Мезотерапевтичні програми та пацієнти з деформаційним типом старіння

Logo

Курс естетичної корекції при цьому типі старіння обов'язково повинен включати як адекватний догляд за шкірою, так і заходи, що проводяться в салоні краси або спеціалізованій клініці: масаж, апаратні та ін'єкційні процедури, пілінги.


Віторія Копач, дерматовенеролог, керівник навчального центру компанії "Європейська естетика - Україна"


Правильно встановити тип старіння м'яких тканин обличчя та шиї – дуже важливий складник професійного успіху. І в цій статті ми поговоримо про програму, розроблену для пацієнтів із деформаційним типом старіння, який, на думку багатьох авторів, переважає у слов'янській популяції (його частота становить приблизно 62%).

Однак я вибрала таку тему не тільки тому, що це найчастіше зустрічається і досить важкий для результативної корекції морфотип. Серед багатьох косметологів (особливо новачків в ін'єкційних технологіях) існує думка, що достатньо навчитися ін'єкувати препарати для біоревіталізації та філери – і успіх забезпечений! Але, колеги, чи цього достатньо у разі деформаційного морфотипу? Швидше, це процедури, які навіть не будуть показані в цьому випадку!

Масштаби деформації

Отже, деформаційний тип (великозморшкуватий тип, або «деформована особа») характеризується вираженим порушенням еластичності шкіри, м'язового тонусу, лімфовідтоку, венозним стазом. Зміна тонусу м'язів обличчя характеризуватиметься появою гіпертонусу основних м'язів верхньої та нижньої третини особи разом із гіпотонусом м'язів середньої третини особи. Так, у стані гіпертонусу перебувають серед інших m. frontalis (лобовий м'яз), m. procerus (м'яз гордеців), m. depressor labii inferioris (м'яз, що опускає нижню губу), m. depressor anguli oris (м'яз, що опускає кут рота), а стані гіпотонуса – m. zigomaticus major et minor (великий і малий виличні м'язи), m. orbicularis oculus (круговий м'яз ока), m. risorius (м'яз сміху), m. buccinators (щоковий м'яз) та інші. Наслідком цього стає зміщення шкірно-м'язових структур вниз щодо кісткового скелета під впливом сили тяжіння, і в результаті спостерігається порушення лінії овалу обличчя, нависання шкіри верхніх та нижніх повік, поява подвійного підборіддя, утворення глибоких складок та зморшок (носогубна та шийно-підборідна складка, зморшки від кутів рота до підборіддя). Даний морфотип старіння зазвичай проявляється у жінок щільної статури, схильних до повноти. Надлишковий підшкірно-жировий шар на обличчі також потребує корекції.

Залежно від виразності тих чи інших симптомів цей тип іноді поділяють ще на три підтипи:

  • деформаційний;
  • деформаційно-набряковий;
  • деформаційно-судинний.

З поставленого діагнозу вибудовується індивідуальний курс естетичної корекції вікових змін шкіри.

Програма корекції: упор на мезо

Курс естетичної корекції при даному типі старіння обов'язково повинен включати як адекватний догляд за шкірою, так і заходи, що проводяться в салоні краси або спеціалізованій клініці (масаж, апаратні та ін'єкційні процедури, пілінги). Слід пам'ятати і про рекомендації щодо здорового способу життя, таких як відмова від шкідливих звичок, повноцінний сон, адекватні фізичні навантаження, збалансоване харчування, у деяких випадках нормалізація ваги, лікування супутніх захворювань.

Мезотерапевтична частина курсу вирішуватиме певний ряд завдань:

  • зменшення пастозності тканин; використання лімфодренуючих коктейлів;
  • зменшення виразності підшкірної жирової клітковини в цілому на обличчі і безпосередньо в областях локальних жирових відкладень (пальпебральні грижі нижньої повіки, «брили», тканини, що нависають, дистальніше «носогубок» і «зморшок маріонетки», друге підборіддя);
  • використання ліфтингових коктейлів для усунення в'ялості шкіри;
  • підвищення тонусу м'язів, що прийшли в гіпотонус, та застосування препаратів ботулотоксину для м'язів, що перебувають у гіпертонусі;
  • при необхідності створення гідрорезерву, якщо шкіра зазнає дефіциту, і контурна пластика (ще раз зауважу, що це завершальна частина програми).

Вплив на систему мікроциркуляції обов'язково включатиме вплив на периферичний кровотік та лімфообіг (дільниці: хребетний стовп, уздовж проекції магістральних судин, проблемна естетична зона). Препарати, що застосовуються: лофтон, фонзілайн, буфломедил, артишок.

Зменшуємо товщину підшкірно-жирової клітковини

Для досягнення оптимального ефекту необхідно зменшити товщину підшкірно-жирової клітковини. Для цієї мети добре використовувати коктейль, що містить L-карнітин та таурин.

