М'язовий бандинг у практиці косметолога

Ферментотерапія у дії.

Logo

У лікуванні патологій шкіри серія ферментативних реакцій природно підтримує функціонування шкіри у здоровому режимі.


Данне Монтегю-Кінг, доктор біохімії та фармакології, засновник DMK (США)


Як відомо, в anti-age-терапії немає якогось одного інгредієнта, методу або апарату, здатного керувати віком. Усі вони діють у комплексі. Одним із методів корекції вікових змін, у тому числі й корекції овалу обличчя, є м'язовий бандинг – процедура, що поєднує електричну стимуляцію із впливом косметичних засобів із спеціальними ферментами. У чому полягає суть даного впливу?

Що таке фермент?
p align="justify"> Ферменти є природними біологічними каталізаторами. Протягом багатьох років існувала думка, що ферменти не підходять для лікування шкіри через те, що вони є величезними білковими молекулами – занадто великими для проникнення у шкіру. Але справа в тому, що ферменти не є білками, подібно до того, як лампочка не є електрикою. Косметологічні ферменти, використовуючи білки, сформовані у рослинах та інших органічних клітинах, діють як природні каталізатори та ініціюють або прискорюють специфічні хімічні реакції.

Результат ферментотерапії залежить не від того, наскільки багато ферментів використовується у формулі, – важлива стимуляція ферментів, що перебувають у шкірі пацієнта.

Як працює фермент?
Ферменти тимчасово зв'язуються з молекулою, що реагує. Взаємний контакт молекул, що оточують фермент, тепер не є справою випадку, він достовірний, звідси й прискорення реакції.


Наприклад, коли вуглевод розщеплюється в організмі, енергія, що використовується для утримання вуглеводу, вивільняється і негайно витрачається або зберігається в організмі. Цей процес називається "метаболізм". Метаболізм поділяється на дві функції: анаболізм (для синтезу клітинного матеріалу) та катаболізм (для розкладання клітинного матеріалу). Ці реакції були б дуже повільними без допомоги білків під керуванням ферментів. Без ферментів вся концепція функціонування метаболізму було б втрачено.


Ферменти насправді працюють, приєднуючи субстрат (реагує молекулу) із формуванням комплексу «фермент – субстрат», який, своєю чергою, ініціює реакцію, результатом якої є продукт реакції. Фермент сам по собі ніколи не змінюється і не використовується в цій реакції, але натомість він вивільняється та використовується повторно кілька разів. Щоб образно запам'ятати це, уявіть, ніби фермент – це космічна станція. Навколо цієї станції може бути багато різних типів космічних кораблів, що літають випадково, не взаємодіють один з одним і не виконують жодних місій. Кожна станція має порт певного виду космічного корабля. Якщо корабель пришвартується у свій власний порт, а інший корабель приземлиться у своє правильне місце на космічній станції, вони утримуватимуться в «стазі» і зможуть взаємодіяти один з одним, і потім відбудеться реакція. Ось так працює фермент.

Ферменти та процедури з ревізії шкіри


Існує безліч ферментних та коферментних (вітамінних) дій у шкірі, які регулюють її нормальні функції. Наприклад, фермент колагеназу регулює синтез колагенових волокон. Якщо колагеназа знищується агресивним лікуванням, таким як препарат «Аккутан», волокна колагену швидко спрямовуються до будь-якого місця травми на шкірі при лазерному шліфуванні чи кислотних пілінгах. Внаслідок цього може сформуватися келоїдний або гіпертрофічний рубець. Це одна з причин, через яку після традиційних фенолових або трихлороцтових пілінгів шкіра пацієнта виглядає «пластмасовою» або «восковою»: природна проліферація колагенових волокон була прискорена, і вони надто швидко кинулися на поверхню у спробі взяти участь у відновленні та ремоделюванні шкіри.


