Делікатна зона: перманент у сфері очей
Перманентний макіяж – мистецтво змінювати
Що потрібно знати, виконуючи перманентний макіяж на делікатній зоні навколо очей? Яку техніку слід віддати перевагу? Як вибрати потрібний відтінок пігменту?
Чутлива та ніжна область навколо очей потребує особливого підходу. Косметологія та пластична хірургія працюють в основному з формою, але для повнішого ефекту буває необхідно доповнити форму кольором. У цьому випадку успішно використовується перманентний макіяж. Що потрібно знати, виконуючи його на делікатній зоні навколо очей? Яку техніку слід віддати перевагу? Як вибрати потрібний відтінок пігменту?
Можливості перманентного макіяжу
Перманентний макіяж - це мікроімплантування гіпоалергенних барвників, при якому найтоншою голкою пігмент вводиться в шкіру. Сьогодні ця процедура стала невід'ємною частиною естетичної медицини: вона може бути самостійною, може бути завершальною складовою комплексної косметичної програми. Сучасна дерматокосметологія та хірургія дозволяють отримати чудові результати у боротьбі з віковими змінами. Але чималий внесок у неї може зробити і перманентний макіяж. За допомогою цієї процедури можна відновити втрачені з роками фарби, вигідно підкреслити індивідуальні особливості обличчя, скоригувати невеликі вади пропорцій та форм, створити відчуття гармонії.
За допомогою спеціальних пігментів різних відтінків, які підбираються, виходячи з колірного типу обличчя, застосовуючи різні техніки пігментації, можна досягти чудових результатів. Так, при виконанні перманентного макіяжу повік пігмент вводиться в зону зростання вій (якщо вона не виходить за кордон війної лінії, макіяж виглядає максимально природним). За рахунок такої техніки з'являється можливість створити ефект густих вій, а також делікатно скоригувати розріз та положення очей на обличчі. Якщо перманентний макіяж виконується у вигляді стрілок чи розтушовки, очі виглядають майстерно підфарбованими.
Одна із затребуваних процедур – перманентний макіяж брів. Змінюючи форму брів, роблячи їх повітряними і такими, що летять, можна підкреслити красу розрізу очей, зробити їх більш виразними. Для перманентного макіяжу брів застосовується техніка, що імітує волоски, що дозволяє бровам виглядати природно та натурально.
Проблеми, які вирішуються за допомогою перманентного макіяжу в області очей, можна умовно розділити на індивідуальні, вікові та пов'язані з неправильним доглядом.
Трохи про гармонію обличчя
Гармонія особи багато в чому визначається пропорціями її частин. До індивідуальних проблем, які успішно коригуються перманентним макіяжем, належать такі недоліки, які не пов'язані з віком, а зумовлюються особливостями особи:
- очі розташовані надто близько один до одного;
- очі поставлені надто широко;
- низхідне розташування очей;
- висхідне розташування очей;
- горизонтальне розташування брів;
- низхідна будова брів;
- нерівномірне зростання волосків по всій довжині брів;
- рідкі волоски на бровах;
- світлий, невиразний колір вій та брів;
- асиметрія брів;
- шрами в області брів та повік.
Яких пропорцій слід прагнути у виконанні перманентного макіяжу? Ідеальна відстань між очима дорівнює довжині одного ока. Якщо насправді це не так, досить змістити візуальний акцент. Наприклад, при дуже широко поставлених очах війну лінію малюють по контуру очі якомога ближче до його внутрішнього кута. Цей прийом візуально зближує очі. Якщо очі розташовані близько один до одного, війну лінію починають малювати від середини верхньої повіки, розширюючи її до зовнішнього кута ока. Таким чином, акцент зміщується до зовнішніх куточків, і відстань між очима видається більшою.
За законом гри кольору та тіні, відомому в живописі, все світле збільшує та висуває вперед, темне – зменшує та відсуває. Це використовується в перманентному макіяжі для корекції величини верхнього рухомого століття. При глибоко посаджених очах на верхню рухливу повіку наноситься світлий пігмент; цей же прийом використовується, якщо рухлива повіка занадто маленька. Коли повіка дуже велика, можна зробити ширшою війну лінію і застосувати техніку розтушовки темними відтінками – графітовими, коричневими та ін. У першому випадку повіка здаватиметься більшою, у другому – зменшиться.
Антивіковий перманентний макіяж
При корекції вікових змін перманентний макіяж може стати альтернативою хірургічним операціям, особливо якщо пацієнт морально не готовий до серйозних втручань. Найпоширенішими показаннями до перманентного макіяжу очей є:
- опущення війної лінії;
- втрата яскравості кольору вій та брів;
- втрата вій та волосків на бровах;
- опущення кінчиків брів;
- асиметрія брів, пов'язана з нерівномірним обвисанням шкіри;
- потемніння шкіри верхньої рухомої повіки.
Для корекції опущення війної лінії та кінчиків брів на повіках малюють лінію, що піднімається біля зовнішнього куточка ока. У брів вищипується нижній ряд волосків і примальовуються нові волоски - вище за власні. Таким чином, брова піднімається, і обличчя виглядає молодшим.
Один із проявів старіння шкіри в області очей – потемніння шкіри рухомого віку. Пігментні плями і капіляри, що проступили, роблять погляд стомленим і навіть змученим. У цьому випадку промальовується міжреснична лінія - для створення ефекту густих і яскравих вій, а над нею віком злегка розтушовується світлий пігмент. Світлий відблиск, що з'являється на верхньому столітті, відволікає увагу від дефектів шкіри, робить погляд свіжим і привабливим.
Естетичні проблеми, пов'язані з неправильним доглядом у сфері очей, також виправляються перманентним макіяжем. Це може бути виснаження або повна відсутність брів, які перестали рости через надмірне вищипування, а також втрата яскравості брів через частого фарбування. Добре скориговані брови привертають увагу до очей, роблять їх великими та виразними. Вони не просто прикрашають, а перетворюють обличчя – настільки, що клієнт цілком задовольниться мінімальними засобами декоративної косметики.
Технічні нюанси
Протипоказаннями до перманентного макіяжу є схильність до утворення келоїдних рубців, цукровий діабет, дерматологічні захворювання, підвищений кров'яний тиск, знижена згортання крові, психологічна нестійкість.
Процедура перманентного макіяжу брів триває близько двох годин. Година відводиться на консультацію, вибір кольору та підбір форми. Процес введення пігменту займає від 30 до 60 хвилин, залежно від типу шкіри. Із застосуванням анестезії ця процедура проходить безболісно.
Перманентний макіяж повік – більш «відчутна» процедура, проте при використанні сучасних засобів, що анестезують, і правильної психологічної підготовки вона переноситься легко.
Таким чином, перманентний макіяж є сучасною технологією, що дозволяє створити яскравий привабливий образ, усунути природні дефекти обличчя, приховати ознаки старіння у делікатній ділянці очей.
Читайте також
- Властивості шкіри та кольоротипи, або Чому така важлива колористика в перманенті
- Перманентний макіяж та процеси старіння шкіри: особливості вікового татуажу
- «Підводні камені» ПМ і як їх уникнути майстру-початківцю
- Видалення перманентного макіяжу: коли лазер краще?
- Тату-пігменти у процедурі перманентного макіяжу: наслідки використання
- Антивіковий макіяж: секрети майстрів перманентного макіяжу
- Послідовність процедури у арт-перманентному макіяжі
- Перманентний макіяж століття: від ідеї до втілення
- Арт-перманентний макіяж: технологія не всім?