Реабілітація після пілінгу

Програма супроводу для підтримки результату пілінгу

Logo

Процес постпілінгової реабілітації – дуже відповідальний етап. Розглянемо основні ускладнення після пілінгів та як реабілітувати шкіру після процедури.

Метою належного постпілінгового догляду є запобігання або мінімізація ускладнень і гарантоване якнайшвидше відновлення. Це особливо актуально для темношкірих пацієнтів, у яких найбільш поширені пігментні порушення. Ретельна програма супроводу необхідна для підтримки результату пілінгу в більшості пацієнтів.

  1. У постпілінговий період спостерігаються еритема, набряк та десквамація. При поверхневому пілінгу вони тривають 1-3 дні, при глибокому – мінімум 5-10 днів.
  2. Делікатне мило або безмильні клінсери можуть використовуватися для очищення шкіри. У разі формування скоринок застосовують топічні антибактеріальні мазі для попередження бактеріальної інфекції.
  3. У постпілінговий період пацієнту мають бути надані чіткі інструкції.
  4. Холодні компреси або каламіновий лосьйон можуть бути використані як заспокійливий засіб.
  5. Необхідно уникати скарифікації шкіри.
  6. Анальгетики зазвичай не потрібні, але вони можуть бути рекомендовані у разі сильного печіння.

Основними ускладненнями після пілінгу може бути підвищення чутливості шкіри, порушення кератинізації, сухість шкіри, постпілінгові гіперпігментації, гіпотрофія.

Постпілінгова реабілітація має різні періоди:

  • реепітелізація (лущення);
  • відновлення бар'єрних функцій;
  • нормалізація кератінізації.

У період реепітелізації (лущення) для коректного ведення пацієнтів необхідно використовувати засоби з високим ступенем оклюзії. Річ у тім, що хімічно коагульований шар погано утримує воду, тому швидко висихає та стискається. Пересихання коагулюваного шару призводить до двох проблем. Перша – це гальмування процесів лізису пошкодженого білка та відторгнення скоринок. Друга – ретракція коагульованого білка, що призводить до механічного самовідривання скоринок від тканин, що підлягають. Така травматизація стимулює запальну реакцію шкіри, також може призвести до формування рубців.

Креми з високим ступенем оклюзії повністю блокують втрату вологи з поверхні шкіри, що призводить до мацерації скоринки. Це дає можливість її пом'якшити, а також стимулювати процеси лізису, що допомагає більш швидкому та м'якому відлущування. Таке ведення дозволяє скоротити час реепітелізації на 1-2 дні. Оклюзивні креми можна наносити лише до моменту відлущування на більшій частині пілінгованої поверхні шкіри (4-5 днів). Після реепітелізації шкіри їх нанесення навпаки гальмує подальшу регенерацію, матеруючи молодий епідерміс і виявляючи комедогенну дію.

Введення активних інгредієнтів на етапі лущення недоцільно. Річ у тім що коагульований шар погано проникний, і які з активних інгредієнтів насправді досягають шару живих клітин, невідомо. Необхідно застосовувати лише ті компоненти, які діятимуть на скоринку.

Насамперед, це зволожувальні засоби, які наносяться під оклюзивний крем у вигляді сироватки. Вони будуть посилювати зволоження скоринки, пом'якшувати її та стимулювати відлущування. Найефективніше для цих цілей використовувати сироватки з гіалуроновою кислотою, яка, крім зволоження, також надаватиме протизапальну та регенеруючу дії.

У період відновлення бар'єрних функцій слід змінити текстуру крему. Перевагу потрібно віддати кремам-емолентам. Для жирної шкіри буде достатньо емульсії. Креми мають повністю протектувати функції рогового бар'єру. На цьому етапі необхідно додати активні компоненти, які будуть добре проникати вглиб шкіри та виявляти більш виражену дію, оскільки проникність епідермісу в цей період дуже висока. Крім репарантів, антиоксидантів і зволожувальних компонентів, можна ввести речовини з цільовою дією. Для шкіри, схильної до гіперпігментації, використовується арбутин, глабридин, вітамін С, коєва кислота.

Для тьмяної шкіри вводять стимулятори синтезу колагену: трипептид міді, ретинол (ретиноїди), вітамін С, мелатонін. Наприклад, чудовим доповненням у цьому випадку стане багатофункціональна сироватка з мікроінкапсульованим ретинолом Fresh:Orange Serum від Mesopharm Professional. Засіб призначено для anti-age корекції, ведення акне, зменшення пігментації та загального оздоровлення шкіри, що допомагає запобігти й уповільнити процес старіння, а також забезпечити регуляцію обмінних процесів у клітинах шкіри. Вітамін Е, що входить до складу, захищає клітини від ультрафіолету. Сироватка випускається у двох концентраціях: для салонного використання (10%) та для домашнього (5%).

Через два тижні після пілінгу можна провести процедуру біоревіталізації, яка матиме комплексний вплив на шкіру:

  • прискорення постпілінгової реабілітації;
  • виражена протизапальна дія;
  • профілактика постпілінгових гіперпігментацій;
  • профілактика постпілінгових гіпотрофій;
  • інтенсивна терапія в'янення шкіри.

Процедуру проводять препаратами нативної гіалуронової кислоти у мікропапульній техніці. Зони, що зазнали глибшого фросту, а також зони гіперпігментацій необхідно обробляти щільніше.

Із 14-го дня також слід стежити за процесами кератинізації. Часто шкіра після перенесеного пілінгу не в змозі відновити правильне відлущування рогового шару, що призводитиме до формування гіперкератозу, великопластинчастого лущення і в результаті знизить естетичний результат проведеної процедури.

Тому з 2-3-го тижня при домашньому догляді може виникнути необхідність ввести засоби, що містять гліколеву кислоту з АНА 5-8%. А через 4-5 тижнів слід провести 1-2 процедури поверхневого гліколевого пілінгу з інтервалом 10-14 днів.

Необхідно пам'ятати, що епідерміс після серединного пілінгу повністю відновиться тільки через 2-3 місяці, тому поверхневий пілінг проводиться слабкими пілінгуючими розчинами.

Таким чином, шкіра в період постпілінгової реабілітації особливо потребує догляду для регенерації як з використанням салонних процедур, так і за допомогою домашнього догляду. Раціональний, адекватний догляд за шкірою після проведеного пілінгу нерідко багато в чому визначає як кінцевий результат пілінгу, так і можливість розвитку ускладнень.

Ця стаття є частиною спецпроєкту ПІЛІНГИ

Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:

СПЕЦПРОЄКТ. ПІЛІНГИ.

 

Читайте також