Моделюючий масаж в anti-age терапії

Омолоджуємо організм

Logo

Аюрведичний моделюючий масаж здатний призупинити передчасне старіння. Протокол проведення процедури у кабінеті косметолога.

Нічого на світі так пристрасно не бажає людина, як здорового, щасливого та повного наснаги життя. З трьох цих бажань на першому місці стоїть здоров'я, бо без нього немає ні щастя, ні натхнення. Однією з найважливіших застав здоров'я є тіло, здатне правильно розпоряджатися поживними речовинами й ефективно виводити з себе токсини.

В умовах дедалі більшого забруднення навколишнього нас повітряного, водного та звукового середовища наші нерви постійно збуджені. Лімфатичні залози передчасно зношуються через регулярне вживання їжі, що містить різні консерванти. З різким збільшенням у нашому раціоні консервованих продуктів та напівфабрикатів організм все більше просочується на клітинному рівні різними хімікатами. Щоб зберегти здоров'я, нам не залишається нічого іншого, як навчитися методам якнайшвидшого виведення всіх цих токсинів з організму з тією ж регулярністю, з якою вони до нього надходять. Одним із таких методів є масаж.

Регулярний аюрведичний масаж у поєднанні з вживанням природних продуктів і чистої, живої води, а також фізичні вправи на свіжому повітрі мають для організму величезну користь. Власне масаж допомагає тілу рости й оновлюватися. Крім того, масаж дає людині розслаблення та відпочинок, а також відіграє важливу роль у процесі очищення й оздоровлення людського тіла. Тому масаж має бути для людини такою ж повсякденною потребою, як сон та їжа.

Саме ця очищувальна роль робить аюрведичний масаж надзвичайно благотворним методом набуття натхнення і радості життя. Масаж пробуджує внутрішні ресурси організму, стимулюючи процеси переробки білків, перетворення різних форм цукру на глюкозу та вироблення різних хімічних ферментів.

При щоденній практиці аюрведичний масаж сприяє омолодженню організму для людей будь-якого віку та стану: дітей, дорослих, людей похилого віку, інвалідів, хворих або тих, хто займається бодібілдингом. Для тих, хто не може займатися фізичними вправами, це чудова альтернатива. Щодо молодих енергійних людей, які активно займаються бойовими мистецтвами, то для них масаж просто обов'язковий. М'язовий стрес, який отримується в процесі тренувань, можна зняти тільки за допомогою масажу.

Аюрведичний масаж допомагає зберегти баланс між трьома тілесними флюїдами, відомими в аюрведі як доші. У санскритському слові «аюрведа» перша частина слова «аю» означає «життя», а «веда» – «знання». Дослівно аюрведа є «наука про життя» чи «правильне життя». Її принципи універсальні: кожен, хто бажає жити щасливим, здоровим і повним натхнення життям, може почерпнути з премудростей аюрведи багато корисного.

Аюрведичні масажі мають різну спрямованість і вирішують безліч проблем.

Терапевтичний масаж як лікувальний засіб застосовується при неврастенії, мігрені, безсонні, подагрі, поліомієліті, ожирінні, артриті, порушеннях кров'яного тиску, астмі та психічних розладах. Регулярний терапевтичний аюрведичний масаж один чи двічі на тиждень попереджає розвиток багатьох шкірних захворювань: екземи, герпесу, себореї, псоріазу тощо.

Естетичний масаж спрямований на підвищення загальної опірності організму, повертаючи людині терплячість, впевненість у своїх силах, витримку, кмітливість, сексуальну активність і фізичну красу.

Одним із найважливіших естетичних масажів є моделюючий масаж тіла. В аюрведі він застосовується як спосіб уповільнення старіння, підживлює сім основних компонентів людського тіла, стимулює кровообіг, рух лімфи і гормонів, що, своєю чергою, зміцнює нервову й імунну системи, змушуючи старість відступати.

У цій техніці ми працюємо з певними м'язами або з групою м'язів, знімаючи фізичну та розумову перевтому, що накопичилися в тілі. Особлива увага приділяється хребту, стегнам, стопам, голові, обличчю, що сприяє зміцненню чоловічого початку, а жінку робить особливо прекрасною та бажаною. Після такого масажу значно легше приймати й дарувати кохання.

Половина як жіночих, так і чоловічих проблем сидить у голові, а друга – в області тазу. Щоб вирішити такі проблеми, як міоми, кісти, хворі придатки, молочниця, мігрень, геморой, а також депресії, болі в шиї, спині та суглобах, в області нирок, неспокійний сон, хронічні вивихи тощо, потрібно лише «пробудити» таз, оскільки він є базисом, фундаментом, на якому стоїть тіло, стоїть хребет. І саме в тазі розташовуються органи розмноження, які потрібні нам для радості та задоволеності життям. Якщо таз затиснутий, все спазмовано, і це переходить на стегна. Тому моделюючий масаж проводимо по зонах.

Зони 1. Стегна, поперек

Проводимо поплескування двома руками (фото 1). Такий прийом посилює кровообіг підшкірних капілярів та всієї судинної системи.

 

Зона 2. Сідниці

1) Робимо розминання одночасно двома руками (фото 2);

2) розминання пальцями з компресією (фото 3), які активізують кровоносну систему у цій галузі, сприяють виведенню токсинів;

3) хвилеподібні струшування з перекатом сідничних м'язів (фото 4) , які дозволять розслабити й розм'якшити тканини.

