Проблемна шкіра: що має знати майстер перманентного макіяжу

Рекомендації професіоналів для майстрів перманентного макіяжу

Logo

Процедура перманентного макіяжу починається ще до того, як клієнт ліг на кушетку до майстра. Досвідчені фахівці знають про те, що шкіра може завадити майстру працювати, а клієнту – погіршити профарбування або прискорити його знебарвлення

Процедура перманентного макіяжу починається ще до того, як клієнт ліг на кушетку до майстра. Досвідчені фахівці знають про те, що шкіра може перешкодити майстру працювати, а клієнту погіршити профарбування або прискорити його знебарвлення. Грамотний майстер знає, як провести процедуру максимально безболісно та зберегти результат довше, навіть працюючи з дуже примхливою та складною шкірою. Поговоримо про рекомендації: що можна і не можна робити клієнту до процедури перманентного макіяжу та як майстру працювати з проблемною шкірою у різних зонах обличчя.

Який тип шкіри вважається проблемним?

Багато хто відносить до проблемної шкіри такі явища, як невеликі лущення, сальні виділення, почуття стягнутості і навіть зморшки. Так, ці фактори можуть бути джерелом проблемної шкіри, але варто розібратися у більш серйозних проявах.

Який тип шкіри вважається проблемним? Проблемною може стати абсолютно будь-який вид епідермісу – як сухий, так і жирний. Такий вигляд є поверхнею шкіри, на якому присутні такі недосконалості, як:

  • Запальні висипання - це можуть бути як прищі, так і вугрі або чорні крапки.
  • Купероз – має на увазі появу яскраво вираженої судинної сіточки та зірочок
  • Активна пігментація – поява пігментних плям в об'ємній кількості (понад 50% поверхні шкіри обличчя).
  • Підвищена сальність шкіри – поява жирного блиску у великих обсягах.
  • Надмірна сухість шкіри – поява великої кількості лущень і навіть відкритих ранок.
  • Почервоніння та алергічні прояви.
  • Екзема та дерматоз.
  • Нездоровий колір обличчя – надмірно жовтий, тьмяний або блідий відтінок шкіри.
  • Ранні вікові прояви – проявляється у вигляді в'янення шкіри та глибоких зморшок.
  • Грибок – наприклад, такі захворювання, як лишай чи фавус.

Шкіра після видалення татуажу лазером

Основними причинами появи проблемної шкіри є такі фактори, як:

  • Гормональний збій – це відбувається внаслідок сплеску чи навпаки, нестачі гормонів. Найчастіше такі збої спостерігаються в підлітковому віці, а також у період вагітності. Зазвичай проблемну шкіру мають дівчата з порушенням роботи щитовидної залози і приймають спеціальні медичні препарати.
  • Стрес – винуватець усіх недуг організму. Саме стрес відбивається на нашій шкірі насамперед. Збій нервової системи моментально відправляє сигнал на шкіру обличчя, тим самим викликаючи на неї безліч недосконалостей, у тому числі у вигляді висипів. З такою проблемою стикаються ті, хто регулярно перебуває у депресії, стані роздратування та нервового зриву.
  • Порушення температурного режиму Переохолодження або перегрів можуть бути причинами проблемної шкіри. Наприклад, при переохолодженні шкіра найчастіше стикається з такою проблемою, як купероз чи запальні процеси. А ось при перегріві та зловживанні УФ-променями сонця можна отримати передчасне старіння шкіри. Також надлишок ультрафіолету позначається на сухості та лущення шкіри.
  • Медичні препарати – вони ж звичні ліки. На жаль, багато препаратів мають побічні ефекти, що відбиваються на шкірі обличчя. Серед цих ліків можна виділити антибіотики, протизаплідні, гормональні препарати та навіть аспірин.
  • Шкідливі звички - одна з причин, якою Ви керуєте самостійно. З самого дитинства нам говорили про шкоду алкоголю та тютюнових виробів. І це недарма. Нікотин і алкоголь викликають появу висипу вугрів, прищів і значно погіршують відтінок шкіри і в цілому руйнують весь організм зсередини.
  • Неправильний догляд за шкірою. Неправильно підібрані доглядові засоби можуть зіграти злий жарт зі станом епідермісу. Багато жінок зовсім ігнорують процес догляду за шкірою, замінюючи його звичайним умиванням. Висипання можуть з'явитися через погано очищену шкіру, наприклад, якщо на ніч Ви не змили макіяж. А також через використання неякісної косметичної продукції з порушенням правил зберігання та термін придатності, що минув.
  • Неправильне харчування. Одна із найпоширеніших причин появи проблемної шкіри. Неправильний режим харчування, нестача вітамінів та мікроелементів, зловживання жирною, солоною та гострою їжею – все це позначається на роботі ШКТ. Порушена робота шлунка може спричинити не лише проблеми на шкірі, а й таке захворювання, як ожиріння.

Шкіра після видалення татуажу лазером

3 обов'язкові поради для будь-якого типу процедури

Догляд. Будь-яка косметологічна процедура (і перманентний макіяж у тому числі) починається в ту саму хвилину, коли клієнт записався до фахівця. Навіть якщо процедура призначена на відкладений час, наприклад, через 2 тижні, рекомендується максимально доглядати шкіру обличчя і особливо ту зону, де запланований перманентний макіяж. За добу до процедури фахівці з мікропігментації радять не пити чай, каву та не вживати алкоголю.

Фізичні завантаження. Перед процедурою рекомендується уникати фізичних навантажень. А в день процедури потрібно добре виспатися.

Інсоляція. Уникайте сонячних променів. За місяць до процедур і ще місяць пізніше не можна засмагати або перебувати під прямим сонячним промінням. Якщо у клієнта попереду відпустка, краще перенесіть запис пізніше – або рекомендувати йому запастися сонцезахисними SPF-засобами.

«Як по маслу »

Ця фраза найкраще описує процедуру зі шкірою, яка пропонує працювати. М'який зволожений епідерміс без лущення з дрібними порами – це короткий опис ідеальної поверхні для виконання перманентного макіяжу. І це рідкість. Майстрам доводиться працювати з різними типами шкіри: жирною і пористою, сухою і судинною, проблемною і лущиться. З такою шкірою складно працювати: за ідеальне фарбування потрібно боротися.

З якою шкірою найскладніше працювати

У зоні брів. Жирна шкіра, розширені пори, лущення, вугри - це шкіра з так званим високим епідермісом. З такою поверхнею потрібно вкрай делікатно працювати, щоб зробити ідеальне фарбування та зберегти пігмент довше.

У зоні губ. Якщо клієнт вводив у губи препарати з гілауроновою кислотою, процедуру можна проводити лише через 60 днів. З гілаурон працювати не важко: набагато складніше працювати з пересушеною шкірою. Тому з моменту запису на процедуру необхідно надати клієнту рекомендацію постійно зволожувати губи.

У зоні повік. Розтушовка повік – найскладніша процедура у перманентному макіяжі. Найскладніше працювати із судинною шкірою — навіть найделікатніша процедура травмує капіляри: вони наливаються кров'ю та утворюють дрібні гематоми. Хороший майстер впорається як із сухою шкірою, так і з розширеними порами. Але грамотний знає: щоб клієнт вийшов із салону без болю, з ідеально гарним фарбуванням, важливо правильно підготувати шкіру до процедури.

Читайте також