Через те, що ферменти не змінюють фактор рН, як це роблять кислоти, існує безліч ферментів, які можна місцево нанести на шкіру. Вони видалять надлишкові нашарування мертвих клітин шкіри, які часто помилково діагностуються як «суха шкіра». Це не тільки зменшить зморшки, а й зможе вивільнити газоподібні токсини та інші забруднення зі шкіри. Такий тип лікування насправді призведе до фундаментально молодшої та пружної шкіри. І результат залежить немає від того, наскільки багато ферментів використовується у формулі, – важлива стимуляція ферментів, що у шкірі пацієнта. Так, якщо правильно створена формула наноситься на шкіру, гідроліз відмерлих клітин та токсинів, що знаходяться в живих клітинах, починається приблизно через 20 хвилин.



Ферменти для місцевого нанесення


У цілому нині ферменти поділяються кілька груп. Одні розчиняють мертві білки, інші перетравлюють крохмаль та надлишки глюкози. При цьому деякі руйнують затверділі олії у протоках сальних залоз або порах шкіри. Спеціальний фермент, трансфераза, може передавати повідомлення через клітинні мембрани. Цей процес називається "транскрипція".


У цьому процесі ланцюжок транспортної РНК синтезується відповідно до основного коду ДНК. Потім фермент РНК-полімераза з'єднується з однією з молекул ДНК у подвійній спіралі. Ця особлива РНК рухається вздовж ланцюжка ДНК, зчитуючи нуклеотиди один за одним, як шаблони на комп'ютері. Фермент вибирає відповідні основи з доступних нуклеотидів і поміщає їх у молекулу інформаційної РНК (іРНК) відповідно до принципу компліментарності пар основ. Молекула іРНК потім несе генетичне послання до цитоплазми для синтезу білка. Це життєво необхідна інформація для всіх клітин шкіри у спробі підтримати їх здоров'я та життя довше, при цьому видаляючи надлишковий роговий шар.

Капіляри виявляються як дорожня карта, тим самим доводячи, що ферментне лікування проникає досить глибоко. Це і є справжня киснева терапія, на відміну від нанесення «кисневих кремів» або спреєвого нанесення стиснутого кисню на шкіру.


Тип формул, що використовуються


Понад 40 років тому вчені відкрили, що найкращою основою для зберігання інертних, але при цьому живих ферментів є альбумінова основа. Альбумін одержують із внутрішньої мембрани яєчної шкаралупи. Він є ідеальним сховищем для живих ферментів, які активуються при контакті з водним середовищем, повітрям і теплом тіла. Цей процес зазвичай займає від 45 до 60 хвилин. У такі формули можна додавати лізоцим та амілазу. Зокрема, амілаза ініціює гідроліз глюкозних зв'язків, що є частиною так званого клітинного клею, що допомагає зв'язувати мертві клітини з шаром живих клітин, що підлягає.


Фермент агрозим, що перетравлює крохмаль, також є частиною ефективної формули, поряд з грозимом, рапідазою та суперкластазою. Іронія полягає в тому, що ці ферменти також використовуються у видаленні токсинів та відходів людської життєдіяльності. Вони особливо потрібні при лікуванні шкіри з акне.


Ліпаза – це ще один фермент, що «переносить повідомлення», який працює з ліпідами і жирами в шкірі.

На додаток до вищезгаданих ферментів можуть додаватися такі компоненти:

  • аспарагінова кислота – роборант, що зміцнює тканини;
  • лізин - амінокислота, що покращує якість білка в тканинах. Також є однією із трьох амінокислот, необхідних для виробництва колагену;
  • пролін та гліцин – ще дві амінокислоти, що використовуються у виробництві колагену (якщо забезпечена енергія від вітаміну С). Гліцин також є антипюритиком, тобто протисвербіжною речовиною, яка дуже важлива при екземоподібних станах шкіри;
  • лецитин, багатий на лінолеву кислоту;
  • мідь хлорофіл, який прискорює загоєння та фітосинтез будь-якого активного рослинного екстракту, що використовується у формулі.

