Методи корекції овалу обличчя

Logo

Дослідження показали, що старіння шкіри до 35-40 років стає досить вираженим, а вже до 55-60 досягає свого піку. Розглянемо методи корекції змін овалу обличчя.


Ольга Порхал, лікар-дерматолог, косметолог, член Українського товариства естетичної медицини (Україна, Київ)


Побажання клієнтів та можливості лікаря-косметолога
У сучасній естетичній медицині процедури, спрямовані на корекцію овалу обличчя та проявів гравітаційного птозу, досить різноманітні та дозволяють використовувати велику кількість методик, підбирати індивідуальні схеми для кожного клієнта. Тим часом більшість подібних процедур – інвазивні, оскільки препарати, що використовуються, в основному вводяться ін'єкційно, що передбачає реабілітаційний період, який може тривати від кількох днів до тижня. Однак далеко не всі клієнти можуть дозволити собі вийти із соціальної активності і тому відмовляються від ін'єкцій. Це змушує лікарів естетичної медицини та виробників косметологічних препаратів винаходити нові малоінвазивні методики, які виключають можливі ускладнення та демонструють гарний ефект у клієнтів різних вікових груп.

Втім, атравматичне введення активних інгредієнтів, втрачених шкірою, згодом стає можливим без використання голки. У цій статті йдеться про зовсім нову методику корекції овалу обличчя – з використанням розчинних мікроголок з гіалуронової кислоти та гідролізату колагену.

В основі методу лежить технологія аплікаторів-ін'єкцій гіалуронової кислоти та гідролізату колагену, що проникають глибоко в дермальні шари шкіри.

При нанесенні аплікатора мікроголки проникають через роговий шар, розчиняються та розподіляють активні речовини у глибших шарах шкіри. Різна довжина голок забезпечує доставку активних речовин на різну глибину (200, 300, 800 мкм). Для процедури корекції овалу обличчя використовуються мікроголки довжиною 800 µm, які працюватимуть на рівні середніх та глибоких дермальних шарів.

Описана нижче процедура спрямована на насичення шкіри всіма необхідними активними речовинами, а саме гіалуроновою кислотою та гідролізатом колагену, які забезпечать максимальну стимуляцію вироблення власних елементів шкіри, що забезпечують не лише потужний ліфтинг та зволоження шкіри, але й відновлення втраченого тонусу та еластичності шкірних покривів. Окрім ефективності цієї процедури в області нижньої третини особи, ми отримуємо відсутність травматичності при введенні активних інгредієнтів у шкіру, що дозволяє нашим клієнтам не обмежувати себе у своїй звичайній соціальній активності. І ще один позитивний бік такої процедури: техніка введення розчинних мікроголок не вимагає володіння навичками ін'єкційного втручання. А це означає, що таку процедуру може виконувати навіть лікар-косметолог-початківець, який з якихось причин ще не встиг опанувати ін'єкційні методики.


Техніка проведення процедури
Процедура корекції овалу особи з використанням розчинних мікроголок з гіалуронової кислоти та гідролізату колагену складається з наступних етапів:

  1. Очищення шкіри з використанням засобів для демакіяжу та глибокого очищення (скраб, гоммаж).
  2. Обробка шкіри хлоргексидином.
  3. Нанесення розчинних мікроголок зигзагоподібною лінією по контуру нижньої щелепи. Важливо дотримуватись саме цієї схеми постановки, оскільки таким чином ми залишаємо максимальну концентрацію активних речовин у дермі – у вигляді трикутників, розташованих по контуру овалу обличчя (так звана напівсфера). У такому випадку сторони трикутника будуть увігнуті лінії, що дасть максимальний ліфтинг зони нижньої третини особи.
  4. Після постановки розчинних мікроголок обробляємо шкіру зволожуючою сироваткою з діоксидом вуглецю. Саме таке поєднання простимулює активний приплив кисню до клітин шкіри, що дозволить повернути їй пружність та покращити кровообіг. Взаємодія двох засобів сприяє зниженню набряклості та вираженому ліфтингу у нижній третині особи. Також дане поєднання дозволить ефективно пом'якшити роговий шар шкіри та збільшити його проникність для активних та поживних речовин.
  5. Поверх встановлених розчинних мікрогол наноситься маска, яка являє собою колагеновий лист, просочений зволожуючими речовинами та інгредієнтами, такими як гіалуронова кислота, гідролізати колагену та еластину, пептиди, що стимулює не тільки глибоке зволоження шкіри, але й синтез колагену та еластину. Також така V-подібна маска підходить для завершення будь-якої ін'єкційної процедури – як після застосування мезонітій, так і після введення філера або ліполітичного коктейлю в область, що обробляється. Час експозиції перерахованих вище засобів – не менше години. Максимальний час – дві години.
  6. Через зазначений час знімаємо маску із залишками аплікацій та обробляємо шкіру хлоргексидином.
  7. Нанесення додаткових регенеруючих засобів не потрібно, але можна використовувати гель, який містить екстракт алое, олію абрикосових кісточок, алантоїн, гідролізовані протеїни сої та еластин. Такий крем не тільки захистить шкіру від впливу несприятливих факторів навколишнього середовища, але й забезпечить її зволожуючими та ліфтинговими компонентами.

