«Невдалий татуаж: видалення чи корекція?»: дискусія експертів

Виправлення перманентного макіяжу на практиці

Logo

Виправити перманентний макіяж чи видалити? Яку допомогу запропонувати клієнту? Чи можна відмовити клієнту у виправленні ПМ? Ці питання рано чи пізно виникають у практиці будь-якого майстра

Виправити перманентний макіяж чи видалити? Яку допомогу запропонувати клієнту? І чи можна відмовити клієнту у виправленні ПМ? Ці питання рано чи пізно виникають у практиці будь-якого майстра перманентного макіяжу.

У цій статті ми зібрали думки експертів про те, що робити за невдалого татуажу, коли варто розглядати можливості корекції, а коли - однозначно відправляти клієнтку на видалення.

Лілія Паніткіна , майстер перманентного макіяжу, керівник студії lmakeup_studio

Все частіше клієнти, звертаючись за послугою перманентного макіяжу, мають татуаж на обличчі і просто бажають оновити його. Гірше, якщо перманентний макіяж вимагає виправлення.

Але не кожну роботу можна виправити. Якщо старий татуаж - це «бутерброд» з різних кольорів і, до того ж, невідповідна форма, грамотний фахівець навіть не зможе виправляти його, а порекомендує лазерне видалення.

Видалення неякісного ПМ лазером – хоч і необхідний у певних випадках вихід, проте відомо, що це довгий шлях. Процедура виконується один раз на 6-8 тижнів, для видимого результату може знадобитися більше п'яти сеансів. Тому бажання клієнтів прискорити видалення обґрунтоване та зрозуміле.

При лазерному видаленні пігменту енергія фотонів проникає молекули пігменту і розривають його зв'язку на дрібні частинки. Після цього макрофаги (клітини імунної системи) поглинають дрібні частинки пігменту та направляють його в лімфатичну систему. Від продуктивності роботи лімфатичної системи залежить швидкість видалення пігменту. Ще один ключовий фактор, що впливає на цю швидкість - близькість розташування лімфатичних судин та вузлів до зони розташування татуажу або тату та їх активність. Чим ближче вони розташовані, чим їх більше і вони активніші - тим краще імунна відповідь клітин.

Ольга Мордасова , майстер міжнародного класу, тренер та офіційний дистриб'ютор компанії LaBina

Виправлення чужого татуажу потребує великого досвіду та навичок. І найчастіше очікування з боку клієнтів завищені. Щоб уникнути виникнення негативних реакцій, вам слід сказати, що в результаті вийде і за скільки сеансів вдасться виконати ту чи іншу процедуру.

Кожен майстер повинен адекватно оцінити свої сили та можливості перед тим як приступати до виправлення татуажу. Шкіра – це найширший і найскладніший орган людини, який має різноманітну будову та функції, нервові закінчення, капіляри та інші елементи. Шкіра постійно оновлюється, дихає, відповідає за терморегуляцію, а також захищає організм від будь-якого проникнення із зовнішнього середовища.

І оскільки основна робота майстра полягає в тому, щоб впровадити в шкіру щось стороннє, порушуючи її цілісний покрив, шкіра намагатиметься виштовхнути пігмент під час процедури і після неї, що дуже ускладнює нашу роботу.

Ремувер чи лазер ?

Лазер . За допомогою лазера можна видалити та відкоригувати лише деякі кольори, а саме червоний, сірий та чорний. Якщо до нас приходить клієнт з червоними бровами, у цьому випадку краще використовувати лазер як корекцію кольору (лінза з довжиною хвилі 532 нм). Як правило, почервоніння з брів вдається забрати за одну процедуру. Якщо брови самі по собі мають гарну форму, то лазер легко справляється з червонуватим відтінком, на бровах залишається сірувато-коричневий колір.

