Апаратний догляд за шкірою: програма корекції комбінованого типу старіння

Варіанти комплексної корекції

Logo

Продовжуємо серію статей, в яких пропонуємо до уваги фахівців естетичної медицини варіанти комплексної корекції основних типів старіння обличчя. Сьогодні поговоримо про комбінований морфотип.

Основні мішені впливу: характеризуються поєднанням перших трьох типів (втомленого, дрібнозморшкуватого, деформаційного).

Корекція змін

  1. Підготовчий етап

Мета – ексфоліація, зволоження, відновлення мембранного потенціалу клітин, відновлення тонусу мімічних м’язів обличчя.

Використовувані апаратні технології – УЗ або лазерний пілінг, лазерна біоревіталізація, мікрострумова терапія, міо- та біостимуляція, за показаннями лімфодренаж.

Ультразвуковий або лазерний пілінг (див. статтю)

Мікрострумова терапія (див. статтю)

Міо- або біостимуляція (див. статтю)

Лазерна біоревіталізація (див. статтю)

       2. Основний етап

Мета – активна стимуляція синтетичної активності фібробластів, боротьба з локальними жировими відкладеннями, видалення судинних мальформацій, гіперпігментації, корекція зморшок.

Використовувані апаратні технології – радіочастотний ліфтинг, світлотеплова терапія, лазерне омолодження (фракційне, аблятивне, неаблятивне).

Світлотеплове омолодження (див. статтю)

Фракційне омолодження

Фракційний лазер для омолодження подає світло у вигляді решіток високоточних мікропроменів. Ці мікропромені створюють вузькі та глибокі стовпи коагуляції тканини (термоспоти), які проникають в епідерміс та дерму, оберігаючи тканину навколо стовпів від пошкодження. Коагульована тканина усередині стовпів ініціює природний процес регенерації. Залишки коагульованих клітин у термоспотах поступово відкидаються, шкіра розгладжується. Наприклад, фракційний лазер Quanta System забезпечує 1000 мікроплям на площі 1 см2, а діаметр кожної з плям приблизно дорівнює 100 мкм. Глибина проникнення енергії лазера регулюється і становить від 600 мкм до 1 мм (до папілярної дерми) або більше. Використовується довжина хвилі 1540 нм, притаманна лазеру Er:Glass.

Фракційний метод дозволяє боротися з поверхневою дисхромією та тонкими судинними мальформаціями. Метод малотравматичний, оскільки ушкоджує тільки певні зони в межах обраної області-мішені, що забезпечує набагато швидшу репарацію шкіри, оскільки «здорова» необроблена тканина, що оточує ці зони, допомагає дуже швидко відновити пошкоджені ділянки. Оптимальні результати зазвичай стають видимими приблизно через 2-3 місяці, оскільки в цей період триває ремоделювання колагену та підтяжка шкіри.

Лазерне аблятивне омолодження

Абляція – фізичне явище, в основі якого лежить механізм селективного фототермолізу (поглинання енергії певної довжини хвилі в такому випадку водою). Вода поглинає енергію, що призводить до «мікровибухів» у тканині, тим самим руйнуючи тканину на невеликій глибині, що дозволяє отримати тонкий, керований і контрольований процес знищення оброблюваних тканин. Термін «лазерне шліфування» шкіри передбачає досить глибоку абляцію (включаючи верхівки сосочкового шару дерми)  і температурний вплив на компоненти волокнистого шару дерми. Аблятивні способи (шліфування) широко застосовуються для підтяжки колагену, видалення зморшок, пігментних плям, рубцевої тканини, видалення небажаних утворень. Лазерні системи, що використовують у своїй основі селективний фототермоліз та аблятивно впливають на тканину, побудовані на кристалі Er:YAG з довжиною хвилі 2940 нм.

Радіочастотний ліфтинг

Нагрівання тканини електричним струмом у радіочастотному діапазоні – RF-технології (скорочено від Radio Frequency – радіочастоти) – надає одночасний поєднаний вплив на різні тканини: шкіру, м’язи, судини та підшкірно-жирову клітковину. Технологія RF одночасно забезпечує зменшення обсягу жирової тканини, підтяжку шкіри, підвищення тонусу м’язів та дренаж для видалення продуктів ліполізу, що дозволяє отримати миттєві видимі результати при лікуванні локальних жирових відкладень, відновленні тургору в’ялої шкіри.

