Камуфляж: складна технологія перманентного макіяжу губ

Вирішуємо проблему судинної патології

Logo

«Тандем» майстра перманентного макіяжу та доктора-дерматолога. дуже важливий, адже деякі шкірні захворювання та утворення – пряме протипоказання до проведення процедури табу для травмування голкою.

Алеся Хохлова , художник, майстер-викладач перманентного макіяжу та художнього татуювання, засновник школи-студії перманентного макіяжу та художнього татуювання Millecenta (www. millecenta.com , тел.: +3 7529 171-17-71, millecenta.com@gmail. ), автор унікальної методики «5-крокова система навчання перманентному макіяжу», автор системи навчання INKJECT: Ink-Technique + InjectTechnique (Ink-Technique – робота з кольором у перманентному макіяжі із застосуванням на практиці), творець та розробник системи колірних кіл Хохлової А М. (колір у перманентному макіяжі)

Продовжуємо тему роботи з проблемними губами та в даному матеріалі розберемо «тандем» майстра ПМ та доктора-дерматолога. Адже деякі захворювання шкіри та освіти – пряме протипоказання до проведення процедури, табу для травмування голкою. Як «обійти» небезпечні ділянки і подарувати клієнтці прекрасні губки?

*До речі, цю важливу тему буде розглянуто на Майстер-курсі "Школа естетичної дермопігментації" , який пройде в Києві 9-10 вересня. Подробиці програми та реєстрація - на сайті .

Будь-яка судинна патологія шкіри – це сигнал неблагополуччя всієї судинної системи організму. Якщо ви спостерігаєте розширені судини на поверхні шкіри обличчя (капілярний малюнок яскраво виражений, судинні зірочки), це говорить про те, що такі ж зміни є і в глибоких судинах.

Особливо часто судинна патологія у клієнтів проявляється у вигляді судинних родимок. Вони утворюють плями неправильної форми і мають характерний червонуватий, червонувато-синуватий, фіолетовий колір. Найчастіше виявляються на обличчі, ближче до ротової порожнини, губ, рідше на кінцівках та судинних оболонках.

Фото 1. Судинна патологія у вигляді судинних родимок

Порушення роботи судин може призвести до поширених захворювань, таких як купероз, гемангіома, телеангіектазія.

Купероз є розширення капілярів з потовщенням їх стінок. Причини: генетична схильність, куріння, стрес, гормональні порушення, захворювання серцево-судинної системи та вплив УФ-випромінювання.

Найчастіше зустрічається у клієнтів гемангіома – у 10–12% випадків. На шкірі губ проявляється як пляма яскраво-рожевого, фіолетового, червонувато-синього кольору.

Телеангіектазія являє собою розширення поверхневих судин шкіри - у формі зірочок, сіточек, можливо, і плям. Вони можуть бути як одиничними, так і множинними. Це захворювання може бути одним із симптомів розацеа та інших патологій сполучних тканин. У таких випадках самолікування клієнтам суворо протипоказано.

Захворювання самі не минають, і це важливо донести до клієнта майстром. Лікування шкірних покривів краще проводити на ранніх стадіях, не затягувати. Воно залежить від стадії захворювання та індивідуальних особливостей організму.

Як методи усунення шкірних патологій раніше в медичних центрах застосовувалися електрокоагуляція, озонотерапія, мікросклеротерапія, радіочастотна облітерація. У сучасній медицині, якщо порівнювати з лазерною терапією, ці методи мають значні недоліки, їх практично не застосовують практично.

Випадок із практики в роботі з судинною патологією губ

Зверніть увагу на фото губ клієнтки.

Фото 2. Перша консультація, до процедури

На верхній губі яскраво виражена судинна патологія. Клієнтка втомилася користуватися косметичними засобами, приховуючи недоліки зовнішності. Дівчина відчуває комплекс неповноцінності та бажає за допомогою перманентного макіяжу усунути дефекти.

Як правильно вчинити у цьому випадку? Враховуючи той факт, що ми стикаємося з подібною ситуацією не вперше і співпрацюємо з багатьма медичними центрами, дівчину направили на консультацію та лікування до медичного центру «ЛОДЕ» (Мінськ), де є багатофункціональний лазер Multiline, який дозволяє ефективно видаляти розширені судини, не впливаючи на навколишні тканини. Під впливом лазера відбувається склеювання стінок кровоносної судини, розширений посуд запаюється і зникає.

Основними протипоказаннями до лікування лазером є:

  • онкологічне захворювання;
  • цукровий діабет у стадії декомпенсації;
  • психічні захворювання;
  • вагітність; лактація;
  • наявність кардіостимулятора.

Слід зазначити, що процедура безпечна, неінвазивна, високоефективна. Кількість процедур, протипоказання визначаються разом із лікарем на прийомі. Як правило, цю процедуру виконує висококваліфікований лікар-хірург.

За кілька місяців після лікування наша клієнтка знову звернулася до нас на консультацію, маючи на руках документальне підтвердження клініки «Дозвіл на процедуру перманентного макіяжу». Без згоди лікаря ми не надаємо послугу ПМ у таких випадках.

