Anti-age терапія з урахуванням морфотипів старіння
Аnti-age терапія займає важливе місце у практиці фахівця естетичної медицини. Розглянемо кращі схеми корекції на практиці лікаря-косметолога.
Як правило, основними завданнями практично будь-якої антивікової корекції є:
- підвищення тонусу та еластичності шкіри;
- усунення гіперпігментації;
- вирівнювання рельєфу;
- відновлення епідермального бар'єру;
- поліпшення мікроциркуляції та лімфовідтоку;
- усунення локальної ліподистрофії («друге підборіддя»);
- створення каркасу та ліній натягу;
- усунення мімічного навантаження на окремі зони.
Для досягнення цих цілей застосовуються естетичні та лікарські косметичні процедури. Причому успіх їх залежить від сталості та послідовності виконання. В основі холістичного (комплексного) підходу до естетичної корекції лежить класифікація морфотипів старіння одного із провідних сучасних косметологів Інни Кольгуненко. Використовуючи патогенетично обґрунтовані принципи корекції, можна підібрати індивідуальну комплексну програму, яка дасть як швидкий, так і довгостроковий результати, а також дозволить спрогнозувати подальші вікові зміни. Розглянемо деякі методи anti-age корекції.
Пілінг шкіри
Для видалення гіперпігментації, вирівнювання рельєфу шкіри, підвищення її тонусу та еластичності найкращою процедурою є пілінг. Залежно від активного агента (механічного, хімічного, фізичного) та глибини впливу для кожного морфотипу старіння можна підібрати найбільш ефективний пілінг:
- втомлений морфотип - комбінований біомеханічний 50-70% ( FILLMED ), комбінований гліколево-саліциловий 50% (Dermaceutic), молочний 30% (Mesoesthetic), мигдальний Easy ТСА 15% (Skin Tech), механічна мікродермація
- дрібноморщинистий морфотип – гліколевий 20-50%, комбінований гліколевий з койєвою та фітиновою кислотами, молочний 20%, Easy ТСА 15%, HydraFacial, фракційний фототермоліз;
- деформаційний морфотип – гліколевий 70%, комбінований гліколево-саліциловий, саліциловий, ретиноловий, мигдальний, ТСА 15-20%, HydraFacial;
- м'язовий морфотип – гліколевий 50-70%, комбінований гліколево-саліциловий, молочний 30%, мигдальний, механічна мікродермабразія, HydraFacial, комбінований гліколевий з койєвою та фітиновою кислотами, саліциловий, ретиноловий, мінд.
Армування шкіри
З метою відновлення епідермального бар'єру, покращення мікроциркуляції та ліфтингу застосовують мезотерапію. Ін'єкційний вид армування мезопрепаратами становить інтерес з погляду технічної доступності широкому колу фахівців, що характеризується низькими ризиками розвитку ускладнень та побічних ефектів, коротким періодом реабілітації.
При проведенні армування біоревіталізантами та полікомпонентними препаратами клінічний ефект досягається шляхом реалізації двох ефектів – фармакологічного та власне пунктурного, що є наслідком цілеспрямованого травматичного впливу, внаслідок чого складні процеси в шкірі забезпечують активне стиск дермального клаптя.
Адекватний фармакологічний ефект при армуванні естетично значимих зон можливий при виборі препарату. В останні роки для вирішення широкого спектру естетичних проблем актуалізується застосування поліревіталізантів (скінбустерів), що відрізняються складним багатокомпонентним складом. Поліревіталізанти являють собою принципово новий клас препаратів, що поєднують переваги біоревіталізантів (високомолекулярна нативна гіалуронова кислота) та мезотерапевтичних коктейлів, що надають комплексну реструктуризуючу дію. Такі препарати спеціально призначені для біоревіталізації та корекції поверхневих зморшок, підвищення тонусу, тургору шкіри та м'язового корсету. Мають швидкий ліфтинговий ефект, забезпечують високий рівень гідратації і видимий ефект вирівнювання рельєфу шкіри.
