Апаратна аnti-age-терапія: як уповільнити старіння шкіри

Радіочастота у корекції ознак старіння шкіри

Logo

З віком шкіра неминуче змінюється: все глибше прокреслюються практично непомітні раніше зморшки, змінюється овал обличчя, з’являються пігментні плями та сіточка судин. І хоча ми не в змозі зупинити перебіг часу, в наших силах максимально його сповільнити – вся сучасна косметологія, в тому числі й апаратна, сконцентрована на вирішенні цього завдання.

Однією з головних і очевидних зовнішніх ознак старіння шкіри є зморшки. Перші з них починають виявлятися до тридцяти років і особливо помітно окреслюються з наближенням сорокаліття. Швидкість цього процесу залежить як від генетичних, так і від зовнішніх чинників: стреси, спосіб життя, харчування, інсоляція. Спочатку зморшки і складки тільки намічаються, потім робляться різкішими і заглиблюються. Іноді буває так, що на певній ділянці тіла шкіра старіє швидше: наприклад, шкіра шиї та кистей рук, оскільки вона тонша і в ній практично відсутня підшкірно-жирова клітковина.

Ще одна ознака старіння – це зміна кольору шкіри. З роками вона втрачає природний відтінок і стає, як правило, темнішою: зазвичай сірою, іноді з жовтуватим або червонуватим відтінком, рідше – густо-червоною, багряною (в цьому випадку ми говоримо саме про вікові зміни кольору шкіри, а не про зовнішні прояви захворювань внутрішніх органів.)

Шкіра з роками також стає більш тонкою, прозорою, і через неї починають просвічуватися вени, великі та середні судини. Ця зовнішня ознака старіння шкіри дуже тісно пов’язана з внутрішніми процесами старіння шкіри, зокрема, зі стоншенням  дерми. Кожні 10 років товщина дерми зменшується приблизно на 6%. Причиною цього є фібробласти, які з віком починають синтезувати більше колагенази – ферменту, що провокує дегенеративні процеси у волокнах колагену. Через це колаген поступово втрачає пружність, стає крихким, руйнується. Як результат – шкіра неминуче стоншується і втрачає тонус, що призводить до її загального послаблення.

З роками також порушується зв’язок між дермою та епідермісом, внаслідок чого відбувається уповільнення обміну речовин, погіршується мікроструктура епідермісу. Це призводить до збільшення поверхні шкіри. До того ж у віці від 20 до 80 років, як у чоловіків, так і у жінок поступово знижується еластичність шкіри, через що нижня частина обличчя набуває м’якіших овальних обрисів, зменшується тонус шкіри щік, підборіддя та шиї.

Старіння шкіри найбільш помітне на обличчі, але шкіра тіла схильна до таких само вікових процесів і змін.

Як уповільнити старіння

Ще відносно недавно єдиним вірним способом вирішення проблеми старіння шкіри була хірургічна підтяжка. Але після неї все одно залишалася незмінною «стареча» структура шкіри: розширені пори, мімічні та хронозморшки, судинна сітка, вікова пігментація. Більш того, основну вікову проблему – стоншення дермального шару, який надає шкірі молодий «наповнений» і свіжий вигляд, – не по силі вирішити навіть ідеальній хірургічній підтяжці. І багато клієнтів небезпідставно уникають її через тривалий період реабілітації, ризик утворення рубців, інфікування та можливих змін зовнішнього вигляду внаслідок натягування шкіри.

Сьогодні практично всі пацієнти приходять в естетичні центри та салони краси з проханням допомогти їм у боротьбі із зовнішніми ознаками старіння. Але фахівці знають, що головними винуватцями в’янення є внутрішні ознаки старіння шкіри, хоч вони і менш помітні на початковому етапі старіння. Тому все більше косметологів та фахівців естетичної медицини звертаються до неінвазивної альтернативи хірургічної підтяжки – дії радіочастотою.

Ця апаратна методика досить ефективна, оскільки активізує власні ресурси, що омолоджують, усуває не тільки зовнішні прояви старіння шкіри, але і внутрішні причини цього явища. 

Фізичний принцип радіочастотного впливу – контактна дія неіонізуючого електромагнітного випромінювання з діапазону радіохвиль, внаслідок якого дерма та підшкірно-жирова клітковина прогріваються до контрольованого рівня. Епідерміс у такому разі відіграє роль електроконденсатора і нагрівається лише з допомогою контактного теплообміну з дермою, а м’язова тканина мало нагрівається. Об’єктом дії для радіохвилі є дермальний шар.