Як бачимо, лікування пішло клієнтці на користь.

Фото 3. Після лікування лазером

У «Дозвілі на процедуру перманентного макіяжу» суворо зазначено, в якій галузі можна використовувати перманентний макіяж, а на якій області ми маємо можливість провести камуфляж поверхні губ. Можу вас розчарувати: за результатами висновку лікаря-хірурга ми не маємо можливості повністю профарбувати всю поверхню губ .

У нашому випадку процедура ПМ може здійснюватись тільки на нижній губі, лівій половинці верхньої губи, за контуром правої частини верхньої губи від центру – тонування шкіри.

Основні етапи роботи схематично показано на фото. За чорним контуром верхньої губи ми будемо здійснювати тонування. За білим контуром верхньої губи (опускаючись вниз по поверхні) – профарбування лівої половинки верхньої губи. Збільшуємо контур нижньої губи та фарбуємо її поверхню, надаючи об'єму.

Фото 4. Загоєний результат

Пігменти, які використовувалися у роботі

Qolora:

  • Camouflage 507 – бежевий із відтінком сірого;
  • Camouflage 506 – на тон темніший за Camouflage 505;
  • Camouflage 508 – темно-коричневий колір для створення міксу;
  • С-White 603 – білий коректор;
  • С-Green-Brow 604 – зелено-коричневий коректор для створення міксу;
  • Yellow 425 – дуже густий пігмент, лише для створення міксу.

Для ПМ губ:

  • Camouflage 508 – темно-коричневий;
  • Borsch 113 – насичений буряково-червоний колір (мій улюблений);
  • Yellow 425 – для додавання до міксу.

Основні етапи процедури є стандартними.

1-а частина процедури. Важливо промалювати чіткий контур верхньої та нижньої губи наступним чином: ліву половинку верхньої губи трохи збільшити, праву половину із судинною патологією зменшити, контур нижньої губи збільшити для надання об'єму губам.

Зорово губи до процедури мають виглядати симетрично. Ескіз має бути чітким та зафіксованим. Це найголовніше. Пам'ятаємо про те, що контур у правій частині верхньої губи ми не промальовуємо пігментом після зняття аплікаційної анестезії, важливо візуально його відтворити за допомогою міксів, що камуфлюють.

Процедуру ПМ здійснюємо наступним чином: наносимо аплікаційну анестезію лише на праву частину верхньої губи – частину ділянки із судинною патологією. Незважаючи на те, що клієнтка проходила лікування, в цій області ми не опрацьовуємо ділянку поверхні губ, працюємо тільки за контуром.

У роботі з камуфлюванням на поверхні шкіри використовувалися чотири мікси: два теплі тони і два холодні. Можна в роботі використати і більше, але чотирьох відтінків достатньо, щоби відтворити фактуру шкіри. Тони міксів повинні максимально поєднуватися із чотирма відтінками шкіри обличчя. Важливо! Зверніть увагу на колір шкіри вилиць, повік, верхньої частини губи при різному освітленні .

Роботу здійснюємо широкою пучковою голкою (RS 5, 6, 7), поетапно вносимо пігмент під кутом 90 градусів строго перпендикулярно до шкіри.

Ватні диски, серветки на цій ділянці шкіри не використовуються. Тільки зволожені ватяні палички для зняття залишків пігменту. Вони допоможуть вам зберегти частину ескізу на лівій половинці верхньої губи. Дотримуємося порядку дій: пропрацювали першим міксом, другим, третім, четвертим, забрали залишок пігменту. Мікси камуфляжу вносимо у 2–3 проходи, більше не травмуємо шкіру. Ця частина процедури займе у вас максимум 20-30 хвилин.

Не варто надмірно травмувати ділянку шкіри, щільно вносити пігмент. Ці дії не дадуть позитивного результату. Чим більше травмуємо шкіру, тим гірший результат після загоєння – головне правило у камуфлюванні. Пігменти Qolora щільні, еластичні, легко вносяться, працювати ними – тільки на задоволення майстру.

2-а та 3-я частина процедури. За бажанням клієнта на ліву частину половинки верхньої губи і на нижню губу можна нанести первинну анестезію тонким шаром так, щоб вона не торкнулася пошкодженої частини в області камуфлювання. У нашому випадку робота здійснювалася без первинної анестезії у 2-й та 3-й областях (див. фото етапи роботи вище). Первинна анестезія використовувалася лише у сфері судинної патології. Перманентний макіяж на другому (фарбування лівої половинки верхньої губи) та третьому етапах (перманентний макіяж нижньої губи) здійснювався тільки з використанням супроводжуючої анестезії.

Попередньо було підготовлено мікс на основі пігментів: Camouflage 508, Borsch 113, Yellow 425. Голкою 0,3 фіксуємо контур об'єму губ поверхнево, не заглиблюючись. У процесі нанесення основного кольору використовувалася голка RS 7, спочатку застосовувалася акварельна техніка, колір губ ущільнювався до контуру.

Моє завдання в процесі роботи - максимально звести колір губ до кольору на поверхні судинної патології, щоб після загоєння губи клієнта набули рівного контуру зорово по контуру і поверхні.

