Аналіз зовнішнього вигляду клієнта: критерії об'єктивної оцінки (частина І)

На замітку майстрам перманентного макіяжу

Logo

Об'єктивна оцінка є дуже важливою - вона допомагає уникнути помилок, таких як небажані відтінки або навіть шрами. Як провести таку оцінку – в ексклюзивному перекладі статті, опублікованій на сайті PMU International

Майстер перманентного макіяжу повинен мати бездоганний смак, але повністю покладатися на талант не варто. Фахівцеві необхідно визначити дані клієнта за низкою критеріїв і, виходячи з них, спрогнозувати, як пігмент поводитиметься в шкірі і наскільки природним виглядатиме перманентний макіяж саме на обличчі цього клієнта. Об'єктивна оцінка є дуже важливою: вона допомагає уникнути помилок, таких як небажані відтінки, розмиті лінії і навіть шрами. Як провести таку оцінку читайте в ексклюзивному перекладі статті, опублікованій на сайті міжнародного журналу для фахівців з мікропігментації PMU International. Magazine of Permanent Makeup (оригінал статті – за посиланням )

Отже, на початку роботи необхідно оцінити зовнішній вигляд клієнта за кількома пунктами, такими як:

  • відтінок шкіри;
  • тип шкіри;
  • схильність до утворення рубців ;
  • форма особи та її особливості;
  • психоемоційний статус (міміка, жести);
  • образ загалом (стиль, макіяж, одяг).

Визначення тонусу шкіри

Перше, на що повинен звернути увагу майстер ПМ – тон шкіри. Від цього залежить, який пігмент використовуватиметься в роботі і чи буде колір зрештою переходити в небажаний червоний або синій відтінок.

Першим фактором, що впливає на колір шкіри , є меланін. Жовтий колір шкіри залежить від його концентрації. Другим – система кровообігу. Якщо судини розташовані близько до поверхні шкіри, то вона набуває рожевого відтінку, якщо глибоко – зелений, сірий або синій.

Ви можете розділити всі тони шкіри на теплі та холодні. Це дуже груба класифікація, але допомагає пояснити принцип вибору пігменту. Ми звикли до того, що в макіяжі декоративна косметика холодних відтінків підбирається так, щоби відповідати холодному тону шкіри, а тепла – для теплої шкіри. Але у перманентній косметиці все навпаки. Холодний пігмент, нанесений на холодний тон шкіри, стане синім, а теплий колір на теплому шкірі – червоним.

Досвідчені фахівці змішують пігмент, досягаючи бажаного теплого відтінку, працюючи з холодним типом зовнішнього вигляду клієнта і навпаки.

Барвник не поєднується на око: його вимірюють з математичною точністю за певною схемою. Щоб використати правильні пропорції, художник має визначити тон шкіри та концентрацію меланіну. У цьому допомагають спеціальні інструменти, серед яких найбільш поширеними є цифрова шкала Фітцпатрика (заснована на даних про те, як шкіра реагує на ультрафіолетові промені) та шкала Лушана (застосована до внутрішньої частини передпліччя, яка зазвичай не засмагає).

Тип шкіри

Тип шкіри впливає на кінцевий результат перманентного макіяжу та його тривалість.

Жирна шкіра – пориста, зазвичай товста, у цьому разі потрібно глибоке використання пігменту. Майстри ПМ часто рекомендують уникати техніки промальовування волосків під час роботи з такою шкірою, тому що важко тримати фарбу, лінії можуть стати розмитими. У цьому випадку для досягнення максимально природного ефекту багато фахівців рекомендують використовувати техніку затінення.

Суха шкіра тонка, з майже невидимими порами, навпаки, дуже швидко захоплює пігмент. При роботі з такою шкірою рекомендується дуже акуратно використовувати техніку розтушовки, не вдаючись надто глибоко. В іншому випадку пігмент зникне нерівномірно, надто довго або залишить сліди від рубців.

Шкіра, що старіє, зазвичай суха, але щільна. Будь-яка техніка може бути використана до власників м'якої шкіри. Однак жінкам з грубою шкірою рекомендується робити поверхневіший перманентний макіяж – наприклад, м'яке розтушовування.

Продовження статті читайте тут

Читайте також