Негайний ефект підтяжки й тонізації шкіри досягається за допомогою скорочення волокон колагенового каркасу під тепловим впливом радіочастоти. А відстрочений ефект омолодження шкіри досягається завдяки тому, що розігрівання дерми до певних температур запускає низку компенсаторних механізмів, що активізують роботу фібробластів, збільшують місцевий кровообіг і прискорюють виробництво тривимірно-орієнтованого неоколагену, характерного для молодої шкіри. Як результат – шкіра омолоджується зсередини найприроднішим способом: внаслідок активізації власних ресурсів регенерації.

Крім стимуляції вироблення колагену, вплив радіочастотою покращує мікроциркуляцію крові в зоні догляду, сприяє усуненню набряків, пом’якшує прояви куперозу, нормалізує саловиділення.

Крім омолоджувального впливу на шкіру обличчя, шиї та зони декольте, радіочастота допомагає успішно впоратися з такою проблемою, як целюліт. Термічний ефект радіочастоти запускає ліполітичні процеси в зоні догляду, уповільнює розвиток фіброзу у підшкірно-жировій клітковині, збільшує щільність дерми. Таким чином, радіочастотна дія значною мірою вирівнює рельєф шкіри й тонізує її, сприяючи моделюванню правильного силуету.

Результат впливу радіочастоти – неінвазивне омолодження шкіри та уповільнення процесів її старіння:

  • зменшення глибини зморшок,
  • підвищення тонусу та пружності шкіри,
  • виражений ефект ліфтингу,
  • корекція контурів обличчя й тіла.

Кому показано вплив радіочастотою

Вплив радіочастотою – це насамперед anti-agе-процедура. Дані гістологічних досліджень вказують на значне збільшення вмісту колагену та еластину після курсу з 6 процедур. Причому значне покращення спостерігається у всіх вікових групах, включаючи старшу (від 65 років та старше). Але одним із найбільш вражаючих результатів буде курс процедур для клієнтів 35–55 років. Ефект після першого курсу (в середньому близько 6 процедур) зберігається від 2 до 5 років, особливо за наявності разових підтримувальних сеансів.

Вплив радіочастотою можна рекомендувати і молодшим клієнтам, враховуючи, що процес самостійного вироблення колагену уповільнюється в середньому в 25 років. Для таких клієнтів курс може обмежитися 4 процедурами. RF-методика може використовуватися як профілактична процедура проти старіння шкіри.

Показання до процедур:

  • прояви ознак старіння;
  • зниження тонусу шкіри обличчя та/або тіла;
  • реабілітація після хірургічного ліфтингу та блефаропластики;
  • прояви целюліту І-ІІ ступеня;
  • догляд до та після ліпосакції.

Зони впливу: обличчя, шия, зона декольте, руки, живіт, бічні поверхні тулуба, сідниці, стегна.

Рекомендуючи клієнтам процедури з використанням радіочастоти, обов’язково слід враховувати низку протипоказань:

  • вагітність і годування груддю;
  • тяжкі захворювання внутрішніх органів та обміну речовин;
  • захворювання судин та гіпертонія у стадії декомпенсації;
  • патологічні новоутворення;
  • інфекційні й неврологічні захворювання у стадії загострення;
  • захворювання щитоподібної залози;
  • прийом антикоагулянтів;
  • наявність кардіостимулятора, протезів, пластин, гвинтів, металевих імплантантів або інших матеріалів, чутливих до радіочастоти.

Побічні ефекти процедур абсолютно виключені за умови правильного вибору та використання апарату для радіочастотної методики. Як правило, після процедури в зоні догляду з’являється легке почервоніння через 15–20 хвилин.

Слід також зазначити, що догляд за допомогою апарату для радіочастотного впливу сумісний з іншими методиками – фотоомолодженням, хімічними пілінгами, мезотерапією. Більше того, спільне використання цих методик значно посилює результат омолодження та відновлення шкіри.

Методики радіочастотного впливу можуть бути монополярними та біполярними. При монополярній методиці електроди розташовуються у такий спосіб: активний електрод розташований на маніпулі, а пасивним електродом є пластина заземлення, яка підкладається під клієнта і переміщається при зміні зони впливу. Така технологія найбільш зручна для роботи по тілу, де обробляються досить великі ділянки та потрібне глибоке проникнення радіочастоти.

При біполярній методиці обидва електроди розташовані на маніпулі. При цьому радіочастота має більш поверхневий вплив. Біполярна маніпула ідеально підходить для догляду за шкірою обличчя, яке має досить складний рельєф і потребує більш делікатного підходу.

 

Читайте також