Подвійна стрілка: технологія створення ПМ століття від Валерії Садах

Про можливості перманента у корекції форми ока

Logo

Багато хто вважає, що для щоденного макіяжу подвійна стрілка надто декоративна. Візажист з величезним досвідом роботи та спеціаліст перманентного макіяжу висловлює свою точку зору.

Валерія Садах, ліцензований тренер та представник iColor Academy, майстер міжнародного рівня, керівник студії IMAGE PM school з перманентного макіяжу (Київ), увійшла до топ-10 б'юті-майстрів України за версією Stella International Beauty Awards – 2017, суддя чемпіонатів з ПМ, член асоціації КССК, лектор та експерт з лазерного видалення

Сьогодні хочу торкнутися теми, про яку постійно сперечаються фахівці перманентного макіяжу. Йдеться про подвійну стрілку. Багато хто вважає, що для щоденного макіяжу цей вид ПМ дуже декоративний. Але я, як візажист із величезним досвідом роботи та спеціаліст перманентного макіяжу, готова висловити свою точку зору. Можливо, я зможу когось переконати та навчити.

Звичайно, багато залежить від руки майстра та його естетичного смаку. Я зараз не говорю про бездарні роботи, які спотворюють жінок. Я – про мистецтво візажу та про його можливості у роботі над корекцією форми ока.

Так, безперечно, цей вид макіяжу не для всіх. Але більшість жінок все ж таки підфарбовують нижні вії і додають тінь або тонку стрілочку в денному макіяжі. Роблячи це інтуїтивно, прагнуть збільшити око та підкреслити яскравість. То чому б нам не створити ілюзію тіні на повіках за допомогою ПМ? До того ж, красивими стрілками можна підкоригувати форму очей, виправити невдалий татуаж або приховати шрами після блефаропластики.

Подвійна стрілка – в моєму розумінні та виконанні – здатна збільшити око, розкрити його, надати вишуканості та манірності, якоїсь хитрощі або східного погляду. Багато моїх клієнток долають величезні відстані для втілення в життя бажаної подвійної стрілочки.

Наші клієнти не професіонали, і ваше завдання – зробити так, щоб перманентний макіяж покращував їхню зовнішність.

Для гармонійного сприйняття нижню повіку не може бути підфарбовано самостійно, це не зовсім правильно. Наявність верхньої стрілки є обов'язковою, при цьому акцент повинен бути саме на ній. Стрілочка на нижньому столітті – другорядна. Вона відіграє роль підтримки каркасу.

Важливі деталі

Хочу відразу сказати, що в роботі з очима існують небезпечні зони, особливо в роботі на одночасно на нижньому та верхньому столітті.

  1. У жодному разі не можна з'єднувати верхню і нижню повіку. Це груба помилка як з боку візажу, так і ПМ. З'єднана стрілка робить око меншим, обмежуючи його форму, надаючи округлість (риб'яче око). А в ПМ, працюючи в самому кутку зовнішнього краю, ви ризикуєте отримати підтік пігменту, який перебуватиме в шкірі все життя, якщо його не освітлити лазером. Не кожен майстер має це обладнання і достатньо вправ для роботи в цій делікатній зоні.
  2. Не рекомендується глибоко фарбувати внутрішній кут ока; один незграбний рух теж може призвести до утворення підтікання, який виглядає як синець (рис. 1).

Мал. 1. Небезпечні зони

Поради щодо ескізу : хвостик верхньої стрілочки повинен бути плавним продовженням вій і спрямовуватися вгору. Не обов'язково, щоб стрілочка була довгою, достатньо дати їй напрям вгору і обов'язково вивести кінчик тонкою лінією на виліт. Нижня повіка може бути оформлена по-різному - лінією або м'якою розтушовкою, але кінчик стрілочки повинен теж бути тінню від вій, відповідно, не перетинатися з верхньої! Таким чином, ми створюємо ілюзію нескінченності форми ока, тим самим збільшуючи його.

Фото 1. Перед виправленням, робота іншого майстра

З кольором нижньої стрілки можна пограти - зробити її, як і верхню, чорну, чорно-коричневу або кольорову. Наприклад, у колір райдужної ока, якщо клієнтка приймає такий варіант. Зеленооким панночкам можна відтінити нижню повіку нефритовим або коричневим кольором; карооким - оливковим, фіолетовим або лавандовим; блакитнооким - графітовим або коричневим (це підкреслює глибину кольору очей); сірим очам підійде холодна тінь - менш насичений, ніж на верхньому столітті, або лавандовий і т.д.

Фото 2. Після процедури

На верхньому столітті можна зробити легку розтушовку в колір райдужної ока або коричневим. Але слід врахувати, що з часом пігмент стає менш насиченим, тому, якщо ви використовуєте коричневий, застосовуйте лише перевірені пігменти, які згодом не підуть у почервоніння. Міжресничний простір має бути чорним, м'яко-чорним або чорно-коричневим. Інакше ви не досягнете градієнта. Необхідно створити плавний перехід від темного в тінь: цей прийом дасть змогу створити зоровий об'єм. Грунтуючись на своєму досвіді та досвіді багатьох колег, скажу, що міжресничку коричневого кольору укласти складніше. Якщо ваша клієнтка дуже світла, зробіть м'яку, пухку розтушовочку в міжресничному просторі. Це буде виглядати «дорожче», ніж чітка лінія на світлих очах, вона буде просто заважати.

Фото 3. До та після процедури

Бажаю вам гарних робіт та вдячних клієнтів, які дають безліч нових рекомендацій. Головне - не забувайте: краще трохи недоробити, ніж потім прибирати.

Щиро ваша, Валерія Садах та IMAGE PM school

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №2(10)/2018

Читайте також