Алгоритм ведення вікового пацієнта

Від традиційних до компенсаторних методів

Logo

Поговоримо про тактику вибору індивідуальних процедур для профілактики старіння шкіри й алгоритм їх виконання

Поговоримо про тактики. Пропоновані протоколи залежно від віку пацієнта.

Варіант 1. Використання традиційних методів

Застосовується для осіб молодого віку, 20-30 років, з метою догляду за шкірою, де тільки починають з'являтися перші ознаки вікових змін.

  1. Салонний догляд: гігієнічне чищення обличчя (механічне, ультразвукове, мікродермабразія) – за показаннями, 1-2 процедури.
  2. Салонний догляд: процедури, спрямовані на зволоження, живлення, стимуляцію або освітлення шкіри або інші дії (відповідно до програм професійної салонної косметики). Рекомендується 5-6 процедур (відповідно до протоколів). Курс процедур салонного догляду – 2 рази на рік.
  3. Можливе призначення кріомасажів (особливо при жирній або проблемній шкірі). В разі зниження тонусу шкіри в осіб, які наближаються до 30 років, можливе застосування таких електропроцедур, як мікроструми.
  4. Призначення засобів для домашнього догляду (відповідно до типу шкіри та з урахуванням сезону року).

Варіант 2. Використання традиційних і стимуляційних методів

Застосовується для осіб віком 30-40 років, коли потрібні активніші підходи до розв'язання проблем.

  1. Салонний догляд: гігієнічне чищення обличчя (механічне, ультразвукове, мікродермабразія) – за показаннями, 2-3-4 процедури.
  2. Салонний догляд: процедури догляду за шкірою (5-6 процедур відповідно до програм професійної салонної косметики, спрямовані на зволоження, живлення, стимуляцію або освітлення шкіри, або інші дії).
  3. Пілінги (поверхневий пілінг, 5-6 процедур, 1 раз на 7 днів). У зв'язку з тим, що в цьому віці роговий шар клітин епідермісу вже починає повільніше відлущуватися і колір шкіри стає тьмяним, рекомендуються процедури поверхневих хімічних пілінгів, які проводяться в основному препаратами з вмістом альфа-гідрокислот або інших кислот і компонентів. Можливі ферментні види пілінгів, які також сприяють і відлущуванню, і детоксикації шкіри. Саме пілінги у цьому віці мають хороший стимуляційний ефект. Зверніть увагу на те, що спеціаліст за показаннями має визначити необхідність і послідовність застосування мікродермабразії або ультразвукового чищення, вид і кількість сеансів пілінгу.
  4. Мезотерапія (5-6 сеансів, 1 раз на 7-10 днів). У цьому віці вже можна залучати  сеанси мезотерапії, яка своєю дією значно покращує якість шкіри й запобігає появі ознак старіння. Рекомендовані комплекси: вітамінні, мінеральні та судинні компоненти, що покращують мікроциркуляцію, амінокислоти, коктейлі з гіалуроновою кислотою тощо. Курс процедур пілінгів та мезотерапевтичних ін'єкцій рекомендується 1-2 рази на рік. Я рекомендую два варіанти: або провести спочатку курс пілінгів, а потім курс мезотерапевтичних ін'єкцій, або проводити сеанси пілінгів, чергуючи їх із сеансами мезотерапії. Після проведених пілінгів та ін'єкцій можна закріпити ефект за допомогою процедур салонного догляду.
  5. Призначення засобів для домашнього догляду.
  6. У віці 35-40 років починається більш виражене в'янення шкіри, особливо за наявності тонкої сухої шкіри. У цьому випадку необхідне призначення засобів, що мають геропотекцію: вітамінні й мінеральні комплекси, судинні препарати, а також комплекси з вмістом гіалуронової кислоти.

Варіант 3. Використання традиційних, стимуляційних, а іноді компенсаторних методів

Застосовується особам віком 40-50 років. У цьому віці проблеми старіння шкіри стають досить вираженими. Зморшки поглиблюються, овал обличчя втрачає свою округлість, внаслідок гравітаційного птозу з'являються «бульдожі щічки» та виникають інші ознаки старіння. Дуже багато наших пацієнтів у цьому віці ще не завжди готові проводити операційні втручання. Тому ми намагаємося залучити більш серйозний арсенал сучасних коригувальних процедур.