Мета, яку я собі поставила як майстер, – створити візуально рівні губи насиченого відтінку, без суворого контуру, використовуючи технологію легкого камуфляжу, акварельну техніку, щільний поверхневий прокрас. Завдяки яскравості пігментів Qolora і правильно складеним міксам для промальовування лівої половинки верхньої губи, заповнення нижньої губи зі збільшенням обсягом, чотирьом міксам в тонуванні шкіри за областю судинної патології губ результат після загоєння задовольнив побажання мого клієнта.

Фото 5. Губи після процедури

Вторинна процедура : опрацьовувався контур пучкової голкою 5 RS, додатково додаємо колір на поверхню нижньої губи.

Фото 6. Загоєний результат

Не завжди перманентний макіяж – робота з гарним обличчям без вад. Все частіше на практиці я стикаюся з проблемами клієнтів, проводжу процедури виправлення. Іноді вдаюся до допомоги лікарів та косметологів, лазера та ремуверу. Кожен майстер перманентного макіяжу має прагнути досконалості.

ДОДАТКОВА ІНФОРМАЦІЯ МАЙСТЕРАМ

Шановні колеги, наведена далі інформація визначає лише найбільш типову поведінку інфантильних гемангіом. Темп зростання освіти та вираженість фаз можуть відрізнятися у клієнтів.

Розвиток кожної гемангіоми індивідуальний. У зв'язку з цим майстру перманентного макіяжу потрібно бути обережним при проведенні процедур у складних випадках.

Найбільш типово розвиваються інфантильні гемангіоми. Відразу до ПМ їх важко визначити.

Прихована фаза: гемангіома може бути непомітною або виглядати як плоска пляма рожевого або злегка синюшного кольору.

Фаза початкових проявів. На 3-4-му тижні (після ПМ) у гемангіомі розвивається активне кровопостачання, освіта починає виступати над рівнем шкіри губ. Клієнт відчуває опуклість усередині і незначний прояв ми можемо спостерігати зовні. Клієнт може скаржитися, що після ПМ губ відчуває опуклість, можливо, якась кулька, колір якої відрізнятиметься від основного кольору губ клієнта. На це важливо звернути увагу та направити клієнта до фахівця до медичного центру. Зазвичай поява гемангіоми пов'язують із змінами саме у цій фазі.

Фаза активного зростання. У наступні місяці відбувається інтенсивний розвиток мікросудин гемангіоми, що проявляється швидким зростанням освіти. Деякі гемангіоми, розташовані, наприклад, на шкірі промежини або близько рота, в період активного росту ускладнюються тривалим виразкою і приєднанням інфекції. Саме на цю фазу розвитку інфантильної гемангіоми припадає основна частина звернень клієнтів після ПМ за медичною допомогою, і саме в цей період дуже важливою є кваліфікована оцінка ризику виникнення ускладнень та небезпеки естетичної шкоди для клієнта. Рішення про тактику стосовно тієї чи іншої гемангіоми приймається спільно з майстром і клієнтом, з урахуванням розташування освіти, розміру, швидкості зростання і передбачуваних змін у наступні фази розвитку.

Зростання інфантильних гемангіом, розташованих більш поверхово, може призупинятися до 4-6-го місяця після ПМ, при глибоко розташованих утвореннях період активного зростання триває, як правило, довше.

Фаза зрілості, або стабілізації . Після активного зростання (якщо у клієнта гемангіома), приблизно з 4-6-місячного віку до року, зростання освіти може припинятися, кровопостачання стає не таким інтенсивним, поверхневий шар зморщується, змінюється колір. У такому стабільному вигляді гемангіома може бути близько 6-12 місяців. Клієнт приходить на консультацію, процедуру і вказує на те, що цятка або освіта стабільна.

Фаза зворотного розвитку, чи інволюції . Процес розсмоктування гемангіоми може починатися період від кількох місяців. У будь-якому випадку майстру перманентного макіяжу необхідно мати на руках висновок лікаря, де зазначено, що протипоказання для перманентного макіяжу в цій галузі немає.

Мені буде дуже приємно, якщо інформація, яку ви отримали, буде корисною у практиці перманентного макіяжу. Усім бажаю позитивних клієнтів, успіхів та кар'єрного зростання. З любов'ю до мистецтва перманентного макіяжу Millecenta (Алеся Хохлова).

Список додаткової літератури:

  1. Анісімова І. В. Захворювання слизової оболонки рота та губ. Клініка, діагностика: навчальний посібник/І. В. Анісімова. - М., 2005. - С. 3.
  2. Брусеніна Н. Д. Захворювання губ / Н. Д. Брусеніна, Є. А. Рибалкіна. - М.: МІА, 2005. - 186 с.
  3. Вано М. Естетична медицина. Класифікація губ / М. Вано / / Естетична медицина . - 2002. - Т. 1, № 3. - С. 184-188.
  4. Виноградов І. Ю. Клініко-морфологічні фактори прогнозу при раку нижньої губи та їх вплив на результати лікування: автореф. дис. к. м. н. / І. Ю. Виноградов. - Рязань, 2003. - 22 с.

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №1(13)/2019

Читайте також