Побічні явища у перманентному макіяжі: коли щось пішло не так
На замітку майстрам перманентного макіяжу та їх клієнтам
Перманентний макіяж буде виконано чудово, якщо майстер, працюючи зі шкірою клієнта, врахує всі особливості та нюанси. Саме тому фахівцю так важливо знати про всі можливі побічні ефекти.
Побічні явища при проведенні перманентного макіяжу – це ті неприємні відчуття при проведенні процедури мікропігментації, виникнення яких, хоч і є дискомфортним та небажаним, реальної небезпеки для клієнта не становить. Для усунення побічних явищ не потрібно вживати будь-яких спеціалізованих заходів.
Усі побічні прояви під час проведення та після татуажу можна умовно розділити на 2 категорії:
- що виникли через некомпетентність майстра;
- що з'явилися через недотримання клієнтом основних правил підготовки шкіри до процедури, доглядом за нею після нанесення татуажу та недбалого ставлення до протипоказань.
Перманентний макіяж буде виконано чудово, якщо майстер, працюючи зі шкірою клієнта, врахує всі особливості та нюанси. Саме тому фахівцю так важливо знати про всі можливі протипоказання та побічні ефекти, щоб вчасно запобігти їх і не нашкодити клієнту. Розберемо докладно кожне з побічних явищ.
Болючість процедури
Рівень неприємних відчуттів під час введення пігменту у шкіру залежить від двох основних факторів: анестезії та обладнання. Якщо майстер зміг правильно виконати аплікаційну анестезію, то процедура повинна пройти абсолютно безболісно. Що стосується обладнання, то повинні використовуватися максимально сучасні апарати, які призначені саме для нанесення татуажу і для певного завдання (нанесення контуру або розтушовки). Також на рівень больових відчуттів впливають індивідуальні особливості нервової системи клієнта та поріг чутливості нервових закінчень.
Крім цього, на рівень болю під час процедури може впливати недостатній психологічний контакт між майстром і клієнтом. Мабуть, це один із важливих моментів. Чим більший рівень довіри до майстра, тим краще людина розслаблена, і тим більш безболісною буде для неї процедура.
Не можна не згадати і надто низький поріг больової чутливості. Як правило, зменшення порога больової чутливості у жінок трапляється напередодні менструації та під час овуляції. Це може бути пов'язані з стресами і загальним напругою нервової системи, що мали місце.
Набряк у зоні татуажу
Набряк виникає насамперед через травму шкіри. Однак на рівень набряклості також впливає зона, що обробляється (наприклад, камуфлювання зони під очима зазвичай викликає сильний набряк, на відміну від мікропігментування брів). Також важливу роль відіграє індивідуальний фактор (схильність організму до утворення набряків), тип шкіри, глибина проникнення барвника в шкіру та його якість, анестетик, що застосовується.
При правильному внесенні пігменту (на глибину сосочкової дерми) порушення судин відбувається виключно на рівні поверхневого судинного сплетення у сосочковій дермі. В даному випадку відзначається дуже невелика капілярна кровотеча, внаслідок якої може розвинутися невеликий набряк, який за дуже нечастими винятками, пов'язаними з індивідуальними особливостями шкіри, проходить через 12-24 години. Необхідно звернути увагу на те, що якщо набряк все-таки виник, він повинен пройти в найближчу добу і не супроводжуватися свербінням та висипаннями. Ці симптоми говорять про алергійну реакцію.
При глибшому нанесенні пігменту можуть пошкоджуватися судини глибокого судинного сплетення, що розташовані на нижній межі шкіри, що провокує розвиток стійкого та значного набряку.
Спровокувати виникнення набряку може і засіб знеболювання. Аплікації мазі, здебільшого, сприяють утворенню більш вираженого набряку, ніж застосування рідких та гелевих форм знеболювальних засобів.
Відчуття стягнутості шкіри, посилення кольору та утворення «кірочок»
Прояв цих побічних ефектів після нанесення татуажу є абсолютно нормальним і є природною відповіддю шкіри на нанесену травму. При правильному догляді за новим татуажем відчуття стягнутості швидко минає. Що стосується скоринок, то вони сприяють правильній фіксації барвника в шкірі, тому їх в жодному разі не можна зривати! Колір скоринок зазвичай дуже темніший або яскравіший, ніж обраний фахівцем і його клієнтом на консультації, і він може змінюватися ще протягом 20 днів. Корочки повністю зникають через 5-7 днів.
Виникнення гематом
При вірно обраній техніці роботи майстром, що проводить татуаж, гематоми - це дуже нечасте явище, причиною якого бувають крихкість судин, підвищена кровоточивість і застосування адреналін-або епінефрінвмісних препаратів, що блокують капілярну кровотечу, в результаті чого кров затримується під шкірою, і утворюючи ці самі . На слизових оболонках та на червоній облямівці губ гематоми безслідно проходять за 24-48 годин, на шкірі можуть залишитися до 3-4 діб. Як би там не було, поверхневі гематоми не впливають на остаточний результат процедури.