«Інтимні» питання дерматології та косметології

Logo

«Чому не гінеколог? Чому я маю це робити? Це не моє завдання» – такі заперечення часто звучать від тієї частини косметологів, котрі ще не готові акцептувати новий напрямок естетичної медицини. Поговоримо про естетичну гінекологію.


Ольга Суганяк, лікар загальної практики, керівник департаменту anti-age компанії «Академія Наукової Краси» (Україна)


Прогрес і глобалізація підкидають нам часом цікаві завдання. І якщо більшість фахівців ще заявляють про свою неготовність «лізти туди», то найактивніші косметологи вже заповнюють аудиторії спеціальних курсів, завданням яких є донести до лікарів суміжної галузі адаптовану з чистої гінекології та ендокринології інформацію. За фактом маємо два протилежні фронти фахівців: одні вже беруть на озброєння не тільки PRP , біоревіталізацію та пілінги інтимної зони, а й корекцію аутожиром, філерами, нитками та іншими просунутими методиками, інша сторона твердо стоїть на своєму баченні, що дана «зона інтересів лежить поза сферою діяльності.

Чому не гінеколог?

Гінекологія в Україні вже традиційно ділиться на два напрямки: так би мовити, оперативний (пологи, операції тощо) і більш консервативний – терапевтичний (ті самі фахівці, які ведуть базовий прийом у консультаціях). Відразу відсунемо убік групу фахівців із приватних клінік, де керівництво саме приймає рішення про введення тієї чи іншої процедури до переліку послуг та займається рекламою процедури (лікарі з цієї категорії за замовчуванням готові до інновацій). Але таких гінекологів – крапля в морі, набагато менша, ніж вже зараз активних косметологів, які зі шприцом у руках готові імплементувати нові стандарти краси в інтимній зоні. Інші вже розділили сфери впливу, та й умови державної служби накладають жорсткі рамки на перелік послуг, які може надати лікар; приватна гінекологічна служба становить незначний відсоток проти приватної косметологічної службою.

Саме косметологія, перебуваючи на 99% у приватних руках, є плацдармом для запровадження інновацій, висококонкурентний ринок змушує лікарів шукати новинки, нескінченні «фішки», які змусять пацієнтів щоразу повертатися до них. Та й самі пацієнти вже звикли, що косметолог – це не тільки не просто корекція обличчя. Пацієнти приходять «оживити» волосся після стресу чи сонця, активно займаються естетичною корекцією фігури, ставлять питання про детокс-програми та харчування. Сучасний косметолог, можливо, сам і не знатиме тонкощів усіх діагностичних та терапевтичних програм, але він просто змушений стати якимось консультантом та провідником у суміжні галузі. І від естетичної гінекології йому також не відхреститися.

Більше половини жінок після 35 років, особливо у післяпологовому періоді, відчувають синдром сухості піхви. І, навіть не звертаючись до банальної (точніше, зовсім не банальної) проблеми сексуальної незадоволеності внаслідок дискомфорту під час статевого акту і, як наслідок, зниження загального емоційного фону, не менш важливим є чудова нагода для патогенетичної флори розвиватися у порушеній мікросфері. Ми говоримо вже не про естетику, а про здоров'я жінки – як фізичне, так і психологічне.

Пілінг інтимної зони? Ви сумніваєтеся у його необхідності? Придивіться на пляжі до слов'янських дам, що мають зайвих 7-8 кг. Як сором'язливо вони пов'язують парео, щойно вийшовши з моря, щоб приховати темні пігментні плями на внутрішній поверхні стегон. Складно назвати такі відчуття характерними для впевненої у собі здорової жінки.

Я не перераховуватиму весь комплекс процедур естетичної корекції. Як і в базовій косметології, лікар повинен відчувати і знати міру та межу: де може допомогти він, а де слід направити пацієнтку до суміжних фахівців, у тому числі до гінекологів, ендокринологів, хірургів. Є низка процедур, які суворо протипоказано виконувати будь-де, крім клініки. Але базове поняття естетичної гінекології, її розуміння та впровадження протоколів інтимної корекції в рутинну роботу лікаря косметолога, я думаю, зовсім не за горами, і саме час розширити свої знання та можливості зробити своїх пацієнток щасливішими та здоровішими.

Найчастіше лікарі, навіть знаючи невтішну статистику поширеності інтимних проблем серед пацієнток середнього віку (а це якраз цільова аудиторія лікарів-косметологів), проте і не уявляють, що кожна друга пацієнтка є потенційним клієнтом для тієї чи іншої процедури інтимної корекції. Виникає порочне коло закритих стосунків між лікарем та пацієнтом. Пацієнт не знає про можливість коригувати проблему або, що ще гірше, мовчки страждає, вважаючи це нормою дорослішання, або застосовує інтернет-поради та лайфхаки щодо покращення стану (нерідко зі шкодою для здоров'я). Зрештою, просто соромиться поставити запитання (що також не рідкість серед населення, вирощеного у «країні без сексу»). Лікар не порушує цю тему з причин «не моя сфера», «не знаю, як про це заговорити з пацієнтом», «це дуже інтимне питання».

Насамперед необхідно інформувати пацієнта про те, що такі проблеми існують і їхня терапія є нормою, процедури виконуються вами або у вашому салоні.

Не чекайте, що пацієнт сам вам поставить питання. В інтернеті ця тема ще мало розкручена, і сарафанне радіо «порад подружок» через делікатність теми теж працює набагато слабше. Вам допоможуть друковані матеріали, правильно зняті ролики, які демонструються в зоні очікування. Звичайно, не відео процедури з виглядом «до» і «після», як часто можна бачити при розкручуванні б'юті-процедур. Це має бути акуратний ролик з інформацією про проблематику та методиками корекції, знятий, наприклад, у вигляді інтерв'ю лікаря з блогером або журналістом та запущений із субтитрами на екрані в зоні передпроцедурного очікування. Багатьох пацієнтів він змусить зробити найперший і найважливіший крок – поставити запитання до свого лікаря. А ваше завдання – пояснити пацієнтові, що проблема має широке поширення, що таку процедуру роблять дуже багато – від знаменитостей до найпростіших людей, а зовсім не співробітники сфери надання ескорт-послуг (часта помилка пацієнтів), що це ваше пряме завдання, завдання лікаря , – допомогти пацієнту повернути здоров'я, і ​​це не більш інтимно та делікатно, ніж будь-яка інша б'юті-або анти-ейдж-процедура.

Висока довіра, яку пацієнт надає своєму лікарю-косметологу, – це та гарантія успіху, яка дозволить кожному з вас ввести протоколи інтимної корекції у свою роботу та зробити турботу про здоров'я своїх пацієнток комплексною та всебічною.

Вперше опубліковано в "Les Nouvelles Esthétiques Україна" №5 (111) 2018

Читайте також