Апаратні методи корекції делікатних зон

Показання та переваги методик

Logo

На сьогодні в галузі естетичної медицини та косметології існує безліч методик, спрямованих на профілактику й корекцію будь-яких змін у зоні шиї, декольте та бюсту. Розглянемо сучасні апаратні методики.


Юлія Копецька, лікар-дерматокосметолог, методист «Академії Наукової Краси» (Україна)


Кріотерапія

В основу методики покладено механізм локального кріовпливу на поверхневі тканини організму. Локальний кріотерапевтичний ефект досягається за температури від +5ºC до -20ºC. Якщо впливати на більш високу температуру, не буде досягнуто бажаного терапевтичного результату; якщо температура буде нижче -20ºC, то замість стимулюючого отримаємо деструктивний ефект, оскільки відбудеться кристалізація міжклітинної та внутрішньоклітинної рідини в оброблюваних тканинах.

Генератор холоду побудовано за механізмом Пельтьє: у місці спайки двох напівпровідників проводиться електричний струм, при цьому відбувається охолодження одного провідника, який генерує холод на насадку та протилежного нагрівання. Тепло виходить через вентиляційні отвори. Температуру на апараті можна вибрати з точністю до 1ºC та фіксувати потрібну кількість часу.

Перевагою методики є:

  • фізіологічність на тканини організму;
  • відсутність травм та інвазії;
  • відсутність хворобливих чи дискомфортних відчуттів під час та після процедури;
  • мінімальна кількість протипоказань й обмежень до впливу;
  • відсутність будь-якого додаткового електромагнітного або радіохвильового впливу на шкіру;
  • оптимальне поєднання з іншими реабілітаційними методами.

Механізм кріовпливу на тканині полягає в таких ефектах:

  1. Аналгезуючий поверхневий ефект створюється за допомогою блокування ноцирецепторів дерми. Триває 4-6 хвилин. Насадка проводиться по тканині одноразово лінійно, без притискання.
  2. Вазомоторний ефект:

а) рефлекторна вазоконструкція поверхневих і серединнорозташованих судин як дермальних тканин, так і більш глибоко розташованих. Перші 1-2 хвилини впливу реагують дермальні судини, наступні 3-4 хвилини звужуються артерії та вени підшкірного сплетення, а також (при незначно вираженій підшкірно-жировій клітковині) м'язові судини, що призводить до тонусу поперечно-смугасту мускулатуру. Вплив холодом тонізує лімфопротоки, що створює сприятливі умови для подальшого дренажу тканин;

б) рефлекторна вазодилятація виникає при дії холоду однієї й тієї ж температури на окрему ділянку протягом певного часу. Продовжуючи проводити лінійні або спіралеподібні рухи кріоджерелом з легким натиском за незмінної температури, ви досягаєте тимчасового підвищення проникності стінок судин, мікроциркуляторного, внутрішньошкірного, підшкірного та м'язового сплетень. У цей момент є унікальна можливість провести лікувальні та косметичні засоби не лише на рівень шкіри, а й значно глибше, досягаючи підшкірно-жирової клітковини та м'язових волокон залежно від призначення препарату. Паралельно з підвищенням проникності стінки збільшується діаметр судин, посилюється артеріальний кровотік, постачання киснем тканин, посилюються всі обмінні процеси, синтез АТФ у мітохондріях та емплікація продуктів обміну з клітин через мембрани та міжклітинний простір.

3. Лімфодренажний ефект здійснюється при комбінованому застосуванні дренажу тканин за допомогою кріонасадки й помпажу лімфовузлів мануальним методом. Насадкою проводяться лінійні повільні рухи від дистальних відділів кінцівок у проксимальному напрямку, а також зовнішньої та внутрішньої поверхні кінцівки по ходу магістральних судин. Рухи здійснюються з легким натиском по ходу лімфопротоків, але в області локалізації лімфовузлів допускається помпаж тільки ручним методом, холодова дія тут неприпустима.

4. Біостимулюючий регенеративний ефект здійснюється за допомогою звільнення біологічно активних субстанцій, нейромедіаторів, інтерлейкінів, простогландинів. Це дає пролонгований відновлювальний результат. А використання як контактної речовини сироваток, що відповідають меті процедури, дозволяє досягти яскравіших результатів. Наприклад, для досягнення

  • ліфтингу застосовується сироватка з ДМАЕ, центелла азіатська, еластином;
  • зволоження – сироватка з колагеном;
  • наповнення – сироватка з гіалуроновою кислотою;
  • відновлення – сироватка з вітамінами та мінералами.

Процедуру кріотерапії можна проводити практично щодня, регулюючи подачу холоду на тканини за температурою та часом.

Індивідуальний курс процедур призначається 1-2 рази на тиждень до досягнення бажаного результату (загалом близько 20).

Дермотонія

Методика дермотонії – це квінтесенція негативного тиску вакууму та методик масажу (мануального й роликового). Такий метод впливу використовується для відновлення тургору шкіри та структур, що підлягають, вже багато років. Згодом зазнають корекції та вдосконалення різні вакуумні режими та форма, розмір, будова й матеріал роликових насадок, які вступають у безпосередній контакт зі шкірою.

Дермотонія використовується як у підготовчому, так і реабілітаційному періоді після хірургічних втручань і для обличчя, і для тіла.

Першим чи окремим етапом є стимуляція біологічно активних точок, що готує організм як до процедури в цілому, так і до стимуляції магістральних зональних лімфоколекторів для активнішого пасажу лімфи з периферичних лімфопротоків.