Показаннями для армування поліревіталізантами є:
- дрібноморщинистий тип старіння (все обличчя);
- втомлений тип старіння (середня та нижня третини особи);
- деформаційний тип старіння з неявно вираженими ознаками гравітаційного птозу (можливе поєднання з ліполітичними препаратами);
- м'язовий тип у ділянці шиї;
- ознаки атонії шкіри, спричинені швидким зниженням ваги;
- армування окремих зон.
Зверніть увагу: дуже важливо, щоб поліревіталізанти були зареєстровані в Європі як засоби медичного призначення, призначені для інтрадермального введення (CE Class III Injectable), що вказує на високу ефективність та безпеку цього мезотерапевтичного засобу.
Мезококтейлі
Для загальної anti-age мезотерапії використовуються активні регенеруючі та стимулюючі коктейлі, що покращують якісні показники шкіри. Стимулюється синтетична та проліферативна робота фібробластів, збільшується кількість колагенових та еластинових волокон, матриксу, покращується мікроциркуляція, усувається оксидантний стрес. Перевага надається коктейлям з перевіреними пептидами та біостимулінами.
Техніки введення препаратів наппаж, папульна та ретроградно-лінійна. Курс: 4-8 процедур 1 раз на тиждень чи за схемою.
При гіперпігментації (особливо для дрібноморщинистого та м'язового морфотипів) використовуються коктейлі, що відбілюють, з інгібіторами тирозинази (RRS® HA Whitening, Mesoline shine), які вводяться за допомогою мезоролеру 1 мм і папульно в плями. Курс: 6-8 процедур 1 раз на тиждень.
У нижній третині особи (особливо при деформаційному і втомленому морфотипах) використовуються не тільки традіонні підтягуючі, але і ліполітичні готові коктейлі з кремнієм, хофітолом, кофеїном, L-карнітином, фосфатидилхоліном і дезоксихолінової кислотою , Mesoline Bodyfirm). При цьому шкіра береться в складку для того, щоб розчин потрапив безпосередньо до гіподерми. Курс: залежно від коктейлю необхідно 4-6 процедур із періодичністю 7-10 днів або 2-4 процедури з періодичністю 10-14 днів.
Щоб отримати ефект розслаблення шкіри при зменшенні м'язової активності, в естетичній медицині сьогодні використовують новинку – мезотерапевтичні препарати з ботулоподібною дією. Ефект дермального наповнення з гіалуроновою кислотою + дермальний релаксуючий ефект BoNta 568 (пентапептид, гексапептид, октопептид) – відмінне поєднання стимуляції дерми та розслаблення м'язів, особливо для пацієнтів, які з певних причин не хочуть або не можуть проводити ботулінотерапію. Також ці процедури продовжують ефект ботулотоксину.
Схема введення така ж, як і для ботулотоксину, але можливе введення за принципом мезоботоксу - мінімальна глибина в/м'язово та в/шкірно. Курс: 4-6 процедур 1 раз на тиждень. Також варто зазначити, що європейські тенденції (AMEC Convention 2015) та економічна ситуація повертають нас до використання мезоролера у корекції. У ході процедури нідлінгу (або CIT - collagen inducing therapy) відбувається стимуляція синтезу колагену, покращення мікроциркуляції, утворення мікроотворів для введення біоактивних препаратів, вирівнювання рельєфу, стимуляція репаративних процесів. Іншими словами, в ході процедури виявляється патогенетичний вплив на процеси старіння або вікові структурні зміни, що відбуваються в шкірі. Особливо гарну дію нідлінг має на втомлений морфотип старіння.
Процедура може виконуватися методом сухої пункції або запровадженням мезотерапевтичних коктейлів. Після процедури гіперемія триває 24-48 годин. Якщо потрібна ще одна процедура, вона може бути виконана через 4 тижні.
Владлена Аверіна , лікар вищої категорії, дерматовенеролог клініки сімейної медицини "Zdravitsa", науковий організатор циклу "Портрет складного пацієнта", Президент Асоціації естетичної гінекології та андрології, Член Наукового комітету AMWC Monaco
Ця стаття є частиною спецпроекту Ін'єкційний anti-aging
Ознайомитись з усіма статтями цієї теми ви можете:
Читайте також