Вибір кольору пігменту для перманентного макіяжу: основні засади

Цветотипи та його ознаки

Logo

Один і той же колір пігменту, що фарбує, буде зовсім по-різному виглядати на шкірі людей з різними кольоротипами. І тому майстер має вміти правильно визначати тип зовнішності

Цветотипов зовнішності розрізняють 3 і визначити їх можна за такими ознаками:

Холодний цветотип - біла, злегка рожева, блакитна або сірувата шкіра, яка, засмагаючи, набуває коричнево-жовтуватого кольору. Для людей із холодним кольоротипом колористика рекомендує використовувати теплі тони пігментів перманентного макіяжу.

Теплий цветотип - шкіра відтінків персика, слонової кістки, беж, іноді з ластовинням. При засмагі стає коричнево-червоною. Тут будуть доречні, холодні відтінки пігментів татуажу.

Змішаний - бувають випадки, коли шкіра однаково має ознаки двох попередніх типів. Тоді колористика радить підбирати відтінки до кольору волосся та очей.

Але це ще далеко не всі правила колористики. Якщо ви думаєте, що, визначивши цветотип, вам досить просто вибрати пляшечку з відповідним пігментом, то ви помиляєтеся. Адже на практиці ви рідко використовуєте лише один колір, а досягаєте необхідного тону шляхом змішування у потрібних пропорціях базових кольорів. І знову знання колористики допомагає чітко визначити, які кольори утворюються при змішуванні, які один одного доповнюють і як відбувається перекриття одного кольору рахунок іншого.

Як розпізнати тип шкіри?

Якщо подивитися на зап'ястя та внутрішню поверхню кисті, можна помітити, що відтінок шкіри може бути холодним (блакитним) або теплим (жовтим або золотистим). Шкірі надають колір три речовини, що синтезуються в організмі: коричневий меланін, жовтий каротин та червоний пігмент крові гемоглобін. Їх поєднання становлять усі різноманітні кольори та відтінки шкіри та волосся. Шкіра є тонким світлофільтром, тому тон, що переважає прямо під її поверхнею і просвічує через шкіру, визначає колірний тип - дуже важливу характеристику зовнішності. Волосся можна пофарбувати, обличчя повністю покрити густим шаром косметики, проте відтінок шкіри буде видно, і змінити його не можна, навіть засмагаючи в солярії і приймаючи каротин. Великою перевагою майстра є досвід у галузі косметології, накладення гриму та візажистиці, який допомагає знайти правильне рішення у набутті гармонії між квітами, даними природою, та макіяжем. Досвідчений візажист знає, що правильний вибір кольору залежить не тільки від відтінку шкіри, а й від загального вигляду клієнта. Темпераментні яскраві клієнтки швидше за все виберуть не ті ж кольори, що спокійні, непомітні та замкнуті особи. Отже, перш за все, потрібно ретельно оглянути шкіру клієнта. Який відтінок шкіри? Скоріше теплий чи холодний? Як правило, тут не обходиться без болісних сумнівів. Як можна з допомогою простих засобів визначити відтінок шкіри? Існує ціла низка відмітних ознак, які полегшують процес розпізнавання типу шкіри – потім це буде корисним при виборі кольору для пігментації.

Відмітні ознаки блакитного (холодного) колірного типу

Природний відтінок шкіри :

1. «Блакитний».

2. Часто дуже біла, світла шкіра.

3. Без природного рум'янцю.

4. Шкіра інтенсивно рожева або від світлої до темно-рожевої.

5. Вкрай світлий колір обличчя з рожевими щоками.

6. Швидко засмагає до коричневого кольору без опіку.

7. Жовто-коричнева засмага.

8. Шкіра швидше жирна чи змішана.

Природний колір волосся :

1. Часто чорний.

2. Коричневі тони з попелястим відтінком.

3. Попелястий блондин.

4. Синьо-чорний.

5. Як правило, рано сивіє, тому волосся нерідко буває з сивиною або сивим.