L-карнітин активізує обмінні процеси, сприяє оптимальному спалюванню жирів та вивільненню енергії, у мітохондріях транспортує жирні кислоти до місця їх «спалювання» та вироблення енергії. Основна формула має такий вигляд: жир + кисень + L-карнітин = енергія.

Таурін, один з основних компонентів жовчі, сприяє емульгуванню жирів у кишечнику, покращенню енергетичних та обмінних процесів.

Застосовується такий коктейль 1 раз на 10-14 днів і показаний для введення на рівень підшкірної жирової клітковини. Рекомендоване дозування – 1,5 мл. Використовувана техніка – класична, лініями Лангера. Відстань між ін'єкціями – 0,7–1 см. Курс – 3–4 процедури.

Зменшуємо вираженість локальних жирових відкладень

Для цього використовуємо непрямі ліполітики з м'якою ліполітичною дією. Непрямий ліполіз відбувається під впливом специфічних ферментів – ліпаз, точніше, блокування цих ферментів. Інгібування фосфодіестерази – точка застосування дії непрямих ліполітиків.

Кофеїн – класичний непрямий ліполітик, що має ще й метаболічну дію, що сприяє утилізації жирних кислот.

Теофілін має аналогічну кофеїну дію, але набагато більш виражену.

Екстракт артишоку – непрямий ліполітик рослинного походження. Крім ліполітичної дії, дає лімфодренажний та жовчогінний ефекти.

Рекомендовано мультипунктурну інфільтраційну техніку на глибину 0,4–0,6 см. Дозування на один вкол – 0,1–0,2 мл. Рекомендований курс становить 3-4 процедури з інтервалом 12-14 днів. Зони ін'єкцій: пальпебральні грижі нижньої повіки, «брили», тканини, що нависають, дистальніше «носогубок» і «зморшок маріонетки», друге підборіддя.

Ущільнюємо шкіру та підвищуємо її тургор

Це таке завдання. І тут можуть (і повинні!) бути задіяні препарати, що підвищують гідратацію та забезпечують антиоксидантний захист. Унікальні в цьому плані комплексні біоревіталізанти.

Базовою речовиною є гіалуронова кислота. Це полісахарид із сімейства глікозаміногліканів – незамінний компонент міжклітинного матриксу дерми. Гіалуронова кислота стимулює фізіологічні процеси в дермі та активно відновлює структуру міжклітинного матриксу, що дає можливість швидко зміцнити шкіру, підвищити її гнучкість.

Проте досягнення оптимального результату необхідний компонент для ущільнення шкіри, підвищення її тонусу. З цією метою використовують ДМАЕ (диметиламіноетанол) – попередник холіну та ацетилхоліну. Він активізує роботу фібробластів, стимулюючи синтез колагену, що призводить до ущільнення тканин. Зовні це виявляється у ефекті підтяжки.

ДМАЕ необхідно поєднувати у коктейлі з дуже важливими для побудови повноцінного колагену амінокислотами – L-проліном, L-валіном, гліцином. Без них неможлива побудова колагену першого типу, який і становить 70% усіх волокнистих структур дерми.

Працюємо над тонусом м'язів

Дуже важливими при деформаційному типі старіння, що характеризується переважно зміною тонусу м'язів, є процедури та техніки, що відновлюють вихідний стан тонусу м'язів обличчя: мікрострумова терапія, міостимуляція, біостимуляція, міоліфтинг та ін Ін'єкційні методики також показують тут хороші результати. Нещодавно з'явилися коктейлі, що містять холіну бітратрат, який теж є попередником ацетилхоліну. Ефективним є застосування коктейлів, що містять ДМАЕ, який в результаті ланцюжка біохімічних реакцій перетворюється на ацетилхолін, необхідний для забезпечення синаптичної нейром'язової передачі та регуляції тонусу м'язів.

Останнім часом активно вивчаються ефекти, що виникають при внутрішньом'язовому введенні препаратів холіну. У цьому спостерігається підвищення тонусу инъецированных м'язів. Розроблено схеми ін'єкції м'язів обличчя, що знаходяться в гіпотонусі: нижній порції лобового м'яза, що піднімає брови догори, нижній порції кругового м'яза ока, великої та малої вилицьових м'язів, м'язи, що піднімає верхню губу. Для досягнення ефекту проводиться курс процедур із періодичністю 1 раз на тиждень, курс – не менше 6 процедур. Ін'єкції проводяться глибоко у м'яз.

І лише після всіх цих етапів логічно подумати про завершальне створення гідрорезерву шкіри за допомогою процедури біоревіталізації. Це має звучати як фінальна нота нашої мудрої партитури-програми для деформаційного типу старіння.

Вперше опубліковано: Les Nouvelles Esthetiques Україна, №3 (85), 2014

Читайте також