Після процедури корекції овалу обличчя з використанням розчинних мікроголок з гіалуронової кислоти та гідролізату колагену MicroHyala 800 клієнт не помітить жодних негативних наслідків на обробленій області – ні гематом, ні набряклості, ні почервоніння – і зможе повернутися до звичайного режиму дня.


Що обіцяти клієнту?
Перший видимий результат після проведення процедури корекції овалу обличчя з використанням розчинних мікроголок з гіалуронової кислоти та гідролізату колагену, а також маски клієнт побачить відразу після видалення зі шкіри препаратів. Іншими словами, «Негайний ефект після першої процедури» – це та фраза, яка має право звучати з ваших вуст. Тривалість ефекту від однієї процедури зберігатиметься протягом тижня. Для досягнення максимально вираженого та тривалого ефекту рекомендується пройти курс із 4–6 сеансів, що проводяться 1–2 рази на тиждень. Повторення курсу потрібно не раніше ніж через 4-6 місяців або за потребою.


Протипоказання та вікові обмеження
Методика корекції овалу особи з використанням розчинних мікроголок не рекомендується при порушенні цілісності шкірних покривів, при інфекційних та алергічних захворюваннях шкіри та хронічних соматичних захворюваннях у стадії загострення. З іншого боку, дана процедура підходить клієнтам, які мають прямі протипоказання до ін'єкційних методик, такі як порушення системи згортання крові, системні захворювання сполучної тканини, декомпенсований цукровий діабет, аутоімунні захворювання. Важливо й те, що ця процедура немає вікових обмежень і однаково ефективна як у осіб порівняно молодого віку, і у вікових клієнтів. Однак клієнту необхідно пояснити, що для досягнення максимально тривалого та вираженого результату необхідно пройти курс процедур.


Переваги та недоліки процедури
Як і будь-яка інша процедура в арсеналі лікаря-косметолога, така методика має свої позитивні та негативні сторони. Отже, спочатку про мінуси, і перший із них – це тривалість.
Як я вже згадувала раніше, для максимального ефекту необхідно пройти курс, що складається з 4-6 сеансів, які проводяться з частотою 1-2 рази на тиждень. Другий момент – це тривалість процедури. Якщо вважати її початком момент, коли клієнт влаштовується в косметологічному кріслі, весь сеанс займе годину-півтори. За цей час ви проведете демакіяж, глибоке очищення шкіри, встановіть розчинні мікроголки і нанесете маску, на завершення видаліть компоненти, що залишилися, з поверхні шкіри. На практиці виходить так, що після нанесення препаратів клієнт може приймати інші процедури, що виконуються майстрами вашого центру краси. А особлива категорія активних клієнтів після короткого інструктажу фахівця просто їде додому з нанесеними мікроголками та маскою та знімає їх самостійно.
Що стосується позитивних сторін описаної методики корекції овалу обличчя, то насамперед це, безумовно, атравматичність застосування розчинних мікроголок. Для наших клієнтів мала травматизація шкірних покривів дуже важлива, тому що це дозволяє їм не випадати зі своєї звичайної життєвої активності – продовжувати ходити на роботу, спортзали, торгові центри та інші людні місця. А найголовніше для клієнта – це позитивні зміни зовнішності, що, безумовно, відзначатимуть люди. Також атравматичність такої процедури дозволяє нам, лікарям-косметологам працювати з абсолютно різними групами клієнтів, у тому числі з тими, хто має прямі протипоказання до ін'єкційних методик. Для цієї категорії клієнтів методика корекції овалу особи з використанням розчинних мікроголок з гіалуронової кислоти та гідролізату колагену буде незамінним помічником у ефективній боротьбі з ознаками старіння. Також описана методика буде гарною і ефективною для групи клієнтів, які налаштовані на безін'єкційні процедури корекції овалу особи, які отримують курс масажу особи, для клієнтів, які шукають безболісні способи боротьби з віковими змінами. Одним із важливих факторів є те, що для проведення такої процедури не потрібні особливі умови та обладнання. Косметологічне крісло, лампа і руки лікаря-косметолога – ось і все, що необхідно. Також для виконання методики не потрібно проходження дорогих тривалих курсів та тренінгів, що суттєво полегшує трудовий процес для лікаря естетичної медицини. Методика не вимагає навичок та досвіду роботи з ін'єкційними препаратами, що є суттєвим плюсом для лікарів-косметологів-початківців.
Таким чином, інноваційна методика корекції овалу особи з використанням розчинних мікроголок із гіалуронової кислоти та гідролізату колагену – незамінний інструмент лікаря естетичної медицини при роботі з різними клієнтами. Вона дозволяє задовольнити очікування особливо вибагливої категорії клієнтів та клієнтів, які з будь-яких причин відмовляються від ін'єкційних процедур.


Вперше опубліковано: KOSMETIK international journal №3 (57)

Читайте також