Що можуть препарати з ПДРН у антивікових програмах

Висока біосумісність зі шкірою, дія на клітинному рівні

Logo

Полінуклеотиди – інноваційний підхід до профілактики та корекції вікових змін у сучасній естетичній медицині.

Галузь естетичної медицини, стрімко розвиваючись, дає нам можливість успішно використовувати косметологічні розробки, покликані стимулювати природні процеси в організмі, сповільнюючи їх вікові зміни. Однією з обов'язкових умов сучасної косметології є відсутність побічних явищ та пролонгований результат.

Дотримуючись саме цих постулатів, що прийшли до косметології із загальної медицини, передові компанії використовують у складі топічних та ін'єкційних препаратів речовини натурального походження, що мають високу біосумісність зі шкірою, діючи на клітинному рівні.

Саме до таких компонентів належать полінуклеотиди, що є біополімерами, нуклеїновими кислотами (лат. nucleus – ядро), утворені нуклеотидними ланками, які своєю чергою складаються з азотистої основи, вуглеводного залишку і фосфатної групи.

Для сучасних препаратів полінуклеотиди одержують із органічної сировини. Вони є особливою витяжкою з ДНК гонадної тканини самців лососевих. Оскільки ДНК молок лососевих риб і ДНК лейкоцитів людини дуже близькі, саме тому ПДРН чудово діють на організм людини. Молоки багаті на нуклеїнові кислоти і білки-протаміни, які вже сотню років успішно використовуються в медицині. Препарати на основі полінуклеотидів, здобутих із молок лососевих риб, не спричиняють алергічних реакцій та інших серйозних побічних ефектів, тому є абсолютно безпечними для людини.

ПДРН у складі ревіталізуючих препаратів надають ефект відновлення клітин з можливою перевагою корекції вікових змін для зволоження шкіри, ущільнення, еластичності і зниження виразності зморщок. Натрію дезоксирибонуклеат є складовим елементом структури ДНК та діє на клітинному рівні. Цей факт став ключовим у впровадженні зазначеного елемента в безліч провідних продуктів з догляду за шкірою під час вікових змін.

З моменту припинення активного зростання (до 25 років) наш організм поступово, рік у рік, зазнає вікових змін. У більшості жінок і чоловіків при активному способі життя і без постійного догляду за шкірою перші ознаки старіння, такі як дрібні та глибокі зморшки, заломи, зниження тургору та еластичності, в'ялість, нерівномірний, тьмяний колір шкіри, виявляються вже до 30-35 років. Спостерігається поступове зменшення товщини епідермісу й дерми, уповільнюються процеси оновлення та регенерації тканин. На темпи прояву вікових змін впливає не тільки генетичний фактор, а й гормональні зміни в організмі, спосіб життя, шкідливі звички, характер харчування та, звичайно, ультрафіолетове опромінення.

Першою і найбільш помітною ознакою хроно- і фотостаріння є зниження здатності шкіри утримувати вологу, і в результаті зниження еластичності шару дерми. Це яскраво виражено глибиною зморщок у зонах мімічної активності при скороченні м'язів обличчя.

Крім того, з віком відбувається ендогенне та екзогенне ушкодження, які згодом не підлягають природному відновленню. Найбільш важливі зміни стосуються колагену та волокон еластину – основних складових сполучної тканини. Кількість колагену, синтезованого фібробластами, зазвичай знижується при зміні активності фібробластів. Погіршується під впливом сонячного опромінення та зниженням естрогену в період менопаузи.

Унаслідок цих процесів відбувається витончення дерми, яке спричинено порушенням синтезу колагенів І та ІІІ типів, зміною їх співвідношення, що корелює з віком людини. Розвивається виражений еластоз через 4-кратне збільшення продукції еластину та значне зниження фібриліну-І. Цей патологічний процес призводить до формування неповноцінних укорочених еластичних волокон поряд з порушеннями в синтезі глікопротеїнів MAGP-I і MGP-4. Спостерігається масивна акумуляція мас еластину в сосочковому й сітчастому шарах дерми, а також підвищена деградація колагену, що стають головними патогістологічними ознаками при фотостарінні. При хроностарінні вони посилюються через порушення ендокринного статусу. У перші п'ять років «менопаузального» старіння після менопаузи кількість колагену у шкірі жінок зменшується на 30%. Також слід звернути увагу на виснаження ресурсу і витончення шарів епідермісу через зниження захисних функцій та порушення гідроліпідної мантії, дезактивації кератиноцитів, патологічної активності меланоцитів.

Внаслідок вищезгаданих змін на всіх рівнях шкіри необхідно вживати заходів щодо відновлення клітин й активізації їх функцій на різних рівнях шкіри з метою корекції основних ознак фото- і хроностаріння.

Крім того, що ПДРН підтягують шкіру, вони також мають властивість «чистильника»: при процесі апоптозу клітини, які вже пошкоджені, замінюються новими здоровими завдяки стимуляції ПДРН. У результаті тканина оздоровлюється, і ми бачимо позитивні результати на обличчі.

Безпека PDRN

За своєю структурою ПДРН – це фрагмент молекули ДНК, унікальна полімерна молекула з багатогранними позитивними властивостями, що впливають на клітинні процеси в організмі людини та гомеостаз із відсутністю токсичності й протипоказань.

У численних дослідженнях доведено, що завдяки полінуклеотидам уповільнюється процес розпаду ензимів, які містяться у міжклітинному просторі, підвищується обмін речовин, посилюються захисні функції шкіри у боротьбі з вільними радикалами.