Інші ферменти викликають «плазматичну дію» у шкірі, розширюючи усі периферичні капіляри. Це призводить до поліпшення захоплення кисню зсередини організму, відкладається необхідний обсяг кисню в мітохондрії, які необхідні для виробництва достатньої кількості АТФ для досягнення анти-ейдж-результатів. Ми буквально можемо бачити цей ефект на шкірі шиї, обличчя та декольте після ферментних процедур. Присутня дуже незначна, якщо вона взагалі має місце, еритема, але капіляри виявляються як дорожня карта, тим самим доводячи, що ферментне лікування проникає досить глибоко для тотальної дилатації периферичних капілярів. Це і є справжня киснева терапія на відміну від шкоди чи відсутності позитивних результатів від нанесення «кисневих кремів» (лише пероксид) або спреєвого нанесення стиснутого кисню на шкіру.

М'язи обличчя та ферменти


Ніжні підлягаючі лицьові м'язи можна накачати до сильнішого рівня, як і будь-який інший м'яз в організмі, за допомогою регулярних вправ. Проте лицьові вправи стомлюють і вимагають щоденного, обов'язкового виконання задля досягнення та підтримки будь-яких результатів. Більшість людей просто немає стільки часу щодня.


Електрична стимуляція за допомогою так званих фейсліфтингових апаратів дає лише 20% результат у стимулюванні м'язів. Дослідження цієї методики показали, що щоденні процедури з використанням певного мікроструму призведуть до 20% збільшення обсягу м'яза, але при цьому результат необхідно підтримувати щодня. Однак нещодавно я виявив, що деякі довжини хвиль мікрострумів у піко-форматі можуть давати лицьовим м'язам поштовх, стимуляцію на кшталт «пробудження», який налаштовує м'язову тканину більш виражене збільшення обсягу від спеціальних ферментних процедур. Так виникла процедура "м'язовий бандинг".


Довільне скорочення м'язів обличчя при використанні спеціальних ферментних процедур дає набагато більш природний і тривалий ефект, оскільки м'язи рухаються самі по собі проти опору. Цей феномен також відомий як ізометричні вправи. При довільній реакції м'яза відбувається асинхронна активізація мотонейронів у м'якому скороченні. Чим більше нейронів залучено – тим більше збільшення м'язової сили. При нанесенні товстих безперервних смужок-шарів ферментів на шкіру від проекції однієї мотоконтрольної точки до іншої досягається будівництво м'язів.


Більшість м'язів обличчя, шиї та декольте є латеральними, горизонтальними чи вертикальними. З ними можна працювати з передбачуваними результатами. На m. orbicularis oris, m. orbicularis oculi, проте, не можна впливати в такий спосіб, оскільки вони кругові і непередбачувані щодо можливого напрями скорочення.
Наносячи особливі суміші ферментів на верхню частину трапецієподібного м'яза, трохи нижче задньої поверхні надпліч і товстим шаром на платизмі, можна досягти реалістичного і підтримуваного підтягування шкіри через підлягають м'язів.


При подвійному підборідді або при порушенні овалу особи рекомендується подвійний ферментний вплив із залученням фактора псевдотепла (хімічного тепла), щоб посилити дію ферментів. Термогенез добре працює в області шиї та її передньої поверхні. В даний момент йде розробка терміонного денного крему, багатого на підтягують шкіру елементами, які стали доступні зовсім недавно. Крем буде відмінним домашнім засобом, що підтримуватиме ефект цих процедур.

Фото 1-2. До та після курсу процедур м'язового бандингу

М'язовий бандинг – це досить некомфортна процедура. Пацієнт перебуває у пульсуючих скороченнях протягом 45 хвилин. Рекомендується трохи підняти задню поверхню шиї за допомогою круглої подушки, щоб досягти максимального покриття шиї та платизми, при цьому не задіяти шкіру в проекції щитовидної залози, якщо у пацієнта є ознаки гіпо-або гіпертиреозу. Щоб мінімізувати дискомфорт, можна включити розслаблюючу музику, одночасно з бандингом виконати рефлексотерапію, лікування целюліту чи будь-які заспокійливі процедури. Втім, як правило, коли клієнт бачить результат і «підтягнуті» тканини після процедури, він забуває весь випробуваний дискомфорт.

Вперше опубліковано: KOSMETIK international journal №3 (57) / 2014

Читайте також