Видалення неякісного перманентного макіяжу: огляд методик
Депігментація: основні методи видалення перманентного макіяжу
Кожен майстер рано чи пізно стикається з таким питанням як видалення перманентного макіяжу. Пропонуємо розглянути два методи, які допоможуть вирішити його найбільш безпечним та надійним способом.
Сергій Богданенко, керівник навчального центру Beauty Image, майстер-методист з перманентного макіяжу міжнародного рівня, косметолог, головний методист, доповідач та представник офіційного дистриб'ютора Ukrainian Cosmetic Group, Premier Pigment та Rejuvi tattoo remover в Україні, автор методичного посібника «Основи перманент»
Кожен майстер рано чи пізно стикається з таким питанням як видалення ПМ. Пропонуємо розглянути два методи, які допоможуть вирішити його найбільш безпечним та надійним способом.
У міру зростання та розвитку індустрії краси, зокрема напрями перманентного макіяжу, багато майстрів стикаються з таким питанням, як виправлення (корекція) роботи попереднього майстра. Причиною тому може бути особисте бачення, зміна моди, потреба в оновленні або неякісно виконана процедура.
Методи вирішення цього проблемного питання можуть бути різні – від перекриття вже існуючого перманентного макіяжу за належної форми до його повного або, можливо, часткового освітлення (видалення) вже з наступним або без перекриття. У цій статті ми зупинимося на затребуваних методах, які допоможуть фахівцям впоратися не лише з небажаним кольором, але й формою.
Методи депігментації
Розглянемо два найактуальніших на сьогодні методу депігментації (видалення), а саме роботу на шкірі за допомогою лазера та ремуверу для вирішення проблеми неякісного перманентного макіяжу та тату, особливості та можливості цих методів окремо та їх поєднання для отримання більш швидкого та якісного результату.
Варто зазначити, що, незалежно від вибору методики депігментації, з кожним клієнтом необхідно провести ретельну консультацію та роз'яснювальну роботу про те, як проходять сама процедура та процеси реабілітації після неї. Також особливу увагу варто приділити постпроцедурному догляду для успішного відновлення шкіри після кожного сеансу і пояснити, на який результат можна розраховувати.
Перед проведенням будь-якого виду маніпуляцій зі шкірою бажано укласти договір з клієнтом про виконання цієї послуги, ознайомитись із наявними протипоказаннями та отримати всі дані про клієнта, які, можливо, знадобляться вам у майбутньому.
Лазер
Один із поширених на сьогодні методів виправлення (корекції) перманентного макіяжу – депігментація неодимовим лазером. Основним принципом дії цього методу є розрив лазером капсули, в яку міститься пігмент у процесі загоєння, і дроблення її частинок на дрібніші для того, щоб наш організм міг через лімфатичну систему їх позбутися. Ефективність та кількість процедур депігментації неодимовим лазером залежить від таких факторів, як глибина залягання, щільність нанесення, фірма-виробник та колір барвника, інтенсивність впливу лазера під час процедури депігментації. Максимальний ефект досягається за рахунок знебарвлення частинок пігменту. До початку процедури є можливість використання деякого виду аплікаційної анестезії, нанесеної на шкіру за інструкцією під плівку, як правило, на 15-20 хвилин.
До переваг даного методу депігментації варто віднести появу швидкого і видимого для клієнта результату відразу після кожного сеансу, а також нетривалий процес реабілітації шкіри. Існують також недоліки, такі як виборність кольору (неможливість видалити деякі кольори), вартість обладнання, кількість сеансів (іноді 7-10 і більше), а в окремих випадках неможливість видалити залишок депігментованого пігменту в шкірі плюс болючість самої процедури.
Ремувер
Другий цікавий метод депігментації – використання ремуверів для виведення пігменту зі шкіри. На ринку існують різні лазери (неодимовий, рубіновий і т. д.), так і різні за своїм складом ремувери. А саме кислотні, сольові та комбіновані. Принцип дії цих препаратів спрямований на вилучення барвника зі шкіри.
Зупинимося, мабуть, на комбінованому ремувері та розглянемо принцип його дії детальніше.
Протокол процедури виведення пігменту зі шкіри за допомогою ремуверу складається практично з аналогічних положень протоколу процедури перманентного макіяжу, у тому числі з обов'язковим знеболюванням шкіри до початку процедури деякими видами аплікаційної анестезії, нанесеної, як правило, на 15-20 хвилин під плівку.
Шляхом травматизації з наступним внесенням у верхні шари шкіри ремуверу та з'єднання його з пігментом утворюється третинна речовина, яка згодом повністю підлягає відторгненню. В результаті цього зі шкіри йде значна частина пігменту як при проведенні самої процедури, так і разом із скоринкою, яка утворюється, як і після перманентного макіяжу, внаслідок дії. Важливо знати, що дія ремуверу спрямовано не на знебарвлення крупинок самого барвника, а на зменшення його концентрації в шкірі в деякому відсотковому співвідношенні. В даному випадку ефективність процедури залежить від щільності та глибини залягання кольору.
До переваг даного методу депігментації варто віднести низьку собівартість, безболісність, відсутність прив'язки до кольору пігменту (видалення підлягає будь-який колір та барвник), відсутність шрамів та рубців, мінімальна кількість сеансів, як правило, 1-3 для досягнення максимального результату. Недоліки цього методу, по суті, подібні до недоліків самого перманентного макіяжу, таким як запалення, набряк, формування та сходження скоринки.
Неякісний перманентний макіяж: особливості видалення лазером та ремувером
Підсумки
Оцінюючи кожну з цих методик депігментації (видалення), варто врахувати наявні протипоказання, переважно такі ж, як і до будь-якої процедури, пов'язаної з травматизацією та порушенням цілісності шкірного покриву. Кожну з цих методик депігментації (видалення) можна застосовувати самостійно, а також поєднувати в окремих випадках для досягнення більш швидкого та якісного результату.
При дотриманні всіх правил проведення процедури видалення (депігментації) перманентного макіяжу або татуювання результат не змусить себе чекати, а ризик виникнення рубцювання шкіри відсутній або зведений до мінімуму. Це говорить про те, що кожен майстер, який вирішує додати цю послугу до себе в прайс і не втрачати досить великий сегмент ринку, повинен пройти відповідне навчання для надання кваліфікованих послуг у цьому напрямку.
Ця стаття є частиною спецпроекту « Робота над помилками. Видалення перманентного макіяжу »
Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:
СПЕЦПРОЕКТ. ВИДАЛЕННЯ ПЕРМАНЕНТНОГО МАКІЯЖУ
Читайте також
- Видалення перманентного макіяжу без небажаних наслідків
- Корекція мікроблейдингу: як виправити татуаж брів
- Не з «чистого листа»: виправлення татуажу брів
- Видалення перманентного макіяжу: проблеми та можливості
- Невдалий татуаж або старе татуювання: всі способи виведення
- Складнощі та ризики: видаляємо перманентний макіяж правильно
- Видалення перманентного макіяжу: огляд продукції