Життя після неякісного перманентного макіяжу: виправляємо помилки

Спробуємо розібратися, що майстер робить неправильно, щоб унеможливити похибки в роботі

Logo

Чи можна (і якщо так, то як) виправляти неякісний перманентний макіяж? Поговоримо не лише про найпоширеніші помилки в перманентному макіяжі, а й про способи їх вирішення

До чого приваблива ідея збереження макіяжу протягом дня, протягом багатьох місяців: збереження основних ліній макіяжу брів, повік, колірного рішення контуру та облямівки губ. Але від ідеї до її якісного втілення, що приносить повсякденну радість та душевний комфорт, на жаль, дистанція величезного розміру.

То в чому ж проблема? Чому так багато витрат у виконанні перманентного макіяжу? Відповідь на це питання досить широка і буде детально висвітлено в одній із наступних статей. Сьогодні ж намагатимемося розповісти, чи можна (і якщо так, то як) виправляти неякісний перманентний макіяж. Розглянемо різні помилки при виконанні процедур та опишемо можливі способи їх корекції.

І знову ескіз

Найбільш поширені помилки на етапі промальовування ескізу. Вибрана форма та геометричні розміри брів, губ або повік не відповідає естетичним уявленням клієнтки, і вона висловлює побажання прибрати пігмент з деяких ділянок шкіри. Такі помилки найчастіше відбуваються у тих випадках, коли клієнтка або затвердила перед процедурою ескіз, не усвідомивши і не представивши до кінця, що ж вийде в результаті, або взагалі не бачила ескізу, а фахівець взяв на себе відповідальність вирішувати за клієнтку, наприклад, яка форма брови їй іде. Прибирати пігмент на деяких ділянках шкіри в зоні брів можна або за допомогою ремуверу, або з використанням неодимових лазерів, розроблених спеціально для видалення неякісного татуажу.

Ремувер чи лазер?

Ремувер повинен застосовуватися майстром перманентного макіяжу, який пройшов спеціальне навчання та має достатній досвід роботи. Процедура виправлення перманентного макіяжу за допомогою ремуверу є надзвичайно трудомісткою. Ефективність процедури оцінюється і майстром, і клієнтом через тиждень чи місяць (залежно від обраної технології). Лише в деяких випадках результат може бути абсолютним вже після першої процедури. Найкраще ця технологія підходить при видаленні пігменту на бровах та повіках.

Фахівці, які проводять процедуру, повинні усвідомлювати та донести до клієнта, що видалення татуажу ремувером супроводжується механічною та хімічною травмою епідермісу та верхнього шару шкіри. Відбувається видима видозміна поверхні шкіри, як це буває іноді після подряпин, повне відновлення шкіри може відбутися протягом терміну від одного до кількох місяців залежно від індивідуальних особливостей шкіри клієнта чи тактики роботи спеціаліста. Використання деяких ремувер може бути неефективним, якщо татуаж був зроблений дуже глибоко тату-машинкою, призначеної для роботи по тілу.

Більше складно ефективне використання ремовера при видаленні пігменту в зоні губ. Слід зазначити, що видалення пігменту можливе лише навколо облямівки губ. На самій облямівці використовується тільки метод корекції кольору, а не видалення пігменту. Якщо після процедур перманентного макіяжу на облямівці губ спостерігається надмірно темна пігментація у вигляді синьо-чорно-фіолетових плям, то причиною цього феномена може бути або неправильний підбір пігменту через незнання тактики їх застосування або надмірно глибоке введення пігменту. Введення пігменту на неприпустимо велику глибину відбувається також з кількох причин: через неделікатне пігментування шкіри, навіть якщо процедура виконується на найкращому професійному апараті або через застосування примітивних апаратів для перманентного макіяжу, на яких застосування технології делікатного пігментування шкіри практично неможливе. через їх технічні характеристики.

Колірна корекція синьо-чорно-фіолетових губ – справа складна, але можлива. Виготовляється вона за кілька процедур із використанням пігментів-коректорів за певною методикою. У деяких випадках, особливо на бровах, може бути рекомендовано не видаляти пігмент, а висвітлювати його. Для цього застосовується пігмент тілесного, інколи ж і білого кольору. Метод потребує делікатного введення пігменту. Фахівець повинен знати тактику застосування білого та тілесного пігменту, щоб досягти бажаного результату. Якщо все ж таки потрібно видалення пігменту, то може бути ефективно застосування спеціальних лазерів.

