Перманентний макіяж різних зон: особливості відновлювального періоду

Рекомендації фахівців та пам'ятка для клієнтів

Logo

Майстеру перманентного макіяжу вже за першої зустрічі важливо донести до клієнта, що потрібно правильно пройти всі етапи загоєння, щоб надалі акварельні губи або пудрові брови тільки тішили.

Клієнти приходять на першу консультацію до майстра перманентного макіяжу з безліччю різних питань, що стосуються процедури, результату роботи майстра, а також відновлювального періоду та особливостей догляду за татуажем. Вони хочуть, щоб все регенерувало швидко, щоб їхній стиль життя не змінився ні на день. Тому майстру вже при першій зустрічі важливо донести до клієнта, що, насправді, щоб надалі соковиті губи або акуратні пудрові брови тільки радували, потрібно правильно пройти всі етапи загоєння.

Якщо ігнорувати рекомендації фахівця, результат не виправдає очікувань – шкіра отримає поганий відтінок або «леопардові» плями. У найкращому разі це виправлять на корекції. У гіршому – татуаж треба буде видаляти та починати заново.

У цій статті ми зібрали важливу інформацію про те, як правильно доглядати шкіру під час загоєння. Рекомендації майстрів стануть у нагоді всім практикуючим фахівцям. Просто роздрукуйте їх та вручіть як пам'ятку своїм клієнткам або відправте у вайбер як нагадування.

Етапи загоєння шкіри

Перманентний макіяж на різних зонах обличчя гояться приблизно однаково. Шкіра проходить три етапи:

1. Виникнення скоринок. Проступає сукровиця, місце регулярно протирають серветкою з хлоргексидином.

2. Лушпиння. З 4 діб починається активна регенерація клітин. Шкіра підсихає, утворюються скоринки

3. Повне відновлення шкіри. На 8-14 добу глибокі шари відновлюються, шкіра стає щільнішою, фарба приживається.

4 табу під час загоєння

1. Розпарювати

Поки пігмент приживається, заборонено розпарюватися у ванній, сауні, басейні навіть інтенсивно займатися спортом. З розпареної шкіри скоринки відпадуть раніше, забарвлення під ними не встигне закріпитися.

У результаті отримуємо : нерівномірний тон, плями, змінений відтінок. Роботу потрібно переробляти.

Що дозволено : вмиватися чистою водою, акуратно промочувати ділянки, що гояться, зменшити кількість тренувань, намагатися менше потіти.

2. Купатися

Свіже напилення – це ранка на обличчі. У водоймищі легко підхопити стафілокок, герпес, інші інфекції. А ще скоринки розмокнуть, що може призвести до розмивання пігменту.

У результаті отримуємо : інфекції, висипання, герпес, нерівномірне забарвлення.

Що дозволено : купатися через 2 тижні, коли все повністю зажило.

3. Загоряти

Молодій шкірі потрібен місяць, щоб насититися меланіном та захиститися від сонця. На сонці пігмент вигоряє, дерма гірше регенерує. Тому від засмаги під прямими променями краще утриматися.

У чому небезпека : зміна кольору татуажу.

Що допустимо : через 3 тижні після етапу лущення приймати повітряні ванни в тіні вранці або надвечір.

4. Пити алкоголь

Поки шкіра регенерує, потрібно повністю виключити алкоголь. Алкогольні напої притуплюють імунітет, шкіра відновлюється довше.

У чому небезпека : довге хворобливе загоєння.

Що припустимо : келих вина або пива через тиждень після процедури.

Брови: відновлювальний період

Після перманентного макіяжу брів відновлювальний період триває щонайменше 4 тижнів; тривалість його варіюється в залежності від індивідуальних характеристик вікових та обмінних процесів організму, типу шкіри та догляду.

Відразу після процедури надбрівні дуги яскраві, широкі. Майстер наносить спеціальний косметичний засіб на зону перманентного макіяжу брів. Залежно від індивідуальної чутливості ви можете відчувати короткочасні дискомфортні (поколювання, печіння) і навіть болючі відчуття. Після процедури можливе короткострокове збереження в області виконаного перманентного макіяжу невираженого набряку, гіперемії.

У наступні 2-3 дні кілька разів на день (не менше 4 разів), у міру виникнення відчуття стягнутості, дискомфорту слід тонким шаром наносити ранозагоювальний та протизапальний засіб після обов'язкової попередньої консультації з лікарем.

