Пігментологія у перманенті: процес підбору кольору

Як впливають різні фактори на вибір кольору перманентного пігменту

Logo

Процес підбору кольору для перманентного макіяжу ґрунтується на окремому аналізі кожного з факторів, які взаємодіють між собою після проведення процедури.

Процес підбору кольору для перманентного макіяжу ґрунтується на окремому аналізі кожного з факторів, які взаємодіють між собою після проведення процедури. Необхідно змінити звичні схеми, щоб перейти до нового поняття кольору з параметрами та змінними, які ніколи раніше не зв'язувалися між собою в інших естетичних спеціальностях.

Щоб оволодіти цим поняттям у теорії та на практиці, потрібно забути про традиційні погляди та класифікації, які можуть негативно позначитися при виборі кольору, придатного для кожного окремого випадку мікропігментування.

Колір пігменту, видимий після процедури, відрізняється від його кольору до імплантації. Важливо простежити, як впливають різні чинники на підбір кольору, і обов'язково враховувати їх при прийнятті остаточного рішення.

На початковому етапі прийняття рішення відсіваються багато варіантів, і від нього залежить остаточний вибір кольору. На цій стадії береться до уваги сукупність факторів, що впливають на окрему речовину, що фарбує, на змішаний колір і на його хімічні характеристики.

На другому етапі варіанти вибору, що є після прийняття першого рішення, коригуються в залежності від використовуваних прийомів та техніки, а також характеристики зони мікропігментування. Це веде до адаптації рішення та переходу до наступного етапу.

Нарешті, проаналізувавши взаємодію вищевказаних факторів та їх вплив на остаточне сприйняття кольору, рішення коригується, беручи до уваги мотивацію, смаки та очікування клієнта, а також рекомендації та поради фахівця. Таким чином, на третій стадії приймається остаточне рішення.

Колірний круг

Характеристики барвників

У процесі виробництва барвників для перманентного макіяжу змішуються різні інгредієнти, поєднання яких дає кольори, що становлять частину палітри кольору, з якої працюватиме майстер.

Проаналізуємо, звідки беруться і як утворюються ці кольори та які їх характеристики. Насамперед, необхідно взяти до уваги важливий момент: щоб отримати кольори нашої колірної гами, потрібно забути про теорію субстрактивного синтезу кольору та замінити її теорією «похідних кольорів», які застосовуються в пігментології. Таким чином, виходячи з відомої традиційної теорії кольору, можна перейти до нової теорії, яка використовується в мікропігментуванні.

Кольорові, дипохідні та трипохідні кольори

По-перше, слід розглянути утворення похідних квітів із складів кольору. У класичній теорії при отриманні «колір фарб» з так званих первинних кольорів (червоного, жовтого та синього) утворюють вторинні кольори (зелений, помаранчевий та фіолетовий). У теорії кольору пігментології вихідними є чотири кольороутворювальні кольори (чорний або сіро-чорний, червоний або червоно-коричневий, жовтий або гірчичний і білий), з яких отримують дипохідні кольори (світло-жовтий або кремовий, рожевий або абрикосовий, помаранчевий або теракотовий, сірий бордовий до фіолетового та оливкового) та трипохідні кольори (жовто-оранжевий або бежевий, бузковий, попелястий хакі та теплий каштановий).

Читайте також:

Колористика у перманентному макіяжі: на замітку майстрам

Утворення дипохідних квітів

Існують шість дипохідних кольорів, одержуваних попарним змішуванням кольороутворюючих складових: чорний+жовтий=оливковий, чорний+червоний=фіолетовий, чорний+білий=сірий, червоний+жовтий=оранжевий, червоний+білий=рожевий, жовтий+білий=світло-жовтий.

Однак, правильніше говорити про цілу гаму дипохідних кольорів, тобто про весь спектр відтінків, що утворюються в результаті попарного змішування складових кольорів у різних пропорціях.

Утворення трипохідних кольорів

Існує чотири трипохідних кольори, одержуваних при поєднанні трьох кольороутворюючих кольорів: чорний+жовтий+червоний=теплий каштановий, чорний+жовтий+білий=попелястий хакі, чорний+червоний+білий=бузковий, червоний+жовтий+білий=жовто-оранжевий.

Так само, як і у випадку дипохідних кольорів, правильніше говорити про цілу гамму трипохідних кольорів, що отримується в результаті змішування трьох кольорів у різних пропорціях.

Читайте також