Використання довголанцюгових полінуклеотидів у лікуванні старіння відоме вже понад 50 років, воно мало свій початок у загоєнні ран. Полінуклеотиди є найважливішими біостимулюючими агентами, що впливають на різні види клітин, серед яких і фібробласти, що засвідчено величезною кількістю наукових публікацій. Крім того, клінічний досвід застосування полінуклеотидів в естетичній медицині сфокусований на біоревіталізації шкіри, корекції рубців і шрамів та видаленні розтяжок.

TwAc – препарати нового покоління на основі PDRN та ГК, які дають виражений і тривалий ефект відновлення шкіри та корекції різних вікових змін. TwAc – це унікальна бустерна система, що не має аналогів. Twac Eyes – препарат, який допомагає прибрати «темні кола» та набряклість під очима. Ідеально підходить для проведення ефективного курсу біоревіталізації. Twac 2.0 впорається із завданнями відновлення тонкої, в'янучої й атонічної шкіри, підвищує її тонус і тургор. Підходить для профілактики передчасного старіння. Twac 3.0 володіє ліфтинговими властивостями, підвищує еластичність шкіри, пролонгує роботу філерів, прибирає тьмяний колір шкіри обличчя, насичуючи її зсередини, надає стимулюючу дію на місцевий імунітет і проліферативні процеси, має антиоксидантну дію. Компанія MEDHOME – ексклюзивний дистриб'ютор міжнародних торгових марок TwAc та Phillex.

М.Кавалліні та М.Папаньї (Італія) з червня 2005 року по травень 2007 року проводили клінічне дослідження застосування комплексів ПДРН в ін'єкційних методиках «омолоджувальної» терапії шкіри. Учасниками лікування стали 148 пацієнтів обох статей (134 жінок та 14 чоловіків) у віці 32-75 років. Критерії відбору передбачали таке: здорові пацієнти, вік 18-75 років, письмова угода, загальна освіта, фототип I-IV, для жінок – відсутність вагітності чи годування. Критеріями виключення були: загострення хронічних захворювань, гіперчутливість до препарату, вживання алкоголю та інших речовин, куріння (>20 сигарет на день). Клінічна оцінка здійснювалася до лікування (T0) та через 30 днів після закінчення вихідної стадії лікування. Ефективність лікування була відзначена як пацієнтами та лікарями, так і даними діагностичної системи. Суб'єктивна й об'єктивна переносимість препарату відзначена на кожному етапі інтрадермального введення. Лікарська оцінка також проводилася за чотирибальною шкалою (погіршення, відсутність змін, покращення, значні покращення). Була відзначена позитивна оцінка препарату пацієнтами при наступних візитах після завершення курсу, яка визначалася за десятибальною візуально-аналоговою шкалою (VAS), де 0 – відсутність покращень та 10 – найбільше покращення та задоволення клієнта результатом. Шкала VAS була обрана для простоти контролю над результатами як для лікарів, так і для пацієнтів. Крім того, у 14 випадках для оцінки стану шкіри до та після курсу процедур використовувалася діагностична система (Callegari Soft 5,5) з аналізом рівня гідратації, жирності та pH шкіри. Оцінка еластичності проводилася за принципом стресостійкості та зміни шкіри за здатністю адсорбувати. Цей параметр був трохи менше у пружної та еластичної шкіри (молодої), тоді як значно вище у зрілої шкіри, де структура дерми виявила найменший опір і стійкість до зовнішніх факторів впливу. Протокол лікування: використовувалось два різні види лікування.

1) Попереджувальне лікування для молодої шкіри, що складається з трьох ін'єкцій, кожні 3 тижні, з наступною підтримуючою процедурою кожні 2-3 місяці.

2) Відновлювальне лікування, посилене лікування для зрілої шкіри, що складається з чотирьох процедур, по раз на 1-2 тижні, з подальшою підтримуючою процедурою раз на місяць. В середньому для процедури потрібно один або два шприци.

Дослідженнями вчених показано, що низькомолекулярна ДНК із молекулярною масою не вище 500 кДа не несе генетичної інформації. Відомо, що така низькомолекулярна ДНК не може спричиняти генетичної трансформації навіть у бактеріальних системах. Алергічні чи інші негативні реакції та серйозні небажані побічні ефекти були відсутні.

  • Підвищення тургору, тонусу й еластичності шкіри.
  • Завдяки здатності полідезоксирибонуклеотидів зв'язувати та координувати молекули води надає ефект негайного зволоження, підвищує тургор, тонус і пружність шкіри.
  • Нейтралізація вільних радикалів.
  • ПДРН пов'язують і нейтралізують вільні радикали. Під впливом позаклітинних ензимів відбувається деградація макромолекул полінуклеотидів з утворенням метаболітів, що, своєю чергою, стимулює антиоксидантну активність.
  • Стимуляція регенеративної та секреторної функції фібробластів.
  • Відтворення в дермальному матриксі найбільш сприятливих умов, що стимулюють метаболічну активність та регенерацію. Відновлюється баланс елементів, які становлять аморфний матрикс (глікозаміноглікани, глікопротеїни, фібронектин та інші білки) та фібрилярної матриці (колаген, ретикулярні волокна).

Полінуклеотиди на сьогодні є найбільш перспективним напрямом у руках лікаря естетичної медицини, дозволяючи розв'язати проблему інволюційно зміненої шкіри обличчя на всіх етапах старіння.

Ця стаття є частиною спецпроєкту Ін'єкційний anti-aging.

Література:

1. Валентина Денисенко, лікар-косметолог, фахівець із ін'єкційних методик, сертифікований тренер.

Журнал "Косметолог" №4, 2017

2. Михайло Юдін, к. м. н., лікар вищої категорії.

Вперше статтю було опубліковано 2020 року.

Читайте також