Перші 3-5 днів - період утворення скоринки та її природного відлущування. На сухій шкірі лущення легке. Жирна шкіра з широкими порами, щільніша і схильна до утворення великих кірок. Саме в цей період клієнти можуть відчувати свербіж. Радьте їм не чухати шкіру і намагатися взагалі до неї не торкатися. Лушпиння припиняється на 8-14 день. У цей час ще не можна скористатися декоративною косметикою. Потім слідує подальше загоєння та міграція пігменту в шарах шкіри. Відлущування протягом наступних 2-х тижнів у деяких випадках є причиною того, що пігмент частково втрачає колір та яскравість, які надалі виявляються. З 14 по 30 день наростає молода шкіра. Відтінок виглядає натуральним, брови більше не здаються супер-насиченими та широкими. Час записуватись на корекцію.

Під час догляду після перманентного макіяжу брів (як і за іншими зонами) категорично забороняється:

  • чіпати руками область перманентного макіяжу;
  • мочити область перманентного макіяжу протягом перших 3-4 діб (з моменту надання послуги перманентного макіяжу брів і до початку природного відлущування скоринки);
  • видаляти скоринку чи окремі її частини самостійно.

Загоєння повік

Пережити загоєння на очах найлегше.

Відразу після процедури може виникнути невеликий набряк, який проходить за 1-2 години. Наступного дня у клієнта з тонкою шкірою повіки теж можуть набрякати, це минає за 4-5 годин. На щільній шкірі це може виявитися зовсім. Йде загоєння без коштів. Обличчя не мажуть кремами чи вазеліном, не фарбують. Тонкі скоринки відлущуються непомітно, не завдаючи дискомфорту. До 5-6 дня скоринки повністю відпадають. Протягом перших 10-14 днів у процесі загоєння виключити прямий вплив ультрафіолетових променів (в т.ч. і солярій) та будь-яких процедур, що розпарюють (лазня, сауна, косметичні процедури); виключити відвідування басейну з хлорованою та морською водою.

У наступний період необхідно використовувати сонцезахисний крем (фактор UF-захисту не менше 35) на ділянці перманентного макіяжу, щоб збільшити його стійкість та запобігти зникненню пігменту.

На повторному сеансі майстер додає яскравості, коригує форму, товщину.

Губи: період відновлення

Губи - найбільш складні та дискомфортні у загоєнні. Це рухлива мімічна область: людина постійно каже, посміхається, їсть. Через неправильний догляд і постійну міміку шкіра тріскається, можуть виникнути хворобливі відчуття.

Відразу після процедури майстер обробляє губи спеціальними косметичними засобами. У перші 5 -10 хвилин можливе виділення сукровиці, яку для формування акуратної скоринки слід одноразово промокнути одноразовою серветкою.

Відразу після процедури можливі набряк, асиметрія, тимчасова судинна реакція у вигляді почервоніння або потемніння ділянок шкіри, невеликі гематоми (синці), відчуття розпирання та хворобливості в губах. Подібні відчуття та набряк зберігаються протягом періоду, що становить 30 хвилин і більше, залежно від індивідуальних особливостей організму.

У перші дні починається сухе відновлення. Використовувати помаду, бальзами, блиски заборонено. Рекомендуйте клієнтам користуватися виключно тим доглядовим засобом, який ви дали йому із собою.

Губи гояться швидше за брів. Але на корекцію все одно можна записуватись лише через місяць, коли шкіра повністю відновиться, а колір проявиться.

Нюанси корекції

30 днів – мінімальний термін для відновлення шкіри. Зробити корекцію раніше не можна, навіть якщо татуаж загоївся відразу. Шкіра повторно травмується, це може призвести до появи синців, мікрошрамів.

90 днів - максимальний термін, щоб підправити форму, додати насиченості, значуще підкоригувати малюнок у період, коли тон прижився. Якщо прийти до майстра після цього часу, доведеться знову малювати ескіз і проводити процедуру.

Замість ув'язнення

Кожному клієнту наприкінці процедури майстер повинен пояснити, як гоїться шкіра. Дати брошуру з інструкцією з догляду, спеціальні серветки та засоби. І ще раз нагадати, що тільки дотримуючись рекомендацій, загоєння пройде добре, барвник щільно візьметься.

Перманентний макіяж — це дорога послуга, причому не лише фінансово. Нікому не хочеться бачити на своєму обличчі ляпки, рубці чи інші неприємності після загоєння. Тому правильно доглядати свіжий ПМ так само важливо, як вибрати надійного майстра.

Читайте також