Зона 3. Куприк

Проводимо кругові рухи великими пальцями з двох сторін біля закінчення куприка (фото 5).

Зона 4. Стегна (задня поверхня)

1) Робимо розминання двома руками, зустрічні;

2) великими пальцями точково круговими рухами масажуємо дві марми (точки): тильну урву й тильну ані. Оскільки марми розташовані у місцях з'єднання м'язів, кісток, зв'язок, артерій та нервів, у цих точках можна намацати і пульс.

Зона 5. Підколінна область

Тут розташована найтонша мережа лімфатичних вузлів. Проводимо:

1) кругові рухи трьома пальцями;

2) м'яке розтирання подушечками пальців (для стимуляції лімфатичних вузлів).

Зона 6. Гомілка

Опрацьовуємо її також з урахуванням марм.

Зона 7. Стопи

Вважають, що у поверхні стоп розташовані рефлекторні точки всіх органів і частин тіла. Згідно з давніми індійськими текстами, як змії тримаються подалі від орлів, так і хвороби обходять стороною тих, хто перед сном регулярно масажує стопи та ноги від колін до пальців.

Зона 8. Спина.

По обидва боки хребетного стовпа розташовані симпатичні ганглії – їх можна назвати великими станціями, що ретранслюють, передають нервові імпульси по симпатичній нервовій системі. Масаж спини як розправляє хребет, так і зміцнює нервову систему. Він також посилює циркуляцію цереброспінальної рідини та підвищує ступінь розрядки нейронів. Якщо масаж ніг впливає на лімфатичну систему, то масаж хребта стосується вегетативної (симпатичної та парасимпатичної) нервової системи.

Правильний масаж хребта здатний зцілити нервові та психічні розлади. У хвилини смутку і зневіри хребет розслабляється та згинається. Коли людина бадьора, весела і сповнена натхнення, її хребет автоматично розпрямляється.

При масажі хребта необхідно порівнювати силу масажних рухів: вони не мають бути занадто слабкими чи сильними. Слабкий масаж пробуджує потік всіляких фантазій, сильний масаж, який важко переноситься людиною, негативно впливає на нерви і головний мозок.

Спінальний масаж без олії взагалі не має жодної користі. Застосовуючи щодня або щонайменше тричі на тиждень масаж спини, можна до кінця життя запобігти не тільки окостеніння хребта, але й будь-які розлади нирок, печінки, шлунка, легень і головного мозку. Масаж може спричнити зміни в хімії організму та повністю зняти будь-яке напруження.

Проводимо у такому порядку:

1) двостороння фрикція великими пальцями вздовж хребта;

2) кругові рухи великими пальцями з двох сторін від хребта ( фото 6 );

3) поплескування в області куприка та попереку (фото 7);

 

4) розминання (фото 8);

5) круговими рухами загладжуємо лопатки;

6) розминання шийно-потиличної зони (фото 9, 10);

7) відтягування шкіри по обидва боки хребта великим та вказівним пальцями (фото 11).

Шкіра здорової людини піднімається легко. Щільне прилягання шкіри до хребта – ознака розладу органу, який співвідноситься з ділянкою хребетного стовпа.

Зона 9. Живіт

1) Масаж починається з пупка, де розташовано центр тяжіння всього тіла (фото 12). І тантра, і аюрведа вважають пупок дуже важливою точкою тіла. Саме в ньому сходяться сімдесят дві тисячі найтонших нервів, або наді. Через пупок дитина до появи на світ пов'язана з материнським організмом.

2) Круговими рухами за годинниковою стрілкою від пупка розтираємо поверхню живота (фото 13). Цим прийомом стимулюємо численні розташовані тут лімфатичні вузли, а також циркуляцію травних соків.

Зона 10. Грудна клітка

Проробляємо:

1) точку під грудиною пальцями обох рук і просуваємось до зовнішнього краю грудної клітки м'якими натискаючими рухами;

2) точку на верхівці мечоподібного відростка – двома великими пальцями масажуємо невеликими круговими рухами. Впливаючи на це, знімаємо депресію;

3) проводимо розминання з підняттям м'яза уздовж грудини та бічних частин (фото 14, 15) .

Зона 11. Груди

1) Подушечками всіх пальців спіральними рухами з одночасним розтиранням і придавлюванням м'язів навколо соска з усіх боків виконуємо масаж доти, доки пальці не виявляться на сосках. Повторюємо процедуру кілька разів. Цей рух надає грудним залозам правильної форми.

2) Великим і вказівним пальцями беремо соски і легенько тягнемо їх, але з достатньою силою, щоб стимулювати капіляри та нервові закінчення. Цей прийом посилює циркуляцію лімфи.

Масаж голови, шиї, обличчя – це окрема велика тема.

Отже, аюрведичний моделюючий масаж здатний призупинити передчасне старіння, розгладити зморшки, тонізувати м'язи та повернути рухливість суглобам. Він розгладжує шкіру, зміцнює нерви й імунну систему, а також допомагає тілу зберегти належну форму та гнучкість.

Ключовою умовою максимальної ефективності масажу є його регулярність.

Ця стаття є частиною спецпроєкту Глобальний anti-aging

Література:

Євгенія Радіонова, викладач, директор «Міжнародної школи масажу» (Київ) / Косметолог 4/2016

 

 

Читайте також