Первинними акцепторами, тобто мішенями, що сприймають вплив RF-терапії, є біополімери клітини: ДНК, РНК, глобулярні водорозчинні білки, фосфоліпіди, гліколіпіди, глікопротеїди клітинних мембран. Під дією електричного поля RF-діапазону в тканинах відбувається спрямоване зміщення заряджених полімерів, перерозподіл електричних зарядів та поляризація. При русі таких іонів і поворотах диполів відбуваються тертя і коливання молекул, що, своєю чергою, призводить до підвищення температури та різних внутрішньомолекулярних фізико-хімічних та структурних перебудов, що сприяють зміні функціональної активності клітин і тканин. Крім того, підвищується проникність клітинних мембран і швидкість метаболізму, що сприяє відновленню тканин. Річ у тім, що, як правило, неспецифічне збільшення проникності мембран призводить до надходження до клітин іонів Са2+, яких поза клітиною приблизно в 10000 разів більше, ніж у цитоплазмі. Це призводить до активізації клітин, і в них послідовно відбуваються неспецифічні метаболічні реакції (фосфорилювання білків, активація систем вторинних месенджерів та ін.), що визначають лікувальні ефекти цього фактору.

Внаслідок різного поглинання енергії білками й іонами максимальна кількість тепла утворюється в тканинах з малим вмістом води (дерма, кісткова, сполучна та нервова тканина, сухожилля та зв’язки, підшкірно-жирова клітковина). У тканинах з високим вмістом води (кров, лімфа, м’язи) тепла утворюється на порядок менше, у чому полягає специфіка дії струмів радіочастотного діапазону.

Залежно від властивостей впливу температура тканин підвищується на 2-5°С. Як відомо, при підвищенні температури в зоні впливу збільшується швидкість перебігання хімічних реакцій, прискорюється метаболізм, зростає потреба в кисні та поживних речовинах, підвищується кількість катаболітів, при цьому збільшується швидкість їх виведення. Локально у тканинах відбувається розширення кровоносних судин, посилення кровообігу та лімфотоку, збільшення числа функціонуючих капілярів. Прискорюється формування артеріальних колатералей та анастомозів у мікроциркуляторному руслі, підвищується синтез антитіл, збільшується вміст у крові компонентів гуморального імунітету, посилюється фагоцитарна здатність лейкоцитів, а також підвищується активність фібробластів та макрофагів, що зупиняє розвиток дегенеративно-дистрофічних порушень. Таким чином, використовуючи радіочастоти, можна активно впливати на шкірний клапоть з метою його зменшення за площею та впливу на зони з невеликими локальними жировими відкладеннями.

Самі процедури часто називають: «радіочастотний ліфтинг», «термоліфтинг», «радіочастотне омолодження», «радіочастотний ліполіз». В основі естетичних ефектів цих процедур лежить контрольоване запалення в дермі, яке стає «пусковим механізмом» для реструктуризації (омолодження) шкіри. Протягом пів року після процедури відбувається посилене утворення нового колагену та подальше зміцнення дерми, що забезпечує тривалий естетичний ефект. Спрямоване та контрольоване підвищення температури у підшкірно-жировій клітковині запускає процеси ліполізу. Внаслідок термічної дії жирові клітини звільняють тригліцериди, які під дією ферменту ліпопротеїнліпази розщеплюються на гліцерин та жирні кислоти.

Приклад складання курсової терапії комбінованого старіння

Підготовчий етап:

  • УЗ-пілінг 2 рази на тиждень.
  • Лазерна біоревіталізація 2 рази на тиждень.

Поєднуються в одне відвідування, на курс 6 процедур.

  • Мікрострумова нормалізація, ліфтинг 2-3 рази на тиждень після закінчення попередніх процедур або в інші дні між ними. Курс 8-10 процедур.

Основний етап:

Радіочастотний ліфтинг 1 раз на 7–14 днів, курс 6 процедур.

За наявності гіперпігментації можливе проведення на цих ділянках світлотеплових спалахів під час процедури або в інші дні, 1 раз на тиждень, курс 6 процедур.


 

Підтримуючий етап:

МТ чи RF-терапія 1-2 рази на місяць.

Через 4-6 місяців доцільно виконати фракційне або абляційне лазерне омолодження 1 раз на місяць, курс 2-3 процедури.


 

За матеріалами Les Nouvelles Esthetiques Україна

Читайте також