Краса губ: особливості перманентного макіяжу в періоральній ділянці

Перманентний макіяж та інші способи омолодження губ

Logo

Красиві губи — соковиті й яскраві, спокусливо пухкі — одним словом, молоді. Однак час нещадний, і сіточка зморшок навколо них одразу додає пару десятків років. Що робити?

Очі, як відомо, дзеркало душі, губи ж вважають символом чуттєвості. На жаль, з кожним роком вони втрачають свою привабливість: позбавляються дорогоцінної вологи, стають тонкими, наче підтиснутими, як у затятого скептика. А ще вони вицвітають — іноді просто бліднуть, часом набувають досить неприємного синюшного відтінку. На окрему розмову заслуговують зморшки. Раніше за всіх з'являються сліди емоцій. Ці невеликі та тонкі зморшки розташовуються зазвичай у куточках рота, а також у ділянці носогубних складок. Вони можуть виникнути і в 20 років, а до 30, як правило, неминучі. Попередити їхню появу неможливо — хіба що заборонити собі сміятися чи плакати!

Трохи згодом, ближче до 40 років, старіє шкіра навколо губ — періоральна область. Це «сфера впливу» кругового м'яза рота, який працює практично постійно. Коли вона скорочується, то тягне у себе шкіру. Молода пружна шкіра швидко відновлюється, з вікової – все інакше. М'язи розслабляються, а сліди їх скорочень залишаються. На верхній губі та підборідді виникають так звані «мавпячі» зморшки. До речі, у курців вони з'являються набагато раніше і помітніші. Адже звичайна затяжка теж змушує гримасувати. Процеси старіння різко пришвидшуються після 50 років. Шкіра навколо губ і під носом стає в'ялою, сухою, як пергамент, покривається тонкою сіточкою зморшок, втрачає еластичність і провисає.

Пластика

Якщо клієнтка хоче радикальних змін, вона вирішується на пластику губ. Наприклад, якщо верхня губа трохи подовжилася і негарно нависає над нижньою, допоможе невелика операція. Хірург відокремить над верхньою губою тонку смужку шкіри, створить новий контур, а краї вшиє тонким косметичним швом. Пов'язку знімуть за тиждень, а вже за десять днів можна «приміряти» нову помаду, яка приховає невеликий рубець. До речі, замаскувати його можна за допомогою татуажу.

Є кілька перевірених способів повернути губам колишній обсяг і скоригувати форму, що змінилася. Насамперед це контурна пластика. Суть проста: під шкіру шприцем вводять невелику кількість речовини, яка компенсує обсяг, що бракує. Найчастіше губи збільшують за допомогою препаратів на основі гіалуронової кислоти. Потрапляючи під шкіру, вона діє, подібно до мініатюрної губки: збирає навколо себе велику кількість молекул води, за рахунок чого губи збільшуються в обсязі. Дія ін'єкцій триває від 6 до 15 місяців, потім препарат розсмоктується та поступово виводиться з організму, губи «худнуть». Додатковий бонус застосування гіалуронової кислоти в тому, що вона стимулює синтез власного колагену, еластину та глікозаміногліканів.

Інший спосіб корекції об'єму та форми губ – використання власного жиру. Процедура називається "ліпофілінг". З одного боку, це добрий варіант, тому що жирова тканина не «чужа» для організму, а значить, вона не відкидається і не викликає алергії. Але є і суттєвий мінус: жир приживається не повністю, до 60% жирової тканини розсмоктується, і губи швидко здуваються.