Можливий колір очей : відтінки від темно-коричневого через зелений до сіро-зеленого. У людей темного підтипу з інтенсивним забарвленням волосся та шкіри часто великі темні очі з дуже яскравими білками. Люди світлого підтипу, навпаки, часто мають сіро-зелені очі, які можуть бути усіяні маленькими коричневими цятками, або зеленими очима холодного сірого відтінку. Загалом колір очей людей світлого підтипу здається не таким глибоким, швидше, м'яким і трохи розпливчастим. Область під очима у людей світлого підтипу часто виглядає блакитною.

Відмітні ознаки жовтуватого (теплого) колірного типу

Природний відтінок шкіри :

1. Слонова кістка.

2. Слонова кістка з ластовинням (рудоволосі).

3. Персикові кольори з ластовинням.

4. Золотисто-бежевий.

5. Рожево-персиковий (часто шкіра на згинах пальців червона).

6. Рожеві щоки.

7. Легко червоніє.

8. Загоряє лише до червоно-коричневого кольору.

9. Легко обгорає на сонці, погано засмагає.

10. Чутлива шкіра, схильна до почервоніння.

11. Шкіра швидше суха чи нормальна.

Природний колір волосся :

1. Рудий.

2. Мідно-коричневий.

3. Каштановий.

4. Золотисто-коричневий.

5. Золотистий блондин.

6. Рудий блондин.

7. Золотисто-сірий.

8. Кремовий.

9. Льняний блондин.

10. Жовтий блондин.

Можливий колір очей : широка гама переходів від темно-коричневого через зелений до блакитного. У людей темного підтипу часто зустрічається шоколадно-коричневий або чорно-блакитний з темним обідком навколо зіниці. У людей світлого підтипу нерідкі зелені очі з жовтим відтінком. Якщо очі блакитні, то це сіро-блакитний або дуже інтенсивний променистий темно-блакитний з яскравими білками.

Змішуємо пігменти правильно

Ми настільки звикли до кольору навколишнього світу, що навіть важко повірити, що основних, базових кольорів всього три: червоний, жовтий, синій.

Всі інші кольори та відтінки утворені їх змішуванням у різних поєднаннях та пропорціях, і цьому обов'язково вчать на будь-яких базових курсах перманентного макіяжу.

Найкраще допомагає зрозуміти взаємодію кольорів пігментів для перманентного макіяжу колірний круг Іттена, що використовується в колористиці. Він був створений швейцарським художником Йоганнес Іттен на допомогу живописцям, але актуальний і для татуажу, так як дуже доступно і наочно пояснює теорію змішування квітів, переходу одного в інший і поділу на холодні і теплі тони.

У колористиці перманентного макіяжу існують інші правила, що дозволяють отримати бажаний відтінок, наприклад, використання чорного і білого кольору. Вони не лише дають при змішуванні у різних частках сірий колір різної інтенсивності. Додавання білого зробить світлішим і матовішим колір пігменту для перманентного макіяжу, а чорного – затемнить будь-який тон.

У фарбах для перманентного макіяжу іноді є відтінки, які необхідно перекрити, щоб вони не виявилися небажаними тонами на шкірі. Це також можна зробити, керуючись основами колористики.

У татуажі губ колористика дозволяє нейтралізувати небажаний прояв синьо-фіолетових відтінків за допомогою додавання сіро-коричневого пігменту.

У татуажі брів не допустити виступу оранжевого кольору допоможе застосування оливкового відтінку. Синій та сірий нейтралізується помаранчевим кольором, а жовтий допоможе зробити яскраво-коричневий світлішим та природнішим.

Колористика включає багато різних хитрощів, і майстер повинен удосконалюватися в цьому питанні, буквально, щодня своєї практики, поєднуючи повторення теорії і застосовуючи практичні знання у проведенні процедури.

Читайте також

Теорія кольору для майстрів перманентного макіяжу

Читайте також