Від ідеї до здійснення: як почати викладати?

Інтерв'ю з Оленою Філоненко

2021-04-27
Logo

Коли варто подумати про те, щоб почати викладати? З чого необхідно розпочинати підготовку до свого першого майстер-класу та що слід враховувати? Про це поговорили з майстром міжнародного класу та сертифікованою суддею ЗМС – Оленою Філоненко.

На днях на нашій сторінці в Instagram пройшов великий прямий ефір на тему «Від ідеї до втілення: як почати викладати?», де ми поговорили про те, коли майстру варто задуматися про те, щоб почати викладати, і з чого почати підготовку до першого майстер -класу, а гостею ефіру стала майстер міжнародного класу, тренер збірної України, сертифікований міжнародний суддя ЗМСОлена Філоненко .

Згадаймо ваш перший майстер-клас – яким він був?

Звісно, свій перший майстер-клас забути неможливо. Це було дуже страшно. То був 2003 рік, Тернопіль, у залі 150 осіб. У перші 5 хвилин виступу я розуміла, що забула всі слова, не розуміла, що я тут роблю, але так як у мене був досвід викладання (а викладаю я з 1996 року), це допомогло, оскільки в моїх групах було по 30 осіб. Їх важко вести, але цей досвід мені дуже допоміг надалі. Після 5 хвилин страху я зібралася і почала працювати.

А на яку тему був цей майстер-клас?

Я тоді проводила майстер-клас у парі з Хуршедом Гаїбовим. Він презентував стрижки, а я – зачіски. Саме, які це були зачіски, погано пам'ятаю, але це була накрутка, яку я збирала в пучки.

Тоді ми працювали з брендом Wella і мені треба було презентувати косметику, препарати, з якими я працюю. Така загальна картинка першого у житті майстер-класу.

Коли майстру варто подумати про те, щоб почати викладати?

Усі майстри діляться за напрямками – хтось колорист, хтось займається зачісками. І коли майстер приходить у професію, він розуміє, в чому його фішка і що більше подобається робити. Також майстер вибирає: він хоче стояти біля крісла, або ходити на багато різних майстер-класів, або хоче ділитися досвідом.

Найголовніше – це бажання. Якщо у майстра воно є, варто рухатися далі і займатися викладанням. Коли майстри набирають достатньо інформації та знають дуже багато, їм легко буде поділитися досвідом та «звільнити» розум для нової інформації. Тому що ті майстри, які викладають, завжди навчаються. Не можна, почавши викладати сказати: "Я все вмію" - і закінчити на цьому навчання.

За 30 років професійного досвіду я це зрозуміла, оскільки досвід можна розбити на такі 10-річні етапи, де все змінюється і потрібно йти в ногу з часом. Тому завжди навчаюсь, завжди "повторення мати вчення", тому що зупинятися не можна. Це завжди праця над собою. Щоб викладати, треба йти в ногу з часом. Час змінюється. Необхідно бути цікавим для того, кого ви навчатимете.

View post on Instagram
 

З чого розпочати підготовку до майстер-класу? Які важливі моменти варто при цьому врахувати?

Насамперед, вам необхідно зрозуміти, який майстер-клас ви хочете провести і який майстер-клас показати, що ви хочете презентувати. Або це один день з показом, як звичайний майстер-клас, або це семінар, де ви перший день презентуєте роботи, а другого дня майстри можуть залишитися і відпрацювати. Наша професія – це практика. Необхідно визначитися, яка тема та що ви хочете побачити від цього майстер-класу, а також те, що ви хочете дати учням.

Другий момент – визначитись із кількістю днів майстер-класу. Є теоретична частина, є практичні відпрацювання.

Локація – де відбуватиметься. Якщо тема фарбування, на локації мають бути мийки, лабораторія, робочі місця, де зручно все підключити. Тут тема нам трохи підказує, яка має бути локація.

Інформація у соцмережах. Дуже хороша реклама, яка приведе аудиторію на ваш майстер-клас.

Ще один момент – це диплом. Потрібно обов'язково підготувати дипломи учасникам, оскільки наші майстри хочуть підтвердження того, що вони були на певному майстер-класі. Це пам'ять для майстрів та важливий момент для клієнтів. Коли клієнт приходить у салон, він завжди питає, цікавиться: а куди ви ходили, а що ви бачили?

І ще важливий момент – адміністратор. Вам точно потрібна людина, яка допоможе з усією підготовкою. Це дуже важлива людина. Коли дзвонитимуть учні, які хочуть на навчання, треба контролювати кількість людей, чи зможе локація всіх витримати, виписати дипломи. Це людина №2 після вас. Він зустрічає учасників, проводить їх, роздає дипломи.

Продовження інтерв'ю дивіться у нашому Instagram:

View post on Instagram
 

Читайте також