Огляд основних технік у перманентному макіяжі: думка експерта
Існує два способи у перманентному макіяжі: ручний, тобто без застосування електроустаткування, та апаратний. Саме про цей спосіб і вестиметься мова – про апаратні техніки та самі апарати
Катерина Кузіна , сертифікований тренер, топ-10 майстрів України з перманентного макіяжу
Основний принцип ПМ - використання пігменту на певну глибину за допомогою голки. Існує два способи у перманентному макіяжі: ручний, тобто без застосування електроустаткування, та апаратний. Саме про цей спосіб і сьогодні вестиметься мова – про апаратні техніки і самі апарати
У соціальних мережах миготять назви безлічі технік, в яких плутаються не тільки майстри-початківці, а й клієнти, часто задаючи питання: «А яку ви техніку використовуєте?» Я відповідаю: "Авторську". І це правда, адже у кожного з нас у процесі роботи розвивається індивідуальний стиль.
І найчастіше саме для впізнаваності майстер вигадує назву своєї техніки.
Насправді існують два основні принципи, на яких базуються всі техніки: лінії та штрихи (тінь). Де використовуються лінії ПМ? Це повіки (міжресничний простір, класична стрілка), губи – контур, брови – волоски. Тіньовою технікою користуються при всіх видах розтушовки на повіках та тіньових ефектах на бровах.
Технічні умови виконання ліній :
- кут 90-30 градусів по відношенню до шкіри;
- голка чітко слідує за напрямом лінії, не йдучи від проекції убік, тому що в іншому випадку лінія може стати розпливчастою, нечіткою та широкою;
- голка не виходить зі шкіри, залишається на одній глибині;
- руху - зворотно-поступальні (короткі кроки на однаковій відстані) або безперервні зі зміною натиску біля входу в шкіру та виходу (волоски);
- конфігурація голок – переважно 1RL, 3RL;
- високі обороти апарату, повільний рух рук.
Технічні умови виконання тіньової розтушовки :
- кут 90 градусів по відношенню до шкіри – для рівномірного фарбування;
- штрихи – «маятник», різні за довжиною – як короткі, і довгі. Можна укладати або близько один до одного – для щільного фарбування, або на більш дальній відстані один від одного – для легкості;
- повільна швидкість, досить швидкі рухи руки по відношенню до шкіри;
- голки різноманітних конфігурацій.
Основні параметри при виборі техніки
- Гнучкість шкіри – природний параметр.
Буває так, що на м'якій шкірі голка-одиниця чіпляється за шкіру та легко травмує її.
Якщо не допомагає ні зменшення тиску руки, ні зниження частоти зворотно-поступальних рухів, тоді міняємо голку на пучкову.
- Кут нахилу, під яким голка входить у шкіру.
Залежно від техніки та конфігурації голок він може бути від 30 до 90 ° до поверхні шкіри. Кут впливає на щільність профарбування, тобто при 90 ° вноситиметься набагато менше пігменту, ніж під кутом 30 °.
Знову ж таки, якщо ми працюємо голками конфігурації RS або магнум, кут повинен бути виключно 90°, оскільки всі голки повинні стикатися зі шкірою з тим самим зусиллям.
У роботі я використовую в основному кут 90 ° по відношенню до шкіри, тоді виходить рівномірне профарбування.
Часто новачки стикаються з проблемою, коли клієнт прийшов на корекцію і видається така картина: одна брова темніша, друга - світліша. Відповідь проста: під час процедури ви використовували різний кут маніпули у напрямку до шкіри, тому пігмент лежить десь глибше, а десь більш поверхово.
- Напрямок руху руки (на себе, від себе, маятник).
Переважно використовувати рухи на себе як при штрихах, так і при лініях, так ми бачимо голку, краще відчуваємо її вібрацію.
- Частота зворотно-поступальних рухів голки, швидкість.
Цей параметр видно на дисплеї блоку живлення і дорівнює кількості проколів голки шкіри за секунду.
Робочий діапазон частот, зазвичай, становить від 70 до 150 од./с. Чим вища швидкість, тим більша травматизація.
5. Натисніть на шкіру.
Має бути мінімальним, але достатнім для введення пігменту. При нетравматичній роботі процес загоєння відбувається за рахунок епітелізації тканини, при травматичній – за рахунок утворення сполучнотканинних волокон. Шкіра ущільнюється і складніше імплантувати пігмент.
6. Швидкість руху руки (чи швидкість руху голки вздовж поверхні шкіри).
Чим нижче швидкість, тим менше кількість проколів припадає на певну площу при певній швидкості руху руки. Чим повільніше рухається рука, тим щільніше профарбування.
7. Натяг шкіри.
Ще один важливий чинник. Якщо при роботі на повіках без натягу просто не обійтися, то на губах може бути різна натяжка від високої до нульової.
Читайте у продовженні статті: «Вибір обладнання»
Читайте також
- Властивості шкіри та кольоротипи, або Чому така важлива колористика в перманенті
- «Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю
- Стрілка в перманентному макіяжі: нев'януча класика
- Вартість послуги, або Як сформувати ціну перманентного макіяжу
- Жирна шкіра та перманентний макіяж: допустимі техніки
- Перманентний макіяж стрілок: індивідуальний підхід
- Перманентний макіяж для вікових клієнтів: акцентна розтушовка повік
- Шотування
- Розтушовка
- Перманентний макіяж