Застосування лазерних технологій для роботи в параорбітальній області

2019-07-11
Logo

Шкіра повік і параорбітальна область вважається індикатором хронологічного старіння. Дистрофічні зміни, що виникають і погіршуються з віком, в цій зоні виражаються в погіршенні якості шкіри.

Число виконаних оперативних втручань по корекції вікових змін шкіри повік з кожним роком невпинно зростає. Навіть при якісно виконаній операції на шкірі повік залишаються видимі рубці, зберігається незадовільний мікрорельєф поверхні.

Для вирішення всіх цих питань в даний час найбільш широко застосовують лазерні технології. На базі медичного центру «Естетик клуб» (м. Санкт-Петербург) було проведено дослідження ефективності впливу Er:YAG та Nd:YAG лазерних систем з довжинами хвиль 2940 та 1064 нм на шкіру повік та параорбітальної області. Використовувався лазер Fotona SP Dynamis (компанія Fotona, Словенія).

Мета дослідження - вибір найбільш ефективних методик для роботи у зазначеній галузі.



В результаті дослідження одержаних результатів роботи зроблено такі висновки.

  1. Найбільш ефективним способом видалення нормотрофічних рубців в області рухомих повік є комбіноване вплив площинних і холодних фракційних методик. Поєднання даних методик дозволяє зменшити глибину абляційного впливу до 30-40 мкм і досягти скорочення площі завдяки впливу фракціонованого променя. Зменшення глибини абляційного впливу дозволяє скоротити та полегшити протягом післяопераційного періоду. Ефект оптичного вирівнювання поверхні, як головна перевага площинних методик, зберігається. Поєднання методик дозволяє отримати потрібний клінічний результат за одну процедуру.
  2. Застосування «гарячих» та «холодних» фракційних методик дає хороший результат при дворазовому та більшому застосуванні. При цьому у разі вираженого дрібноморщинистого типу старіння мікрорельєф та видимий рубець зберігаються, тургор тканин відновлюється.
  3. Застосування «гарячих» фракційних впливів суттєво більш виражений результат нормалізації тургору тканин, ніж «холодний» дрилінг.
  4. Період реабілітації при використанні гарячих і холодних процедур відрізняється на 1-2 дні. Застосування гарячих технологій призводить до вираженого набряку шкіри повік, що погано переноситься пацієнтами у перші 2-3 дні.
  5. Застосування площинної технології в поєднанні з гарячим свердлінням є високотравматичною процедурою і не рекомендується до використання.
  6. Застосування площинної технології дає найкращий результат для маскування рубцевої тканини.


У ході дослідження пацієнти були поділені на дві групи.

1 група - пацієнти, що відзначають схильність до легкої появи набряків. Ним проводилися такі види впливів:

  • площинна робота повним променем у режимі «холодної» абляції;
  • фракційний дрилінг «гарячим» мікропроменем, діаметром 250 мкм, з використанням ручної фракційної маніпули на основі дифракційної основі.

2 група - пацієнти, у яких набряки виникають вкрай рідко і слабо виражені. Їм було проведено:

  • фракційний дрилінг «гарячим» мікропроменем, діаметром 250 мкм, з використанням ручної фракційної маніпули на основі дифракційної основі;
  • технологія фракційної обробки шкіри параорбітальної області та зони «гусячої» лапки Nd:YAG лазером. Шкіра повік не оброблялася.

Висновки

  1. Схильність до набряків залежить від анатомо-фізіологічних особливостей людини. Наявність вираженої підшкірної клітковини на шкірі повік та параорбітальної області завжди призводить до виражених набряків у ранньому післяопераційному періоді.
  2. Застосування режиму площинної роботи повним променем завжди дає максимально виражений результат. Оптичне вирівнювання поверхні, усунення мікрорельєфу, розгладження зморшок яскраво виражені в усіх пацієнтів.
  3. Застосування режиму холодної абляції для процедури шліфування повік дозволяє зменшити період реабілітації до 5-7 днів. Післяопераційна гіперемія зберігається до двох місяців. Використання декоративної косметики можливе через 14-16 днів після процедури.
  4. Застосування режиму гарячого дрилінгу ефективно при курсовому застосуванні, кількість процедур - 2-4 на курс. Одноразове застосування не дає стійкого клінічного результату.
  5. Під гарячим дрилінгом слід розуміти вплив ER:YAG лазера з тривалістю імпульсу від 750 до 1500 мкс.
  6. Глибина абляційного впливу є визначальною для досягнення кінцевого результату. Абляційний вплив на шкірі повік має варіювати за глибиною від 70 до 120 мкм. Абляційний вплив на параорбітальну ділянку суттєво покращує клінічний результат. Дрилінг області переходу вільної доби на кістковий край і 2-3 см параорбітальної області найбільш доцільно проводити на глибину 150-250 мкм.
  7. Додаткова обробка параорбітальної області фракційним режимом роботи Nd:YAG лазера (режим Frac, запатентований режим роботи Nd:YAG лазера Fotona) суттєво покращує кінцевий результат роботи.
  • Вплив Nd:YAG лазера в режимі дрібноточкової коагуляції стимулює неокалогенез в обробленій області. Новий колаген активно утримує зменшену площу шкіри, яка виникає як результат абляційної фракційної обробки. Технологія Frac3 реалізується за наступних параметрів випромінювання Nd:YAG лазера: тривалість імпульсу — 0,3 мс, діаметр робочого променя — 3 мм, щільність енергії — від 35 до 50 Дж/см2., частота роботи сканера — від 30 до 70 Гц.

    Вперше у журналі Косметолог 4/2016

Читайте також