Розробка лазерів з модульованою добротністю стала революційним етапом історія розвитку методів виведення тату. За допомогою таких лазерів стало можливим видаляти більшість барвників тату з мінімальним ризиком рубців. Неодимовий лазер з модульованою добротністю є найбільш сучасним апаратом з лазерів такого класу. За допомогою такого лазера можна значно освітлювати або повністю видаляти безліч барвників. Зокрема, найкраще виводяться сині, чорні та червоні барвники. Конструкція лазера дозволяє виробляти таке світло, яке особливо сильно поглинається у фарбнику татуювання, але не поглинається у шкірі. Поглинання лазерного світла призводить до руйнування гранул барвника мікроскопічні фрагменти, які потім виводяться самим організмом через лімфатичну систему. Надзвичайно потужні імпульсні спалахи від лазера тривалістю лише десять мільярдних частин секунди ефективно руйнують гранули барвників татуажу, але не порушують цілісності нормальної шкіри. Однак ці лазери вимагають обережного застосування на бровах, оскільки можливий побічний ефект у вигляді депіляції волосся. Використання їх при видаленні пігменту на губах дуже обмежене, оскільки пігмент для перманентного макіяжу губ може придбати сірий або чорний колір після першої процедури. Відбувається це через окислення деяких компонентів барвника під впливом випромінювання лазера.

Залежно від поставленої задачі (висвітлення або видалення пігменту) кількість процедур, що виконуються за допомогою лазера, може змінюватись від однієї до п'яти. Інтервали між процедурами становлять від 8 тижнів – такий термін потрібен для відновлення шкіри та отримання можливого ефекту, що досягається поступово у міру виведення пігменту клітинами імунної системи. Для неодимових лазерів немає обмежень на глибину залягання пігменту, тому він успішно застосовується і при видаленні натільних татуювань. Однак є витрати непрофесійного перманентного макіяжу зовсім іншого роду - гіпотрофічні та гіпертрофічні рубці. Гіпотрофічні рубці виникають як посттравматичне западання поверхні шкіри через атрофію деяких структур шкіри, викликане сильним запальним процесом після процедур. Гіпертрофічні рубці трапляються рідше і виникають через надмірне, частіше неодноразове травмування шкіри на бровах. Ефективно зробити косметичну корекцію атрофічних та гіпертрофічних рубців дуже складно, а іноді й неможливо. Один із способів — це делікатне мікрошліфування шкіри, але й воно не дає гарантії успіху.

Одна з помилок, що нерідко зустрічаються при перманентному макіяжі - це введення пігменту в зону зовнішнього кута ока. Це неприпустимо і з погляду візаж, і з урахуванням особливостей сприйняття шкірою пігменту в цій зоні. Виконання процедури погано навченим фахівцем нерідко призводить до розтікання пігменту в пляму. Найефективніша технологія видалення пігменту при цьому - це використання неодимових лазерів.

Замість висновків

Ми розглянули деякі методи корекції помилок при перманентному макіяжі. Практика показує дуже обмежені можливості всіх методів, що є в нашому розпорядженні. У результаті хочеться відзначити таке. Перманентний макіяж — це за своєю суттю дуже складна процедура та недооцінка, нерозуміння всіх складнощів та «підводного каміння» призводить до поверхневого ставлення та непрофесійної організації навчання, з одного боку, і до вибору, у кого навчатися — з іншого боку, потенційними фахівцями. Як наслідок, нерідкі випадки виконання процедур на непрофесійному устаткуванні, невміле використання професійного обладнання, невміння підбирати пігмент, вибирати режим роботи апарату відповідно до особливостей шкіри конкретного клієнта, працювати делікатно, попереджаючи багато проблем, про які ми говорили.

І ще: перманентний макіяж - це за визначенням все-таки макіяж, але виконується специфічним чином. І тому найголовніше, щоб фахівець в ідеалі мав освіту візажиста чи хоча б мав погляд візажиста, міг створити гармонійний образ. Можна вивчити на курсах правила створення форми брів на обличчях різного типу, при різному розташуванні очей і т.п., але коли справа доходить до практики і майстер перманентна стикається з конкретною особою, йому потрібно зуміти підсумувати всі правила, щоб створити образ, а для цього необхідно мати природні дані художника-візажиста. Допустимо, грамотним візажистом промальований ескіз брів вдалої форми, довжини, ширини на кожній ділянці. Але цей ескіз необхідно заповнити таким змістом, щоб клієнтка була гарантовано задоволена. А це вже робота спеціаліста з перманентного макіяжу як художника. Тому необхідно, щоб спеціаліст з мікропігментування мав безліч знань у різних галузях. І тоді помилки будуть зведені до мінімуму.

Читайте також