в народі звані «рубльовськими» – круглі, сильно збільшені та яскраві.

Роблячи такий макіяж, можна підірватись не на одній підводній міні – отримати на цьому фоні сильно збільшений роздутий ніс і маленькі очі на додачу. До того ж яскравий рот привертає увагу, тому зуби повинні бути ідеальними!

У збільшених, круглих та сильно розбілених губах теж криється чимало небезпек. Вони вульгарні, виглядають такими, що не відповідають віку. Створюється загальне враження набряклої пастозної особи, з'являється хворобливий вид. До того ж біла підводка відокремлює губи від обличчя, і вони виглядають як окремий елемент.

Буває, що клієнти просять зробити верхню губу пухкішою за рахунок вирівнювання арки Купідона . Це помилкова тактика, адже за такого татуажу обличчя здається плоским.

Тож для того, щоб створити свіжий, здоровий вигляд, потрібно розбиратися у всіх тонкощах перманентного макіяжу. Кольори треба вибирати не кричущі, але соковиті. І, звичайно ж, завжди слід дотримуватися правил золотої середини, дотримуючись почуття міри.

З віком уповільнюються всі процеси в організмі, у тому числі інтенсивність відновлення клітин. Тому що старший клієнт, то довше зберігається перманентний макіяж. Перед майстром стоїть непросте завдання: гранично грамотно підібрати кольори пігментів та скоригувати форму, зважаючи на численні нюанси вікових фізіологічних процесів.

Звичайно, шкода, що час неможливо повернути назад і повернути молоді роки... Але в наших силах боротися з небажаними змінами зовнішності. І перманентний макіяж є одним із головних інструментів у цій шляхетній справі!

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1/2016

Читайте також