  1. Салонний догляд: гігієнічне чищення обличчя (механічне, ультразвукове, мікродермабразія) – за показаннями. Кількість процедур чищення, особливо мікродермабразії, необхідно збільшити до 4-7.
  2. Салонний догляд: процедури догляду за шкірою (5-8 відповідно до програм професійної салонної косметики, спрямовані на зволоження, живлення, стимуляцію або освітлення шкіри, або інші дії). Фізіотерапевтичні методи впливу використовуються залежно від того, що має у своєму розпорядженні ваш медичний центр.
  3. Пілінги (6-8-10 процедур, 1 раз на 7 днів) у поєднанні з мезотерапією.
  4. Мезотерапія (6-8-10 процедур, 1 раз на 7-10 днів). У цьому віці можна рекомендувати поєднання в одній процедурі пілінгів та мезотерапії, тобто процедуру мезопилу, тому що за такого поєднання двох методик в одній відбувається більш активний та глибокий вплив на шкіру. Пілінги проводять вищими концентраціями кислот. Оскільки в цьому віці вже спостерігаються і виражені процеси, пов'язані з фотостарінням шкіри, то можлива дія і за допомогою ретиноєвих пілінгів.
  5. Біоревіталізація (4 сеанси, 1 раз на 2 тижні). У віці 40-50 років кількість гіалуронової кислоти та інших глікозаміногліканів у дермі починає інтенсивно знижуватися. І, за багатьма даними, до 50 років гіалуронової кислоти залишається в організмі лише 50% від нормальної кількості. Тому процедури біоревіталізації рекомендуються курсами у кількості не менше 4 сеансів з інтервалом у 2 тижні, 1 раз на пів року.
  6. Ін'єкції ботулотоксину (за потреби). Цілком можливо, що необхідність у цих ін'єкціях виникає й у ранньому віці. Тому абсолютно до всіх процедур ми маємо підходити індивідуально.
  7. Призначення засобів для домашнього догляду за шкірою.
  8. У цьому віці можна вже рекомендувати додатково засоби антивікового догляду з різних серій аптечної косметики як такі, що містять активніші компоненти і в більш високих концентраціях.
  9. Необхідно розглянути варіанти об'ємно-контурного омолодження та ниткового ліфтингу.
  10. У цьому віці необхідне призначення засобів, що мають геропотекцію: це не тільки вітамінні та мінеральні комплекси, судинні препарати, а також комплекси, що містять гіалуронову кислоту, глікозаміноглікани, коензим Q 10, незамінні жирні кислоти омега 3, 6, 9.

Варіант 4. Використання всіх, у тому числі компенсаторних методів

Застосовується особам віком 50-60 років.

  1. Салонний догляд: гігієнічне чищення обличчя (механічне, ультразвукове, мікродермабразія) – за показаннями, до 10 сеансів.
  2. Салонний догляд: процедури догляду за шкірою (до 10 сеансів, відповідно до програм професійної салонної косметики, спрямовані на зволоження, живлення, стимуляцію або освітлення шкіри, або інші дії).
  3. Пілінги (поверхневі пілінги, до 10 процедур, 1 раз на 7 днів – повний курс) у поєднанні з мезотерапією.
  4. Мезотерапія (10 процедур – це інтенсивний курс, 1 раз на 7-10 днів). У цьому віці також можна рекомендувати проведення мезопилу як активнішої та глибшої дії на шкіру. Варіанти проведення пілінгів можуть розглядатися різні: поверхневі, серединні і навіть глибокі. Підбір препаратів, їх концентрація та кількість процедур відбувається залежно від стану шкіри й загального стану здоров'я пацієнта.
  5. Біоревіталізація (3-4 та до 6 сеансів, 1 раз на 2 тижні). Такий курс найкраще проводити раз на пів року. Але підтримувальні сеанси мезотерапії у цьому віці я рекомендую проводити щомісяця, а біоревіталізацію – спочатку інтенсивний курс, а потім підтримувальні сеанси 1 раз на 2 місяці, для насичення шкіри гіалуроновою кислотою.
  6. Ін'єкції ботулотоксину (за потреби).
  7. Ін'єкції об'ємно-контурної пластики (а також ниткового ліфтингу). Варіанти зазначених процедур фахівець підбиратиме індивідуально для кожного пацієнта.
  8. Призначення засобів для домашнього догляду.
  9. Використання засобів аптечної косметики.
  10. Використання геропротекторних засобів, адаптогенів, судинних та лімфодренажних препаратів. Починаючи з 40 років, усім своїм пацієнткам я рекомендую консультації та проведення обстеження в ендокринолога-гінеколога, оскільки відбувається поступове зниження рівня жіночих статевих гормонів і з'являються ознаки старіння не тільки шкіри, а й поріднення волосся в області волосистої частини голови, надмірна вага, поганий сон та інші зміни з боку гормональної та нервової систем.

Варіант 5. Використання всіх, у тому числі компенсаторних методів

Для осіб віком 60 років.

  1. Салонний догляд: гігієнічне чищення обличчя (механічне, ультразвукове, мікродермабразія) – за показаннями, до 10 процедур.
  2. Салонний догляд: процедури догляду за шкірою (10 процедур, відповідно до програм професійної салонної косметики, спрямовані на зволоження, живлення, стимуляцію або освітлення шкіри, або інші дії).
  3. Пілінги (поверхневі пілінги, до 10 процедур, 1 раз на 7 днів – повний курс) у поєднанні з мезотерапією.
  4. Мезотерапія (10 процедур – інтенсивний курс, 1 раз на 7-10 днів). У цьому віці також можна рекомендувати процедуру мезопилу, тому що в її результаті відбувається більш активний, глибший вплив на шкіру.
  5. Біоревіталізація (до 6 сеансів, 1 раз на 2 тижні). Такий курс найкраще проводити раз на пів року. Рекомендується також посилювати цю процедуру препаратами гідрорезерву, бустерними та препаратами з різною концентрацією гіалуронової кислоти, проводячи ін'єкції у зростаючій концентрації гіалуронової кислоти.
  6. Ін'єкції ботулотоксину (за потреби).
  7. Ін'єкції об'ємно-контурної пластики (у цьому віці вони завжди потрібні). Їхнє завдання – забезпечити безопераційний ліфтинг, надати виражену дію та віддалити необхідність проведення великого за обсягом оперативного втручання.
  8. Призначення засобів для домашнього догляду та космецевтики.
  9. Використання засобів аптечної косметики.
  10. Використання геропротекторних засобів, адаптогенів, судинних та лімфодренажних препаратів.

Ця стаття є частиною спецпроєкту Глобальний anti-aging

Література:

Наталія Булгакова, лікар-дерматовенеролог, косметолог вищої категорії «Інститут краси» / Косметолог №4, 2016

 

Читайте також