Для видалення інтенсивності кольору чорних брів ми використовуємо лінзу з довжиною хвилі 1064 нм. У такому разі нам знадобиться більша кількість процедур. Це індивідуально і залежить від шкіри клієнта, глибини та кількості пігменту, введеного в шкіру. Тобто за наявності чорного та червоного кольору на бровах ми застосовуємо лазер. У деяких випадках можна чергувати лазер з ремувером, так як лазер може впоратися тільки з поверхневим шаром пігменту, а ремувер здатний підняти пігмент із більшої глибини та будь-якого відтінку.

Ремувер . Що стосується виправлення татуажу губ, я рекомендую використовувати ремувер, так як дуже часто через те, що пігменти містять у собі важкі метали, при роботі з лазером пігмент спочатку набуває сірого відтінку, як продемонстровано на фото 3. Такий колір з часом сходить, але це може тривати кілька місяців. Не кожен клієнт погодиться стільки часу ходити із сірими губами, тому в такій зоні, як губи, краще використовувати ремувер.

Кількість процедур під час роботи з ремувером теж індивідуально, як і за використанні лазера. Це зазвичай від трьох до п'яти сеансів (максимум вісім).

Найчастіше багато хто може відмовлятися від видалення старого татуажу лазером/ремувером з будь-яких причин, або ви самі не бачите в цьому необхідності. У такому разі пропоную працювати з коректорами системи кольорового кола Іттена. Наприклад, якщо до вас приходить клієнт із чорними, сірими та сіро-блакитними бровами, то, використовуючи колірне коло Іттена, перекриття робиться помаранчевим кольором (Orange або Papaya), комплементарним синьому відтінку.

Дмитро Єрін , майстер-викладач з лазерного видалення татуювання та перманентного макіяжу, спікер конференцій

Сумно, але сьогодні виправляють та видаляють неякісний перманентний макіяж не рідше, ніж його роблять. За словами досвідчених майстрів, сьогодні троє із п'яти клієнтів приходять саме на видалення чи коригування неякісного перманентного макіяжу. І якщо раніше вивести грубі помилки майстрів ПМ було майже неможливо, то з появою такої послуги, як лазерне видалення татуажу, у клієнток з'явився шанс позбутися ПМ практично безвісти.

Хочу поговорити про правильну роботу з неодимовим лазером, який не залишає рубців, на відміну своїх попередників. Він ефективно видаляє елементи фарбника, не порушуючи цілісність нормальної шкіри. І все ж величезна кількість клієнтів страждає від рук недосвідчених майстрів.

Тепер докладніше про кожну помилку:

  • починати працювати треба завжди з мінімальної потужності, оскільки, розпочавши з високих потужностей на перших процедурах, ми не прискорюємо процес видалення, а навпаки, уповільнюємо;
  • проводити процедуру потрібно розсіяним променем (6?8 мм), працюючи у фокусі. У випадку, коли точка впливу лазера найтонша, ми надмірно травмуємо шкіру, що очікувано призведе до небажаних результатів;
  • одна ділянка тату (татуажу) обробляється лазером один раз, повторний прохід може призвести до перегріву пігменту;
  • не завжди потрібно чекати на виражену реакцію шкіри (фрост), починайте орієнтуватися на больові відчуття клієнта;
  • протягом 2 тижнів після процедури не можна засмагати, тиждень не відвідувати баню (сауну), перші 2 дні не приймати гарячі ванну та душ;
  • робити перерви між процедурами 1 місяць не зовсім правильно, оскільки відновлення шкіри та виведення пігменту залежить від віку та способу життя клієнта. Такий інтервал підійде молодим людям віком до 20 років. Тому рекомендую завжди використовувати універсальну формулу «вік клієнта плюс 10 днів».

Ця стаття є частиною спецпроекту «Робота над помилками. Видалення перманентного макіяжу»

Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете

СПЕЦПРОЕКТ. ВИДАЛЕННЯ ПЕРМАНЕНТНОГО МАКІЯЖУ

Читайте також