Коригуємо зморшки

Для корекції зморшок в області губ існують методики, що добре зарекомендували себе — від найрадикальніших до найбільш природних. Останні не тільки не травмують шкіру, а й є відмінною профілактикою подальшого старіння. Насамперед це, звичайно ж, біоревіталізація. У цьому випадку також використовують гіалуронову кислоту, але чистішу, тобто хімічно не змінену на відміну від тієї, яка входить до складу препаратів для контурної пластики. Вона заповнює та розгладжує зморшки, відновлює водний баланс шкіри, підвищує еластичність, надає тонусу. Але головна особливість методики в тому, що вже після першої процедури відновлюється внутрішньошкірний матрикс (середовище), внаслідок чого клітини шкіри починають виробляти власний колаген та гіалуронову кислоту. Оптимальний результат можна побачити після трьох сеансів біоревіталізації, проведених з невеликою перервою у два-три тижні. Цього достатньо, щоб шкіра отримала необхідну кількість гіалуронової кислоти та працювала з нею протягом п'яти-шести місяців. Для корекції мімічних зморшок, розташованих як над верхньою губою, і у куточках рота, ефективні всім відомі ін'єкції ботулотоксинов. Токсин ботулізму блокує передачу нервового імпульсу до м'язових волокон і після кількох уколів препарату м'язи розслаблюються, а зморшки швидко розгладжуються. Чим більша доза препарату, тим швидше настане ефект. Як правило, перші результати помітні вже за кілька днів, і на найближчі півроку можна забути про зморшки!

Процедура, відома під назвою «термаж» (thermage), вирішує відразу кілька глобальних завдань: стирає зморшки, оновлює шкіру та змушує її працювати собі на благо. Під дією радіочастотного випромінювання колагенові волокна, що забезпечують пружність шкіри, скорочуються та ущільнюються. Завдяки цьому результат видно відразу після закінчення процедури. Але це ще не все - після сеансу в шкірі починається процес неоколагеногенезу (освіта нового колагену), який триває не один і не два місяці, а до півроку і довше. Ефект процедури розрахований кілька років. Єдиний її мінус — це ціна, яка дорівнює вартості повноцінної пластичної операції.

Щоб нанести зморшкам один, але нищівний удар, потрібна певна сміливість. Інакше як зважитись на таку радикальну процедуру, як феноловий пілінг? На відміну від поверхневого та серединного він впливає на рівні дерми. Власне, хімічний опік другого ступеня. Але це єдина методика, яка справляється з найглибшими віковими зморшками, у тому числі й у периоральній ділянці. До того ж, сьогодні феноловий пілінг — зовсім не той, що раніше. Препарати минулого покоління були дуже агресивними, а саму процедуру прирівнювали до повноцінної операції з усіма необхідними атрибутами: перебуванням у стаціонарі, загальним наркозом, моніторингом серця, печінки та нирок. А реабілітація? Побачити замість обличчя суцільний опік - видовище не для людей зі слабкими нервами. Сучасний феноловий пілінг проводять у кабінеті косметолога, він не потребує загальної анестезії, навіть якщо фахівець використовує найвищі концентрації препаратів. Досягається це завдяки новим методикам нейтралізації та допомагає уникнути видимих пошкоджень шкіри, еритеми та сильного лущення у реабілітаційний період. Результат буде видно вже за тиждень. Необхідно пам'ятати, що для фенолового пілінгу існує ряд протипоказань, наприклад захворювання нирок, печінки або серцево-судинної системи.

Особливості татуажу періоральної зони

Якщо губи не тільки тонкі, а й бліді, то допоможе перманентний макіяж або татуаж. Найпростіший варіант - обвести контур, зимитувавши олівцеву лінію. Щоправда, це працює, якщо губи самі собою досить яскраві. До речі, провести ідеальну лінію на шкірі, покритій зморшками, робота, що вимагає ювелірної точності. Завдання майстра в тому, щоб контур залишався рівним, навіть якщо ви посміхаєтеся чи смієтесь. Метод розтушування використовують, щоб зафарбувати губи повністю. Тут потрібне особливе вміння. По-перше, з віком на губах з'являються поперечні зморшки, зафарбовувати які слід особливо ретельно. По-друге, велике значення має кольорова гама. Яскраві відтінки, що кричать, зовсім недоречні, тому рекомендують природні тони рожевої або карамельної гами. Варто пам'ятати, що вікова шкіра тонша, і будь-який пігмент на ній виглядатиме яскравіше.

Читайте також