Згладжуємо нерівності: перманентний макіяж у боротьбі з рубцями

Перманентний макіяж - ефективний засіб у вирішенні естетичних проблем

Logo

Будь-який фахівець з мікропігментування, що поважає себе, скаже, що перманентний макіяж – це естетична процедура, за допомогою якої можна боротися з рубцевими утвореннями, шрамами або розтяжками.

Будь-який фахівець з мікропігментування, що поважає себе, скаже, що перманентний макіяж - це естетична процедура, за допомогою якої можна не тільки підкреслити красу рис обличчя, але і ефективно боротися з такими недоліками зовнішності як рубцеві утворення, шрами або розтяжки. Формування рубців може відбуватися з багатьох причин, таких як опіки, порізи, сильне натяг тканин, оперативне втручання, акне.

Перманентний макіяж як ефективний засіб у вирішенні названих проблем застосовувався фахівцями ще у 90-х роках минулого століття, але сьогодні методи виконання процедур значно ускладнилися. Найчастіше для цього використовуються дві техніки татуажу:

- метод «сухий зонд»;

- Камуфляж.

Техніка «сухий зонд»

Техніка, що отримала назву "сухий зонд", спрямована на стимуляцію утворення колагенових волокон. У світі зустрічаються інші назви цієї методики: сухе татуювання, skin needing, MCA, PCI, колаген індукційна терапія.

"Сухий зонд" - це безпечний спосіб згладжування рубців, в основі якого лежить вплив на змінену тканину голкою апарату для перманентного макіяжу, але без введення барвника. Механізм дії «сухий зонд» аналогічний лазерному шліфуванню: у цьому випадку дифузна травма певних шарів шкіри стимулює тканини до регенерації та самовідновлення. На відміну від лазера, цей метод залишається одним із найменш відомих способів лікування рубців і практикується небагатьма фахівцями. Ця процедура популярніша в європейських країнах.

Численні неглибокі проколи професійним апаратом, що наносяться під час процедури, активізують вироблення колагену в тканинах, що підлягають згладжуванню. При такому впливі провокується фіброз в навколишніх тканинах рубець, на самому рубці текстура тканини покращується. Це призводить до поступового згладжування та вирівнювання кольору та форми рубця. Процедура, проведена «сухим зондом», надає мінімальний щадний травмуючий вплив на шкіру. На відміну від процедур лазерного шліфування та хімічного пілінгу не відбувається видалення поверхневого здорового шару, шкіра не стоншується. Зберігається її природний колір та відсутня ризик гіперпігментації. Процедура проводиться з використанням спеціальної місцевої анестезії та абсолютно безболісна. Процес загоєння відбувається швидко (3-4 дні).

У процесі загоєння шкіра в місці впливу може мати ніжно-рожевий колір і лущитися протягом 3-4 тижнів, а далі рубцева тканина освітлюватиметься, зменшуватиметься у розмірі та поступово вирівнюватиме колір з кольором навколишньої шкіри. Ще 6-9 місяців після дії «сухим» перманентним макіяжем продовжиться синтез колагенових волокон.

Процедура може повторюватися з періодичністю щомісяця задля досягнення бажаного результату. Сильно виражені рубці стають менш помітними через 4-5 процедур, невеликі рубці згладжуються через 1-2 процедури.

Техніка "Камуфляж"

Процедура перманентного макіяжу, що покращує зовнішній вигляд рубця або шраму за допомогою спеціальних особливо стійких пігментів природних відтінків, отримала назву "камуфляж".

Далеко в минулому використання для цих цілей одного тону пігменту, коли закамуфльована ділянка виглядала просто як неакуратно замазана тональним кремом. Сьогодні для камуфляжу майстри використовують не менше трьох тонів пігментів, що дозволяє максимально наблизити колір ділянки, що обробляється до кольору навколишніх тканин, і створює тривимірність візуального сприйняття шкіри.

Камуфляж рубців (автор роботи - Ганна Заболотна)

Коли потрібно використовувати техніку камуфляжу:

  • для згладжування рубців та шрамів на будь-якій ділянці обличчя та тіла;
  • для вирівнювання текстури та кольору шкіри при стріях (розтяжках).

Серед переваг техніки:

  • низька травматичність процедури та короткий реабілітаційний період;
  • повне збереження епідермісу, не травмуються судини;
  • збільшення густини шкіри;
  • безболісність процедури;
  • відсутність фоточутливості;
  • можливе застосування тих ділянках шкіри, які вже піддавалися впливу лазерів і дермобразии.

З якими видами рубців можна працювати у цій техніці:

  • рубець повинен бути не молодшим 9 місяців і зі стабільним кольором, червоний або рожевий рубці вказують на те, що тканини можуть бути ще в процесі регенерації. Не можна передчасно працювати на рубцевій тканині, щоб не викликати вторинного рубцювання шкіри;
  • працювати потрібно на гладких та відносно плоских рубцях. Камуфляж не може приховати чи виправити різкі зміни у текстурі шкіри. У разі варто спочатку поліпшити рельєф тканин з допомогою коригувальних процедур;
  • рубець не повинен мати темних кордонів та пігментних плям від початкової травми чи хірургічного втручання. У цьому випадку камуфляж з великою ймовірністю може збільшити гіперпігментацію і створити ширші, темніші межі.

Не можна використовувати камуфляж при маскуванні:

  • «винних» родимок;
  • ластовиння;
  • родимок;
  • темних кіл під очима;
  • нестабільного вітіліго (не стадії ремісії).

Очікування клієнтів

Якщо до вас прийшов клієнт, який вирішив скористатися методами татуажу для згладжування рубців, шрамів, вітіліго, розтяжок (стрій), ви повинні обговорити з ним процедуру та налаштувати клієнта на реалістичні очікування. Клієнт повинен знати, що:

  • методи татуажу (втім, як і всі інші методи на рубці та шрами) не відновлять шкіру так, як вона виглядала «до». Вплив не «зітре» шрам абсолютно, і шкіра виглядатиме «ідеальною» ще раз. Безумовно згладитися рельєфність та колірні відмінності, що допоможе приховати шрам та зробити його менш помітним для інших людей;
  • доведеться відмовитися від засмаги без сильних захисних засобів;
  • робота з згладжування рубців і шрамів - це процес , а не одноразова процедура . Робота здійснюється на тканинах, які були пошкоджені чи змінені. Результат однієї процедури може бути передбаченим.

Камуфляж - це трудомісткий процес, підвладний тільки професіоналу, котрий коригує спрямованість наступних процедур у тих ділянках, які поглинають пігмент, або відкидають його.

Читайте також