Для цього використовується пульсуючий режим із частотою 0,6-0,7 Гц, що максимально відповідає частоті серцевих скорочень.

Наступний крок – дренаж рідини. Він здійснюється в постійному режимі. На низькій силі вакуумного впливу дренується шкіра, на більш високих – тканини, що глибше лежать. Таким чином, покращується вено- та лімфовідтікання, зменшується кількість міжклітинної та внутрішньоклітинної рідини, а отже, посилюється приплив артеріальної крові. Дренаж також завершується стимуляцією лімфовузлів.

Подальші кроки – дефіброзація й тонізація тканин залежно від показань і поставлених завдань. Вплив вакууму спрямований на підшкірно-жирову клітковину, судинні, лімфатичні протоки та нервові закінчення. Режим роботи вакууму при цьому проводиться із частотою пульсації 3,5-5 Гц працює на ліфтинг м'язів шиї та грудей, а при 0,6-0,7 Гц – спрямований на ліфтинг шкіри.

Процедура приємна та безболісна. Завдяки цій методиці, проводячи одночасно процедуру в зоні шиї, декольте та грудях, можна домогтися корекції всіх цих зон у стислі терміни, що дуже цікаво для пацієнта.

Курс процедур – 1-2 рази на тиждень до досягнення бажаного результату.

Ультразвук

Найбільш ефективним у цьому випадку буде використання ультразвукових вібрацій, ексфоліативний іа механічний вплив, які спричиняють такі біологічні ефекти:

  • Сонофорез: під впливом звукових коливань виникає внутрішній мікромасаж тканин, у результаті стираються дрібні зморшки та згладжуються більші. Сонофорез сприяє проникненню вглиб шкіри активних інгредієнтів косметичних препаратів (ліфтинг, зволоження, наповнення, регенерація). Спільна дія активних елементів та метаболічної стимуляції дарує шкірі заряд енергії, робить її пружною й еластичною, сприяє покращенню її структури.
  • Дефіброзуюча дія: молекулярні фрикції, спровоковані акустичними волокнами, протистоять утворенню фіброзу. Це особливо важливо при обробці зморшок-борозен в області шиї та декольте.
  • Метаболічна стимуляція: звукова енергія забезпечує посилення активації клітинного метаболізму. Зокрема, реактивацію фібробластів і посилення вироблення колагену, що значно підвищує тонус тканин шиї, декольте та грудей.
  • Хромотерапія : світловий потік певних відтінків посилює бажаний лікувальний ефект завдяки енергії, що надається клітинам світловими променями. Таким чином, працюють принципи люмінології. Так, червоний колір стимулює мікроциркуляцію, прискорює вироблення колагену та клітинну регенерацію, зелений – підвищує клітинну активність, жовтий – підвищує тонус м'язів.

Кожен салонний догляд є послідовністю фаз: ексфоліація, сонофорез, стимуляція дерми, дефіброзування зморшок. Загальний час процедури становить 25-30 хвилин. Курс салонних процедур становить від 6 до 12 сеансів, двічі на тиждень. Протягом усього курсу рекомендується використовувати лінію домашнього догляду.

Радіохвилі

Радіочастотні хвилі застосовуються у різних галузях медицини. Їхнє впровадження в естетиці призвело до справжньої революції у вирішенні проблем підвищення пружності й еластичності шкіри. Вони дають виражене видиме зниження в'ялості шкіри, підвищення пружності, а також усунення дрібних зморшок. Діапазон частот, що генеруються джерелом радіочастотного випромінювання, становить від 4 до 8 МГц. Максимальна робоча потужність апарату –  від 80 Дж до 100 Дж, що забезпечує максимальну фізіологічність.

Перед сеансом шкіра знежирюється. Локально за допомогою спеціального термометра вимірюється температура поверхні, що обробляється. При радіохвильовому впливі не використовується контактний засіб. Температура тіла наростає до 42-45°С. При таких параметрах відбувається максимальна стимуляція проліферації та ущільнення сполучнотканинних структур. У межах області лікування має з'явитися однорідне почервоніння шкіри. Час лікування однієї зони – від 20 до 40 хвилин.

Вже після першого сеансу:

  • зменшується відстань між двома позначками, поставленими на шкірі (завдяки ретракції волокон колагену, що свідчить про моментальний постпроцедурний ліфтинг-ефект);
  • шкіра пом'якшується;
  • шкірний рельєф стає одноріднішим.

Переваги методики:

  • безболісність; відсутність ризику виникнення опіків;
  • відсутність дискомфорту та побічних ефектів після процедури;
  • швидкість лікування (тривалість сеансу 20-30 хвилин);
  • стабільні, пролонговані у часі позитивні результати;
  • можливість поєднання з іншими методами.

Доведено безпеку й ефективність впливу радіохвиль. Вони не ушкоджують довколишні структури.

Крім цих методик, для корекції та відновлення даних зон застосовується також міостимуляція, мікрострумова терапія, фото- й лазерне омолодження.

Індивідуальний підхід і грамотно складена програма догляду в будь-якому випадку принесуть позитивні результати корекції таких делікатних зон, як шия, декольте, бюст.

Ця стаття є частиною спецпроєкту АПАРАТНА МЕДИЦИНА


Вперше опубліковано: KOSMETIK international journal, №4 (42), 2010, стор. 26-28

Читайте також