Перманентний макіяж: анестезія та алергічні реакції

А ви завжди з'ясовуєте у клієнта, чи не алергік він?

Logo

Алергія на знеболюючий препарат під час процедур ПМ не рідкість. Враховуючи факт широкого застосування анестетиків майстрами ПМ, слід з максимальною обережністю ставитись до можливих ускладнень

Крістіна Рудько, тренер навчального центру Rudko ArtLine, учасник міжнародних конгресів та конференцій, переможець міжнародного креативного конкурсу в номінації «За тонкість та витонченість ліній», спеціаліст з видалення татуажу та татуювань, майстер-колорист ТМ Purebeau

Алергія на знеболюючий препарат або компоненти пігментів під час процедур ПМ не рідкість. І якщо іноді вона протікає майже непомітно, можлива і яскраво виражена реакція, здатна призвести навіть до смерті. А ви завжди з'ясовуєте у клієнта, чи не алергік він?

З кожним днем кількість людей з алергічними реакціями різної етіології невблаганно зростає. Враховуючи факт широкого застосування анестетиків майстрами татуажу, нам слід максимально обережно ставитися до можливих ускладнень.

Спілкуючись із колегами та виходячи з власного досвіду, хочу зазначити, що завдяки сучасним технікам та обладнанню останнього покоління робота у зоні брів можлива і без використання анестезії. Безумовно, зустрічаються клієнтки з низьким больовим порогом, для яких єдиний спосіб зробити процедуру комфортною – це знеболювання. Те саме стосується роботи в найчутливіших зонах – на губах і повіках. Тому, як не крути, анестезія у кабінеті майстра татуажу – це must-have.

Алергічні реакції

Алергія – це незвична (підвищена) чутливість організму до впливу деяких чинників довкілля (хімічних речовин, мікроорганізмів). Якщо йдеться конкретно про татуаж, то спровокувати її можутьскладові пігменту чи компоненти анестезії.

Симптоми алергії – це почервоніння шкіри; набряк, сильний свербіж; виникнення висипу у вигляді пухирів; Загальна слабкість; головний біль; підвищення температури тіла

Всі ми знаємо, що краще запобігти будь-якій проблемній ситуації. У випадку алергії обов'язковий етап для майстра - збір анамнезу клієнта. Потрібно з'ясувати, чи траплялися в нього якісь алергічні реакції, наскільки важким був їхній перебіг і чи виявлений алерген, що спровокував їх.

Лідокаїн – це компонент анестетиків, який найчастіше викликає алергічні реакції. Він широко використовується і при стоматологічних маніпуляціях. Тому, якщо ваш клієнт видаляв або лікував зуби зі знеболенням і жодних складнощів з реакціями організму не було, можна виключити можливу реакцію на лідокаїн. Якщо ж у ході розмови з'ясовується, що алергія на лідокаїн у клієнта є (зазвичай він відразу ж попереджає про це), варто працювати або без анестезії, або застосовувати убістезин (артикаїн + епінефрін).

У разі складного анамнезу клієнта за добу до процедури слід зробити алерготест. По шкірі на згині ліктя або внутрішній стороні зап'ястя пройдіть сухою голкою і нанесіть на раневу поверхню вторинний анестетик. Якщо за добу жодних реакцій не виникло, приступайте до процедури. Багато фахівців роблять такий тест за півгодини до процедури, але в таких випадках результат спотворений, тому що реакція може бути відкладена. Ще одна помилка – проведення тесту за вухом (постійно трапляються такі рекомендації). Це дуже небезпечно: поблизу розташовані великі артерії, і у разі виникнення алергічної реакції вона протікатиме блискавично і несе серйозну загрозу життю клієнта!

Потрібно враховувати, що з кожним подальшим попаданням алергену в організм реакція протікає ще гостріше. Спрацьовує так званий накопичувальний ефект. Тому, якщо клієнт каже, що минулого разу була невелика сверблячка, то з великою часткою ймовірності наступного разу можуть виявитися небезпечніші симптоми.

Важливо також використовувати сертифіковані гіпоалергенні пігменти, компоненти яких апріорі не можуть спровокувати алергічних реакцій. Так ви убезпечите і себе, і здоров'я своїх клієнтів.

Алерготест

Анафілактичний шок

За спостереженням лікарів, тяжкі алергічні реакції, до яких належить і анафілактичний шок, найімовірніші під час використання ін'єкційної анестезії. А оскільки переважна більшість майстрів давно перейшли на аплікаційні анестетики, то ймовірність виникнення гострих ситуацій зведена до мінімуму. Однак важливо пам'ятати, що при виникненні таких симптомів, як ядуха, сплутаність свідомості, падіння тиску, набряк Квінке, нудота, блювання, слід негайно викликати швидку допомогу.

Здоров'я – це найважливіше у житті кожного з нас. Бережіть своїх клієнтів!

Матеріал вперше був опублікований у журналі Permanent №2(10)/2018

Читайте також